Jaký vosk?

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
Uživatelský avatar
nexus_cz
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 03 zář 2013, 06:38
Bydliště: Praha

Hard Candyho vzorek mám, uatím ho šetřím. Ono so řekne kvalitní vosk, ale co to znamená? Nattys se v testech umisťuje na prvních místecb, naopak třeba Supernatural jsem viděl zcela propadnout. Podle me NIC nevydrží sheetovat na autě déle jak 2 měsíce a to ani Kolohnát jako syntetika.
Uživatelský avatar
Feri
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 767
Registrován: 10 črc 2013, 12:38
Bydliště: Brno

Já mám na alfě 50:50 kapotu a střechu od konce ledna RG55 a DoDo Purple Haze a oba vosky už jsou téměř KO (u DoDa je to OK, ale RG stojí o 100% víc a měl by mít výdrž 6 měsíců - trošku zklamal :( , ale test zopakuji ještě jednou). V lesku taky rozdíl téměř nebyl (podklad lime prime, 2 vrstvy vosku s odstupem cca 10 hodin), možná po voskování bych řekl že DoDo měl větší hloubku a RG větší lesk (více zrcadlil). Takže po dovči opět celý auto Purple Haze a kapotu a střechu ještě jednou 50:50 (nebo po třetinách a přidám hard candy :D ).
Na zimu už mám Finish Care (na kolech se zatím drží statečně)...
Uživatelský avatar
Bejby
Partner DCČR
Příspěvky: 795
Registrován: 01 bře 2013, 22:31
Bydliště: Chomutov

Ten Poorboy je sice dobrej, ale s tou spotřebou, co jsi uváděl, se to sakra prodraží, řekl bych. V tom případě je na čase nasadit Hard Candyho :) I Soray řikal, že jeho Meganu moc slušel a ta jeho barva je tý tvojí dost podobná, takže bych to zkusil :)
Uživatelský avatar
nexus_cz
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 03 zář 2013, 06:38
Bydliště: Praha

Já s Nattysem udělal (vždy dvě vrstvy) asi 5-6 aut, což je cca 44-47 gramů na auto.

Docela zvažuju i ten XXX od Chemiků co doporučuje Laconi, dokonce vyhrál i tenhle test

http://lestenieaut.sk/testy.html

Pak by stál za úvahu i druhý v pořadí Meguiars 16 Mirror Glaze. Má s ním někdo zkušenost? Vzhledem k objemu zajímavá cena.
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

wau. Dobrej test. ten XXX mám doma snad 2 roky a použil jsem ho jednou. Kdysi sem ho koupil jako součást balíku několika produktů. Už použitý. že bych zkusitl test? Tak co s ním. Asi mu dám konkurenci dalších věcía udělám svůj test
philiph
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 351
Registrován: 24 kvě 2014, 13:16
Bydliště: Praha - Přerov

ahoj cetl jsem tady hodne chvalu na Raceglaze Signature 55. chtel bych se zeptat jak velkej rozdil bude mezi timto a treba DJ Supernatural? hledam nastupce po purple haze a myslel jsem ze bych se posunul kdyztak o level vys zase s voskem. tyhle 2 jsou ve stejne pro me privetive cenove kategorii ale na DJ jsem snad zadnej koment nenasel.
VW Golf mk1 2.8 VR6

Peugeot 306 2.0 HDi
Uživatelský avatar
Feri
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 767
Registrován: 10 črc 2013, 12:38
Bydliště: Brno

Zrovna raceglaze jsem zmiňoval o pár příspěvků výš. Čekal jsem od něj víc. Auto je parkované venku a výdrž je naprosto srovnatelná s Purple Haze, takže osobně bych (za ty prachy) do celé piksle nešel. Mohlo se stát, že třeba hůře snáší zimní počasí - sůl atd (týden po voskování jsem chytil sníh atd a celý auto bylo zasolený jak blázen).
Auto budu koncem června převoskovávat, takže napodzim uvidíme…
Uživatelský avatar
mario-fm
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 720
Registrován: 18 úno 2013, 14:53
Bydliště: Frýdek-Místek

Zkus od Valetpro ten vosk stoji par kacek a me vydrzel pres zimu ve 2 vrstvach + vyziva 2x hodne dlouho.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
Bejby
Partner DCČR
Příspěvky: 795
Registrován: 01 bře 2013, 22:31
Bydliště: Chomutov

RG 55 mi na autě drží bez jediný výživy už přes 3 měsíce. Takže můžu doporučit :)
Uživatelský avatar
nexus_cz
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 03 zář 2013, 06:38
Bydliště: Praha

Raceglaze Signature Series Wax 55 230 ml stojí 2 279 Kč s DPH, to je nesmysl, Natty's mi na autě drží taky a stojí 1/4 ceny.
Já zkrátka nevidím důvod proč dávat za vosk 2 litry když nepřinese nic navíc, v čem je lepší? Vydrží rok odvádět vodu jako novej? Nevydrží, tak vydrží 3 měsíce a pak stejně chcípne a jen proto, že ten vosk dá o 30 dnů víc, za něj nedám 4x tolik peněz. Teď to Bejby neber nějak osobně, oceňuju naopak, že se snažíš poradit, ale čistě prakticky tu nevidím to "value for money". Zatím mě jako alternativa Natty'su zaujal ten XXX co radil Laconi Tradicioni, případně Ten Megs 16, ale s tím zase nikdo místní nemá zkušenost.
Odpovědět