Test několika málo ochran a jejich kombinací

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

15. ledna 2015: Update #2

Takže kufr je venku 22 dnů a i když jsem ani nedoufal, tak na něj i sněžilo, pršelo a prostě za ty tři týdny byl docela špinavej.

Udělal jsem proto několik testů před mytím a po mytí: „déšť“ z hadice, oplach wapkou a nahození kýblem.

Umyto DJ BTMB při ředěni 1:1428 (1,5 ml šamponu do 2L vlažné vody).

Potom znovu.

Co bych k tomu tak dodal? Zaprvé, ochrany se chovají docela zvláštně (nevím který, video jdu teď střihnout) – ale všechny nějak fungují, někde jede jen sheeting (hodně pomalý), někde beading, někde něco mezi…

Zkoušel jsem potom i ofuk fukarem na listí a kapky zdrhaly bezezbytku jen z jedné ochrany (Hard Body tuším).

Po sestříhání videa, když vím co je co:
Raceglaze 4x4 skoro vůbec nedělá beading a podle tohoto testu vypadá úplně chcíple, přitom ho mám na autě (2x) a vím, že to je super vosk a drží se skvěle od 1. listopadu (byť auto je na rozdíl od tohoto plechu 90% času v garáži a jezdí se s ním jen tak 700-1200 km měsíčně). Nevím vůbec čím to je, ale když se to voda nechala sheetovat pár minut, tak zase povrch po této ochraně zůstal úplně suchý jako jediný. Trochu mě to ale štve, právě na tomhle napůl přírodním vosku (je tam teflon) jsem chtěl vyzkoušet vliv Lime Prime jako podkladu :(

Velice podobně se choval Poorboys EX-P, ale tam je tohle chování tak nějak normální, podle mě je EX-P docela k ničemu když se na něj extra nedá ještě potom vosk (takto jsem to měl na Multivanu a spolu s Collinite 476s to beadovalo ještě po půl roce).

Jinak si myslím, že se všechno chová tak, jak by člověk po 22 dnech očekával.

Naposledy upravil(a) wildT dne 15 úno 2015, 17:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Feri
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 767
Registrován: 10 črc 2013, 12:38
Bydliště: Brno

Nechybí ti ještě jednička u ředění šamponu? Ve videu je... ;)
Ten RG je fakt nějakej divnej :thumbdown: jinak asi přesně jak píšeš, všechno dle očekávání po necelým měsíci...
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Jojo chybi :) Zkusim priste to pred polivanim jen rozprasovacem postrikat a uvidi se co to bude delat.
Tommyk
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 331
Registrován: 22 zář 2014, 10:56
Bydliště: Louny, Brno

Pěkná duha :D škoda že tam nemáš hard candy, kterého jsem tě zbavil :D Každopádně vidím, že si bsd vede dobře (?), tak snad to bude ok - hard candy+bsd :smile:
vrbicek
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: 03 říj 2014, 20:18
Bydliště: Praha/Karlovy Vary

ten kufr vypadá celkem zdravě, neválí se ti tam ještě jeden ve stejný barvě? :D jinak moc pěknej test :) jsem zvědavej na závěr
Škoda superb 2.5Tdi
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

T: Jo, to jsem bohuzel uplne nedomyslel - kdyz jsem zacal voskovat, tak jsem myslel ze nejake ciste prirodni DJ vosky jeste mam, jenze to bylo az po tom co jsem je dal tobe a Beanovi :( :D
v: Takhle ano ale zezadu je nabouranej a dost narezlej (to byl uz pred nabouranim)
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Den 44 (1 mesic a 16 dnu).

Dnes jsem to umyl RG Aqua Bathe 1:800, coz asi neni uplne fer vzhledem k tomu ze tam je spousta karnauby, ale co se da delat. Nedelal jsem zadne videa ani pozorovani, smutne bohuzel musim konstatovat ze odhadem pulka povlaku se moc neprojevuje. Ale byl to fakt jen takovy oplach pri myti auta.

Pristi tyden snad zase s videem :)
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

už se těším jak dopadne BSD vs colohnát :D
BSD maniac
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Dnes jsou to necele dva mesice od naneseni ochran. Umyto ValetPro Classic Wash 1:500.

Nevim jestli jsem to nepos•al tim mytim Aqua Bathem s carnaubou, ted beaduje vse :( :D Divne je, ze primo po umyti Aqua Bathem se to zdalo takove mrtve vsechno.

Asi nebudu ani delat video, pockam par tydnu az to sleze :D
Přílohy
Beading mlha z wapky 2.jpg
Beading mlha z wapky.jpg
Nasprejovany beading.jpg
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Jestli to nekdo sledoval, tak test ukoncuju z toho duvodu, ze z toho nejde nic vyvodit. Takhle male plochy jsou asi moc malo na smysluplne testovani. Pulka ochran se totiz tvari uplne mrtve, neco trochu sheetuje, neco trochu beaduje, ale celkove je to takove dost podivne. Treba RG 4x4 ktery mi prokazatelne na aute vydrzel pres zimu ze neprojevuje VUBEC nijak, a v podstate snad jenom BSD a Hard Body sheetuje tak, jak bych touto dobou ocekaval.

Zajimave taky je, kolik kontaminace to nachytalo jen tak ze vzduchu za ty necele tri mesice co je to venku, na dotek je kufr jak smirek.
Odpovědět