Soft 99 Fusso Coat

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

Ale notaaaaak, doopravdy jsi mel bilt hamber, ze tvrdis, ze vydrzi mesic?
Mišell
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: 02 dub 2015, 12:00
Bydliště: Opatovice nad Labem

Stani: Neodmašťoval jsem, to by práce s leštěnkou byla zbytečná (kromě odstranění oxidace). Jak to vydrží uvidím, budu referovat. Leštěnky by se odmašťovat neměly (na rozdíl od leštících past, tam je to samozřejmé). Jak se to snese s konkrétním voskem je otázka, chce to zkoušet...a to nás přeci baví ne :D
Uživatelský avatar
stani
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: 24 úno 2012, 13:37

Já vím :-D Pořád jen zkoušíme, ideální není nic...
Roman
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: 27 lis 2018, 15:33

V pátek jsem koupil a v sobotu nanesl.
I když dosavadní Meguiars není vůbec špatný, tohle dělalo při dnešnám mrholení ještě o kousek konturovanější kapičky a řekl bych, že jejich "odchod" za jízdy nastal tak o 10km/h dříve. Mám bílou barvu a oproti Meguiars mi lak přijde takový studenější, ale to je možná pocit. Na omak auto asi ještě více "klouže".
Nanášel jsem po umytí venku v garáži a i já jako amatér musím říct, že se s tím výborně dělá. Bylo cca 10 stupňů a postupoval jsem tak, že jsem postupně nanesl na celé auto a pak stejně postupně vyleštil.

Většinou se vším docela plýtvám. Nechtěl bych říkal na kolik mytí mám třeba korrosol, ale tady neubylo moc. Pro zajímavost, nevíte někdo kolik váží plná pixla (komplet, nebo jen s tím vnitřním víčkem) abych mohl doma zkusil, kolik mi ubylo? Před aplikací mě to nenapadlo.
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Držte se prosím tématu. Info k tekutým stěračům patří jinam, příspěvek byl odstraněn.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
RadoM6
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 31 říj 2019, 10:38

Ahojte,
aký detailer používate na Fusso, pri bežnom umývaní ?
uvažoval som či nedať na vosk Fusso aj Fusso Coat F7.
Skúšali ste to ? je to OK ? Má to význam ?
Aký podklad používate pod fusso ?
Už ste prišli na to v čom bol problém s výdržou fussa ? mal som podobnú skúsenosť výdrž nebola nič moc ako prírodný vosk. ale dám mu ešte druhú šancu tak aby som sa vyvarolal chybám ;)

Vďaka za info.
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Žádný podklad a ničím nepřekrývat, při aplikaci odmastit a pak jen umývat šamponem
zdenek63
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: 06 led 2020, 15:35

Dobrý den, pročítat celých 77 stránek je téměř nereálné, ale mám problém s tímto voskem - nevím jestli jsem udělal nějakou chybu a nebo bylo něco agresivního na silnici, v dešti, ale klasicky jsem aktivní pěnou opláchl auto, poté šamponem abych odstranil co zbylo, hmyz, bahno, písek a podobně, polétavá rez odstraněna, poté clay a již jsem začal voskovat... nanesl, asi minutu počkal a rozleštil nějakou útěrkou s gramáži 400... Zkusil jsem nechat třeba i 5min zaschnou vosk, ale pak to rozleštit byl celkem záhul a vosk se drolil na laku. Ve výsledku vše perfektní, vodu to odvádělo neskutečně, ale asi po 14ti dnech ježdění v dešti jsem si řekl, že auto opláchnu na wapce a hle, žádné odpuzování vody... jak kdybych nevoskoval... :shout: Nesetkal se s tím někdo? Vůbec nechápu co to a vcelku mě to štve, protože 10hodin v háji :( Děkuji za pomoc.
milanbb
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: 09 dub 2015, 19:19

Asi bys měl odmastit, než naneseš vosk. Obvzlášť Fusso je háklivé na neodmaštěný povrch.

Odesláno z mého SM-G965F pomocí Tapatalk

zdenek63
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: 06 led 2020, 15:35

A to čím prosím? Použil jsem Reset šampon od CarPro
Odpovědět