Jaký vosk na nové auto

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

pročti si téma pro začátečníky, tam bys měl najít hodně odpovědí ;)
Základní výbavu pro péči o auto počítej v řádu tisíců...jen vosk a clay určo nestačí, pokud to chceš dělat pečlivě budeš potřebovat x dalších věcí.
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Atrani
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: 11 srp 2016, 20:16

Tak jsem si poctivě přečetl sérii článků na http://www.detailingblog.cz/. Perfektní vysvětlení i pro laika. Což nakonec přeci jen jsem, i když některými kamarády jsem v tomto za blázna, když auta beru 2x za rok želvou, jelenicí a umývám wapkou+ručně (ovšem pouze z 1 kýble :D ).

Po zhodnocení mojí situace, kdy i nové auto bude stát venku, jsem se ovšem rozhodl, že dokud nebudu mít garáž a nebude dole obrovská lípa před barákem, tak pro mě detailing asi nemá význam. Chci aby se to dobře umývalo a černá byla "hluboká".

Proto prosím o radu na konkrétní produkty, které budu chtít dokoupit:

jaký Šampón ph neutrální s přídavkem vosku?
jakou "leštěnku" DJ lime prime nebo DJ need for speed?
Vosk si koupím Collinite 476.

Vše na nový lak, za rok nebo dva možná i ten clay, lubrikant apod.
Děkuji.
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ještě je tu jiná cesta. Najdi si v okolí někohoz fora kdo nabízí péči a domluv se s ním že ti auto připraví. Ty ho budeš jen umývat a případně přikrmíš detailerem. Až bude garáž nebo lepší místo na stání, můžeš se starat sám a do té doby si načteš co a jak
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Sampon ValetPro Concentrated car wash.
Pod tenhle synt vosk staci odmastit ipou, jinak lestenka DJ LP.
Vosk je jeden z nejlepsich cena / vydrz.

Detailing jde delat i bez garaze, ja taky stojim venku.
Pokud te laka mit ochranu na aute, ale neni na to uplne cas, zapremyslej nad alternativou jako wetcoat atd.
Pripadne to nekomu sverit na aplikaci keramiky, investice vysoka, ale mas na nekolik let pokoj a jen umyvas.
Edit: nebo to, co rika Rety

Btw. K tomu umyvani by sis taky mel poridit neco lepsiho, nez to, co pises. Myslim si, ze tady je investice prednejsi nez do vosku a samponu. Zelva neni tak kvalitni, ale dobra kosmetika te pred spatnou technikou nezachrani ;)

Odeslano z telefonu
Atrani
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: 11 srp 2016, 20:16

Tak po delší době mám konečně trochu prostor pro objednání autokosmetiky, auto jde za týden do výroby, takže nejvyšší čas. Chci v podstatě jen finální odsouhlasení nákupního seznamu:

- šampón ValetPro Concentrated Car Shampoo
- příprava pod vosk DJ Lime prime
- vosk Collinite 476s
- pro údržbu po umytí Chemical guys hybrid V7

Auto navoskuji hned po dojetí ze salonu, tady předpokládám, že můžu dát přímo vosk Collinite a přes zimu budu po mytí šampónem přiživovat tou V7. Pak na jaro to bude chtít před voskem dát DJ lime prime. A pak za rok před leštěnku a vosk začlenit ještě clay...chápu správně?
Uživatelský avatar
pastovic
Rádce DCČR
Příspěvky: 346
Registrován: 01 dub 2015, 17:49
Bydliště: Šternberk (Olomouc)

V7 neber, je to slabota. Vem BSDčko nebo nějaký spray wax.
Atrani
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: 11 srp 2016, 20:16

Ok, zkusím kontaktovat uživatele Feri, zda ještě nabízí levnější Sonax brilliant shine detailer.

Jinak je můj plán v zásadě správný, je to tak? :)
Uživatelský avatar
pastovic
Rádce DCČR
Příspěvky: 346
Registrován: 01 dub 2015, 17:49
Bydliště: Šternberk (Olomouc)

Těžko říct? To že bude auto nové neznamená že by měkký clay třeba nesneslo? Nebo trochu Limu (ručně).
Každopádně BSDčko nemusíš dávat po každém mytí, pokud budeš chtít něco na dosušení tak kup třeba ONR a udělej si z toho detailer na dosušení, doleštění, nebo nějaký detailer který neobsahuje nic, tím pádem nepřekryje Colohnata.
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

Clay bych na to vubec nebral, ber jaky ma moznosti....
Maximalne bych to postrikal ironem a zdarec
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Já bych clay použil až když by to bylo opravdu potřeba, pokud má pocit že by chtěl lak více vyčistit, hodil bych na to iron a zavoskoval, po každym dalším mytí bych to přelíznul BSD a byl spokojenej.
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Odpovědět