Sonax Brillant Shine Detailer (BSD) - diskuze

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
Uživatelský avatar
kucik
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 09 kvě 2012, 22:49

A co ho zaručeně sundá před větší údržbou (clay, leštění)? - jar, IPA, APC?
Škoda jen, že je na DS za takové peníze, když jinde lze nalézt už od 166,-, ale zase tam nemají další věci a zbytek od sonaxu bude k prdu.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

BSD pokud tam jeste bude tak se definitivne da odrazit az cisticem laku (= "lestenkou", DJ Lime Prime etc.), viz http://detailingclub.cz/viewtopic.php?p=39314#p39314
Uživatelský avatar
kucik
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 09 kvě 2012, 22:49

Aha. To znamená, že leštěnkou se musí 2x - před clayem, aby se sundalo bsd a pak i po něm na vyčištění laku. No mám v plánu leštěnku VP, tak snad to taky půjde. Případně silnější IPA než 30%.
Uživatelský avatar
pastovic
Rádce DCČR
Příspěvky: 346
Registrován: 01 dub 2015, 17:49
Bydliště: Šternberk (Olomouc)

Neeeee. Žádný 2x, žádný před clayem. Přečti si prosím tě postupy. Nebo to zkus a uvidíš co to udělá. Copak se auto napřed leští a až pak dekontaminuje? Základní věci co by jsi měl vědět když jsi tu a chceš se pouštět do něčeho takového.
Uživatelský avatar
kucik
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 09 kvě 2012, 22:49

Postupy znám, jenže nejdřív ze všeho snad musím sundat starou ochranu, než začnu cokoliv dalšího. A když BSD sundá jen leštěnka, tak by měl být první poté začít od znova na čistém autě. Vosk sundá pH neneutrální šampon, BSD tedy ne.
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

kucik píše:jenže nejdřív ze všeho snad musím sundat starou ochranu.
Ne, přednost má dekontaminace.
kucik píše:Postupy znám
Pak bys netvrdil předchozí.
kucik píše: Vosk sundá pH neneutrální šampon, BSD tedy ne.
Obecně to není vůbec pravda.

Máš v tom celkem zmatek. Jediný problém by nastal VYNECHÁNÍM leštěnky (resp. vyčištěním laku) před nanesením nějaké nové ochrany laku, a to pouze kvůli možné špatné kompatibilitě starých zbytků s novou vrstvou, což by vedlo ke snížené životnosti nové vrstvy (v extrémním případě všelijakých kombinací třeba i k flekům).

Edit: Nepřemýšlej nad BSD a vosky jako nad průhlednou fólií. Představ si to spíš jak mastný krém, co si namažeš na ruce a pak si sáhneš do prachu a písku. Nejdřív si půjdeš umýt a očistit ten prach a špínu (aka dekontaminace), než začneš přemýšlet, jak ten tuk dostaneš i z pórů kůže, než si namažeš nový.
Uživatelský avatar
pastovic
Rádce DCČR
Příspěvky: 346
Registrován: 01 dub 2015, 17:49
Bydliště: Šternberk (Olomouc)

Přesně tak. Logicky, je čistý lak auta, pak je na něm BSD, no a na BSD špína. Takže teď naopak abych se dostal k BSD tak musím tu špínu dostat pryč. Nechápu jak to nemůžeš chápat?
Uživatelský avatar
kucik
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 09 kvě 2012, 22:49

Obecně postupy vím, jak mají jít chronologicky. Akorát jsem tedy myslel, že se vždy má začínat na nechráněném laku, tzn. vše staré nejdřív dolů, ale vyvedli jste mě z omylu. Když se bude auto přelešťovat, tak místo leštěnky přijde tedy akorát nejdříve pasta. Ještě 1 dotaz: před BSD leštěnku odmastit, či nikoliv?
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Vidim ze uz stihli vse osvetlit ostatni,

takze jeste ve zkratce:

1) Zacinat na "nechranenem" laku se nemusi, pokud tam nejaka ochrana zustane, tak tam holt je, ale zadnym cinnostem tam nebrani (pokud to neni vytvrdnuta keramika). Proste predstirej, ze na tom laku jakoby fakt nic neni, a az se v procesu "detailingu" (myti-chemiecka dekontaminace-clay-lesteni/cisteni-ochrana) dostanes k lesteni/lestence, tak ta to stare BSD proste dorazi a hotovo. :)

2) Pred BSD se asi vylozene odmastovat nemusi, BSD je dost silny "cistic" i sam o sobe, takze pripadne chemie z lestenky (plnice ze skrabancu atd.) vymyje sam, ale nic tim nezkazis. Ja pred BSD auto prebehnu Prepem (odmastovac) jen kdyz mam cas a jen tak zlehka, neni urcite potreba mit to 100% odmastene. Parkrat jsem daval BSD primo na Lime Prime a drzelo to tam taky cca normalne (6+ tydnu, pak uz jsem to ani tolik nesledoval)
Uživatelský avatar
Ipanema
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: 05 srp 2016, 00:19

Mám po vlastní zkušenosti s dvěma flaškami BSD a chci jednu radu. Nejdřív sepíšu letmo zkušenosti a pak k čemu to chci.

(Stejný přípravky jsem zkoušel na stříbrnou i černou metalízu. Černá je na vše kurnik háklivá. Výsledný lesk a smouhy dají kvalitě detailerů hodně znát pouze na té tmavé barvě.)

Mám řádně zavoskováno a detailer mám vždy po mytí wapkou. Takže od oka 40x do roka. Pak několikrát bez vody, když je auto mírně znečištěné.

BSD jsem koupil na popud Vás tady, jak jste s ním všichni spokojení. Já také. Souhlasím, že je to dobrý prostředek a troufnu si s ním, i když opatrně, na auto po krátké jízdě a to úplně bez vody. V tomto případě je větší spotřeba a 1 flaška vystačí odhadem na 5 aut. Mám 5dv, hatchback. Když je auto čistý po umytí, tak stačí stříknout na 1 díl 3x a rozetřít. Pak to balení vydrží i 3x tolik. Ale to vy víte...

Nejhůř stříká z láhve BSD a také nejhůř "voní". Nejtěžší je práce s ChG P40 v rozleštění. Nejlehčí je s BSD a ChG V07. Lesk auta je u všech třech tak nějak na stejno. U toho se nemůžu rozhodnout. Každopádně vzhledem Vašim předchozím příspěvkům jsem 2 láhve BSD koupil, použil a spotřeboval. Díky za to.

Moje žádost o radu od Vás zní: když mám auto řekněme 3x do roka zavoskované 2mi vrstvami Raceglaze 4x4 nebo ChG Butter Wet Waxem, tak kvůli přírodě/syntetice, jak moc mi ubere z vrstvy výše tři popsané detailery, které použiji na lak auta s jistotou 3 - 4x do měsíce? Věděl by někdo? Jde mi hlavně o vzhled auta a o nepodkopání si funkčnosti vosku. Obávám se, že to pro vosk není moc dobré ani u jednoho přípravku.

(Mám doma Raceglaze Clearmist Detailer 250ml. Ještě nepoužitý, nezkoušel jsem nikdy. Ale to už sem nepatří.)
Odpovědět