Sonax Brillant Shine Detailer (BSD) - diskuze

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

BSD voni pekne po kokosech :D

jinak nechapu dost dobre proc davat vosk na vosk ...ten spodni proste nema vyznam... tyka se jen BSD ostatni pripravky co tam mas jsem nezkousel ...
BSD maniac
Uživatelský avatar
Ipanema
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: 05 srp 2016, 00:19

Kokosy voní jinak :D
ChG je super vůně. Nesrovnatelná s BSD, ale tohle fakt jen na okraj. Není to nic stěžejního.

Nedávám dva vosky od různé značky na sebe. Dvě vrstvy od jedné značky. To jsem jen vypsal, že mám dva různé přirodní vosky, které kombinuji, ale né při jednom voskování.

Každopádně laicky myslím, že pro napsané dva vosky není ani BSD moc přátelský. To bych musel voskovat se syntetikou 6x do roka. Asi.
Cudl
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: 01 čer 2014, 07:46
Bydliště: Kladno

Nevim proc bys mel voskovat syntetikou 6x do roka ? Ja voskuju FK 1-2x do roka jak se mi pak v danym obdobi chce. Jinak kdyz vidin ze uz FK slabne plesknu na to po myti BSDcko a pohoda. Jinak me teda voni kokosove ;-)
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

stara verze vonela vic po kokosech nez ta nova ...

Cudl- jak poznas ze ti slabne FK a ne BSD :D
BSD maniac
Uživatelský avatar
Ipanema
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: 05 srp 2016, 00:19

Oukej. To beru. 6x do roka bylo myšlené obraně. Protože (podle mě a klidně mi to vyvraťte) když natřu auto přírodním voskem s Carnaubou s víc než 50% Carnaubou a pak na to za půl roku dám 25x BSD (1x týdně mytí, osušení a po každém mytí BSD. Pak někdy i BSD bez oplachu), tak sice auto je chráněné jeho povlakem při neustálém nanášení BSD na lak, ale vosk musí být zcela pryč. Mi neříkejte, že tu předchozí vrstvu nesežere. Stejně tak jako jiné nepřírodní detailery.

BSD je dobrej. O tom žádná. Nebýt vyšší spotřeby než třeba moje jiné detailery, tak je ještě o fous lepší. Ale tohle neumí tu podporu přírod. vosků. Stejně tak opět jak jiné nepřírod. detailery.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

BSD ti (asi nejen prirodni) vosk "na spodku" sunda pri pravni aplikaci a pri aplikaci 1x za 10 dnu ani nema smysl voskovat, jen proste jednou za cas dekontaminovat a lehce prelestit a dat rovnou BSD, aplikace vosku je v takovem pripade jen ztrata casu. A pokud bys chtel neco levnejsiho na myti nasucho po kratke jizde, tak Optimum No Rinse vyjde mnohem levneji nez BSD pro tento ucel. :)
Cudl
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: 01 čer 2014, 07:46
Bydliště: Kladno

Cudl- jak poznas ze ti slabne FK a ne BSD :D[/quote]

BSD davam az kdyz vidim ze slabne vosk. Tak ze treba az po 4 mesicich ne hned po aplikaci vosku ;-)
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

zas jedno porovnání po cca 3 týdnech. Aplikováno tak jak se má pod Fussem odmaštěno(IPA),čekání asi půl hodiny pak rozleštěno malý rozdíl tam je v prospěch BSD a to nepočítám čas 10sec BSD vs dlouhá práce s Fussem ... :smile:
Přílohy
20171209_134815.jpg
BSD maniac
Uživatelský avatar
Kmoda
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 596
Registrován: 23 bře 2012, 18:54
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Můžeš mi říct co na téhle fotce je ve prospěch BSD? Já vidím zakydané auto :D
Kdybys to třeba opláchl wapkou a vyfotil,nebo normálně kontaktně umyl,opláchl a vyfotil,ale tohle? Třeba mě je jedno když mám špinavé auto jak ta špína vypadá :D
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Imho Butter Wet Wax od Chemiků nevydrží snad nic.
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Odpovědět