Ochrana polykarbonatovych skel svetlometu po prelesteni

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Pítrs
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 56
Registrován: 27 dub 2014, 15:42

Zdravím.
A co takhle přímo bezbarvý lak s UV filtrem?
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

To by bylo asi idealni, ale malokdo ma asi v garazi jeste lakovnu :(
Pítrs
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 56
Registrován: 27 dub 2014, 15:42

Můžu zjistit, čím a za jakých podmínek to kdo dělá.
Řešení by bylo to odleštit, zaslat poštou a nechat si to udělat.
Nebo (nejlépe) to nechat celé odleštit a nalakovat u dotyčného.
Náš klubový mechanik o jednom ví, dělali to mockrát.
Aplikace jakékoliv kosmetiky mi přijde jako marná věc.
Tohle musí vydržet, ne že se člověk bude desetkrát do roka vrtat se světlem.
Je nutné pamatovat na to, že provozní teplota na povrchu toho světla je o dost vyšší, než teplota na povrchu laku.
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Tak zase bych tady nešířil bludy na to jsem háklivej.Světlům se věnuju něco přes 3 roky a mám jich za sebou desítky možná už přes 100 ks.Auta co potkávám třeba po dvou letech co jsem dělal tak ty světla vypadají stále pěkně a to je zavoskovávám ve dvou vrstvách.Majitely vždy řeknu aby je aspon 2x do roka navoskoval nebo aby se stavil že mu je navoskuju.Věřím tomu že je určitě nevoskuje a prdí na to.Těch aut potkávám několik a ještě jsem neviděl že by ty světla byly v háji a to i po roce a víc.Tak prosím tě tady nepiš že ty světla budeš řešit několikrát do roka je to blbost co jsi napsal!Na druhou stranu neříkám že by bylo na škodu je nechat přelakovat ale spočítej kolik dáš za světlo rozleštění + lakování.
Za sebe můžu říct z několikaletých zkušeností že ty světla po renovaci a voskování vydrží několik let.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Tak to je pak zas otazka dalsi udrzby, 10x za rok je urcite hodne prehnane, ja jsem jich delal zatim jen par a nejstarsi zhruba pres rokem. Jedno z tech aut potkavam pravidelne a svetla jsou oproti puvodnimu stavu (mliko) porad super. Daval jsem na to tehdy vrstvu EX-P a vrstvu kolohnata, po pul roce jeste BSD v ramci bezneho myti.


Ten lak bych asi resil u youngtimeru, veteranu, proste kde ma smysl to konzervovat dukladne (i kdyz takovy auta maji asi poctivy sklo jeste, aspon vpredu :D), u stare fabie zas bych rekl ze staci 2x za ctyri roky prelestit, nez se to sesrotuje.
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Nehledě na to když tě pak vyjde světlo s lakováním třeba na litr tak to už není zase tak velký skok koupit nové světlo z druhovýroby.
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Taky jsem mnou renovovaná světla zašlá neviděl.
Jsem přesvědčený, že aplikací kremiky určené na plasty to světlo bude mít životnost stejnou jak celé auto
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
martin51253
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: 22 led 2012, 13:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

například přímo na plasty hlavně světlomety je keramika od optimum Opti-Lens
to vydrží několik let bez problémů ,ale cena je trochu jinde
Pítrs
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 56
Registrován: 27 dub 2014, 15:42

samot0506:
Ale prosím tě, jaképak bludy, jen klid 8-)
Kolega 0066 zcela jasně předeslal požadavek na co nejdelší trvanlivost:
0066 píše:V nejblizsi dobe mne to ceka, potreboval bych radu cim nejlepe ochranit skla svetel po prelesteni, nejlepe neco stejne trvanliveho jako ma vyrobce.
Tedy, dokážeš těmi svými postupy garantovat stejnou účinnost, jako mají továrně aplikované transparentní laky s UV filtry?
A abych to upřesnil, "desetkrát do roka" jsem myslel obrazně, chtíc vyjádřit určité nároky na údržbu.
Argument o světlech z druhovýroby je sice fajn, ale ne každý výrobce/model má toto k disposici, takže se na to vždy spolehnout též nedá.
(za mě- kosmetiku bych si na světla prostě nedal, prostě tomu nevěřím a nechci se na to spoléhat- volím jen radikalní řešení přebrus/UV lak)

Ostatním kolegům:
Celkem jste mě překvapili, že něco na těch světlech delší dobu funguje, je to fajn. Takže je možnost si vybrat.
A jak tu wildT docela trefně napsal, je to o tom, co si kdo zvolí, do světel z "fábie dva roky před sešrotováním" asi nemá význam nějak moc investovat.
:smile:

joshiki: OK! :smile:
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Ty bludy co jsi psal že budeš světla řešit několikrát do roka. :threaten:
Je vidět že o světlech toho moc nevíš.Jestli někde odchytnu majitele třeba Toyoty RAV kterou jsem dělal tak udělám fotku jak světla vypadají po 2 letech každodeního používání a rozdíl skoro nepoznáš a věř tomu že to majitel 100% ani nevoskoval.
Nechci se s tebou hádat jen ti píšu mé poznatky a nedalo mi to abych nereagoval na ten tvůj názor.
Odpovědět