Soft 99 Fusso Coat

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
Uživatelský avatar
3dclub
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 80
Registrován: 28 led 2019, 19:59
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Odmašťuji pouze po leštících pastách kvůli kontrole v jakém je lak stavu.Po leštěnce bych už nanášel vosk.Osobně po leštění už leštěnku nepoužívám a jedu hned vosk.
Uživatelský avatar
stani
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: 24 úno 2012, 13:37

OK, takže provedeš dekontaminaci, pak leštění a pak hned vosk?
Čím a jak leštíš?
samot0506 píše: 13 říj 2019, 21:05 Odmašťuji pouze po leštících pastách kvůli kontrole v jakém je lak stavu.Po leštěnce bych už nanášel vosk.Osobně po leštění už leštěnku nepoužívám a jedu hned vosk.
Mišell
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: 02 dub 2015, 12:00
Bydliště: Opatovice nad Labem

Tak před zimou opět Fusso. Aplikace a rozleštění v pohodě. Zase se mi potvrdilo, že pokud má někdo problém s rozleštěním, je chyba v množství vosku na laku...chce to fakt tenkou vrstvu. Jinak letos jsem si pořídil vychytávku a to aplikátor Auto Finesse Handi puck s voskovacím nástavcem a je to super. Nesrovnatelně komfortnější (ale i dražší:) v porovnání s klasickým pěnovým, nebo mikrovláknovým aplikátorem. Jo a dají se na to pořídit i jiné nástavce, třeba na pneu.
Uživatelský avatar
stani
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: 24 úno 2012, 13:37

A co používáš před Fusso?
pepe
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: 19 bře 2017, 12:48

Pokud navoskuji auto voskem Soft 99 ... co používáte na zimu do ostřikovaču na okna/ popř. jakou značku / Dík za radu
Mišell
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: 02 dub 2015, 12:00
Bydliště: Opatovice nad Labem

Stani: Použil jsem leštěnku od Mequiars Ultimate, protože na laku byla oxidace. Použito poprvé, takže jak se to snese s Fussem ti neřeknu. Ale lak je o dost hladší a jasnější. Akorát příště zvolím nějakou "lehčí", asi Lime Prime, nebo AF Rejuvinatable.

Pepe: Na léto používám Agelwax Clarity, posiluje to tekuté stěrače, vydrží mi tak o měsíc dýl. Dá se to naředit i na zimu, ale nevím jestli to budu riskovat. Každopádně klasická modrá voda ten vosk sežere, moje zkušenost teda.
Uživatelský avatar
stani
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: 24 úno 2012, 13:37

Mišell: ale po té leštěnce si nenanášel hned Fusso, ne? Použil jsi po leštěnce např. CarPro Eraser?
Uživatelský avatar
3dclub
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 80
Registrován: 28 led 2019, 19:59
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Všude se traduje, že Fusso nejlépe funguje na odmaštěném povrchu, tedy nejlépe ipou umytý/ odmaštěný povrch. Dávat lěštěnku a pak si to umýt ipou je dlé mého nesmysl, protože ipa ti leštěnku sundá, jestli chcete používat leštěnku, vzal bych dle mého názoru jiný vosk, třeba Bilt Hamber :)
Uživatelský avatar
stani
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: 24 úno 2012, 13:37

Bilt Hamber = carnauba = tak měsíc výdrž... :-(

Tady se bavíme o co nejdelší výdrži = Fusso.
Odpovědět