Swissvax

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Austin: Mit auto za milion a dat na nej vosk za desitku o nicem nesvedci. Ochrana auta za milion neni o jednom vosku co aplikujes za par hodin v jeden den, ale o celkovem pristupu k udrzbe behem cele doby, co auto vlastnis. Proste i Ferrari bude po 2 letech vypadat lip kdyz se o to bude nekdo dobre starat (i kdyby mel treba kosmetiku v celkove hodnote za 5k od AG) nez u nekoho, kdo vehementne koupi vosk za 10 litru a neumele ho tam 2x do roka naplaca.

Viz Bejby a ty typci s Superbem a OIIRS co privezli Concorso a mysleli, ze tim to zhasne.
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Bejby: Díky za připomínku, samozřejmě je tam Opaque, upsal jsem se, sorry za dezinformaci.

joshiki: Nevykládej si to špatně, ale nerozumím tomu, jak můžeš psát soudy o něčem, co jsi pořádně nevyzkoušel. Takhle to jsou jen nic neříkající tvrzení. V testu Ti nic nebrání, alespoň to vyzkoušíš.
Feri píše:A k tomu čistýmu autu na cestě z Berouna do Prahy. Myslím si, že tohle je standardní na dobře chráněným autě. První špína na umytý auto chytá špatně, ale jakmile uchne už se další znečištění chytá téměř stejně jako na neošetřeným autě... ;)
S tím naprosto souhlasím a i tvrdím, že je úplně jedno, jaký typ ochrany na laku máš. Žádná nemá zázračné samočistící schopnosti. Důležité jsou vlastnosti a podle toho se auto zašpiní dříve nebo později.

wildT: Taky naprostý souhlas.

Jak jsem psal už výše, poměr cena/výkon není u SV ideální, určitě se najde spousta produktů, kde je poměr cena/výkon mnohem lepší. Kvalita tam je ale špičková, alespoň u věcí, které jsem zatím vyzkoušel (nejen vosky). Jen mne trochu zaráží, že dát 3500,- za 200ml špičkového vosku je pro někoho na jednu stranu luxus a zbytečnost a dát 1500-2000,- za 50ml nanopovlaku je úplně v pohodě.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Soray: Po přečtení zahraničních testů a recenzí SV jsem si udělal obrázek o SV.
Takže moje tvrzení jsem si sice já osobně neověřil testy, ale jiní ano a to mi dostačuje :smile:
Až konvenční vosk vydrží na autě dýl jak rok, budeš ho moci umývat APC a nebo čímkoliv, pak si takový vosk klidně pořídím, já o takovém vosku zatím nevím :D
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
Feri
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 767
Registrován: 10 črc 2013, 12:38
Bydliště: Brno

soray píše:Bejby: Díky za připomínku, samozřejmě je tam Opaque, upsal jsem se, sorry za dezinformaci.Jen mne trochu zaráží, že dát 3500,- za 200ml špičkového vosku je pro někoho na jednu stranu luxus a zbytečnost a dát 1500-2000,- za 50ml nanopovlaku je úplně v pohodě.
Na jednu stranu souhlasím, ale na druhou je třeba dodat že CQUK by cca 1,5 až 2 roky měl vydržet. Teoreticky je 50 ml na cca 3-4 vrstvy a ochrana až na několik let. Za 3.500 můžu mít 2 balení a dobu ochrany dvojnásobnou.
200ml vosku, když budu brát 10ml na vrstvu vystačí na 20 vrstev a při 3 aplikacích ročně mám vosk na cca 3,5 roku, takže pořád to nano vychází o něco levněj s výhodou toho, že nemusím každý 3-4 měsíce dělat kompletní čištění laku (který taky něco stojí - clay, iron, tar remover, leštěnka atd, keramiku je třeba čistit bez pochyb taky, ale ne tak často) a keramika je schopna lak ochránit i od drobnějších mechanických poškození... ;)

Takže myslím, že keramika je cenově srovnatelná spíš s vosky za podobnou cenu, tedy cca 1500 - 2.000 Kč (při přepočtu na dobu ochrany laku) a je to hold dle preferencí každého jednotlivce co od té které ochrany očekává a jak často může o auto pečovat...

