Ochrana laku - Touareg ( black deep pearl )

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Tak ja jsem to bral, ze kdyz uz se treba jede dvoustupnove lesteni a nakonec klasicky vosk, tak za keramiku misto vosku bych uz dal mensi priplatek nez pet tisic (svoje naklady, presnou spotrebu pripravku i casovou narocnost mam velmi peclive zmapovane). I kdyz chapu ze kdyz to nekdo vytvrzuje 5 kW IR, tak to behem tech par hodin sezere treba i dost elektriky (+porizovaci naklady). Bral jsem to podle sveho garaznickeho stylu :D

Je jasne ze kdyz ma nekdo zapraseny lak, tak bez lesteni nema smysl vubec keramiku davat (narozdil od vosku), zas ze me nemusite delat blbce. :D
optoteam
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 110
Registrován: 09 kvě 2015, 15:43

Poptával jsem pouze aplikaci ochraného povlaku u Toyoty neuvažoval jsem ještě leštění aby to vypadalo pod tím ochraným povchem líp. Pokud bych nechal auto jak říkáte vyleštit ještě před aplikací tak se výsledek zlepší? myslím tím jestli bude po uplynuté době vidět větší lesk pod tou ochranou, když se to nechá ještě před nanesením keramiky naleštit. To co píšeš JOSHIKI, tak ten produkt který používáš funguje obdobně jako Toyota(pomineš-li že o tom povlaku od nich není asi moc info)?

Máte někdo zkušenosti z podobnými povlaky na auto? je údržba po aplikaci rychlejší/ jednonušší?
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

optoteam píše:Máte někdo zkušenosti z podobnými povlaky na auto? je údržba po aplikaci rychlejší/ jednonušší?
Ja mam jen Hard Body (takova detska keramika, byt i u ni vyrobce udava vydrz az 2 roky viz viewtopic.php?p=35845#p35845 ) a snadnost udrzby se neda srovnat s nicim, co jsem zatim mel. :thumbup: Spina z toho odlitava sama pri myti wapkou. Mouchy ale i tak musim odmocit prvne pevnou (ale zas mam jen 110 bar wapku, silnejsi by je treba zvladla sundat i bez odmoceni :D )

Ale mam to zatim jen 3 tydny :)
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ano, i u nového laku bez poškození se dá docílit vyššího lesku a lepšího stavu viz nedávná práce na autě, které mělo lak původní tovární.
pporange.jpg
Víceméně většina těchto high tech povlaků je na držbu a vlastnosti velmi podobná, liší se vesměs jen životností povlaku.
Dalo by se říct, že je povlak jako běžný vosk, ale povlak ti jen tak něco nesundá a navíc lak překryje odolnější vrstvou než je on sám=> lehké zvýšení odolnosti, konkrétně u laku toyoty to bude rozdíl znatelný, jelikož toyota se řadí mezi automobilky s měkkými laky a díky tomu jsou velmi náchylné na poškrábání.
Údržby je jako u navoskovaného auta konvenčními vosky tj umývá se nesrovnatelně snáze než auto bez ochrany, a navíc po dešti se může největší nános špíny sám spláchnout, ale netvrdím že po dešti budeš mít auto vždy úplně čisté :)
Na autě mám povlak už 7 měsíců a zažil umývání a zacházení, kdy běžná ochrana by byla dávno pryč.
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

joshiki ty jsi takovy extremnejsi tester, nechces zkusit pulku auta ochranit keramikou, druhou pulku nechat bez ochrany/nanest syntetiku a zkusit tim autem parkrat projet kartacovou myckou? :D
http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

nad tím jsem taky uvažoval :twisted:
asi to otestuju, ale musím sehnat nějaké černé auto.
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
optoteam
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 110
Registrován: 09 kvě 2015, 15:43

Já jedno mít budu :smile: , tak jak píše wildT o to mi především jde, aby se auto udržoválo snáze, (hlavně ty mastné fleky od mušek na černém laku mě se***, štvou) a je mi jasné, že když bude auto stát venku, tak nebude každý den suprově naleštěné ale líp něž bez toho, spíš jde o tu jednodušší a snažší údržbu a nějaká ta ochrana k tomu. Pišou tam že se na to pak už nesmí používat šampony z voskem, takže leštěnky apod... už pak používat nebudu ale tak to bude u každého obdobného produktu, tím by se porušil.

A jestli se chcete pobavit, tak jsem dnes psal s panem xxx s toyoty kolik by stálo u nich nechat lak před aplikací vyleštit, popř. navoskovat, jednoduše to co psal joshiki, tak odpoveď byla: do 1000kč... není to málo, resp. to někdo přejede jen quick waxem ve spreji nebo? :smile:
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Ono nejde ze o to, ze by se porusil, ale o to, ze ten vosk v tom samponu (pripadne dalsi jeho slozky) tu puvodni ochranu jakoby prekryje, a ta pak vypada ze nefunguje :)
optoteam
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 110
Registrován: 09 kvě 2015, 15:43

Aha, no nicméně, nemá potom smysl ale používat šampon s voskem ne? stejně tak i kdybych jednou za čas chtěl auto navoskovat tak je to blbost ochrana se poruší nebo klidně můžu? ještě jedna otázka, asi vám tady bude připadat zbytečná ale já se v tom nevyznám. šampon u kterého je PH neutrální je bez vosku? hledám něco čím bych to umýval...
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

na keramiky bych používal jen šampony k tomu určené, tzn. CarPro Reset, Wolf's Nano Bathe apod. Co se týče ceny za rozleštění u Toytoy je to směšný. Neříkám, že to za tuhle cenu nejde, ale kvalita spíš nekvalita bude o tom nemůže být pře ;)
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Odpovědět