ALe to už jsem od tématu SV docela mimo :smile:

PS: už došlo na mytí těch keramik resetem, když jsme se k nim dostali?
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Mě stále přijde chybné posuzovat kvalitu produktu jen podle výdrže (má ji vůbec někdo z diskutujících prakticky vyzkoušenou?), přitom měřítkem kvality by měl být soubor všech vlastností. S ochranou proti poškrábání u nanopovlaků je to také diskutabilní, protože poslední dobou se množí případy aut ošetřených keramikou, které se dávají v SV dohromady kvůli poškrábanému laku z mytí. O snadnosti aplikace pro běžné uživatele ani nemluvím, výjimkou je zatím jen Hard Body, který v tomhle ohledu velmi příjemně překvapil.
Takže těžko soudit, co je v praxi cenově výhodnější, to by mohlo být předmětem nějakého budoucího testu, snad u dalšího auta :)

joshiki: Vidíš, já zase raději vycházím z vlastních zkušeností, protože za ty roky v detailingu už jsem si přečetl spoustu polopravd. Nanopovlak také nemůžeš umývat čímkoli aby fungoval jak má, o tom jsi se nakonec sám přesvědčil. Včera mi volal zákazník (BMW 5GT), že prohnal auto bezkontaktní myčkou a po umytí jejich šamponem je povlak (Hard Body) úplně pryč. Do té doby to prý bylo OK. Takže ta odolnost taky nebude neomezená, jak se píše.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
Feri
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 767
Registrován: 10 črc 2013, 12:38
Bydliště: Brno

Vím tady o klubákovi, kterej má na autě přes rok CQUK a pořád jako novej...
Je jasný, že keramiky nejsou na aplikaci pro nováčky úplně vhodný, ale třeba tebou zmíněný Hard Body je v tomto OK a pokud vydrží rok, poměr cena výkon je velmi dobrý - 2 vrstvy na auto do 200 Kč je OK (tím spíš, že zrovna u něj mechanická odolnost je)... :thumbup:
Co se toho BMW týče, nejdřív bych auto umyl resetem, nebo šamponem na keramiky než bych tvrdil, že umřel. Nejspíš bude jen překrytý, naopak umýt přírodní vosk (agresivním) šamponem z myčky, tak je mrtvý na 100% bez jakýchkoliv diskusí... Ale nerad bych aby se to tady zvrhlo v nějakou zbytečnou hádku... :blush:
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Je to hodně čerstvá informace ze včerejška. Že by to bylo jen překrytý se mi moc nezdá, ale uvidíme :smile:
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Dost lidí na odolnost/výdrž ochrany kouká,je to jeden z hlavních požadavků,
aplikace,vůně a podobně ptákoviny jsou pro lidi méně podstatné.
Viz ironX-to že smrdí mi neva, hlavně že funguje.
Kupříkladu oblíbený kolohnát a finishkare? Každý je nanáší jen kvůli výdrži, ničemu jinýmu :)

Výdrž keramik je už dávno ověřená po celém světě, je X druhů keramik, povlaků a nanovodiček, které už dávno na autech fungují,kdyby nefungovaly, tak to lidi po první aplikaci hodí do koše a víckrát to nekoupí 8-)
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
Austin
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: 12 led 2013, 00:17
Bydliště: Brno

wildT píše:Austin: Mit auto za milion a dat na nej vosk za desitku o nicem nesvedci. Ochrana auta za milion neni o jednom vosku co aplikujes za par hodin v jeden den, ale o celkovem pristupu k udrzbe behem cele doby, co auto vlastnis. Proste i Ferrari bude po 2 letech vypadat lip kdyz se o to bude nekdo dobre starat (i kdyby mel treba kosmetiku v celkove hodnote za 5k od AG) nez u nekoho, kdo vehementne koupi vosk za 10 litru a neumele ho tam 2x do roka naplaca.

Viz Bejby a ty typci s Superbem a OIIRS co privezli Concorso a mysleli, ze tim to zhasne.

A kde je rozpor? nebo já něco takového tvrdil?
Jen jsem vyjádřil názor, že na tuctová auta patří dobrá účinná voňavá kosmetika, a na prémiová auta mají majitelé někdy i budget utratit tolik kolik žádá Swissvax a jiné superprémiové značky (a zejména proto existují + mají rozpočet na dobrý marketing). Nenašel jsem ale spojitost mého tvrzení a tvé odpovědi.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Abych pravdu rekl, tak si nejsem jisty co presne jsi chtel rict, ja jsem jen chtel poznamet to, ze jestli je nekdo ochotny investovat 10T do vosku nevypovida vubec o nicem s odkazem na kauzu Bejby vs. Superb+Oktavka a Concorso :)
Odpovědět