Dodo Juice Supernatural Hybrid paste sealant - hybridní vosk

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2946
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Trochu to tu oživím. Dnes jsem připravoval na zimu bílé 5GT, které jsem v červenci voskoval DJ Hybridem viewtopic.php?f=33&t=1469. Jelikož jsem se rozhodl pořádně otestovat Wolfa Hard Body, bylo nutné odpovídajícím způsobem připravit lak a pojal jsem to jako test, co Hybrid vydrží.
Takže proběhla koupačka velmi silným roztokem CG Maxi Suds II (cca 100ml na 20L vody), pak oplach a následně dostal koupel roztokem IPy (3 díly IPy a 2 díly vody) - tu jsem nechal na laku cca 10 minut působit a pak opět oplach. Byl jsem celkem překvapenej, když po oplachu vypadal lak takto:
20141104_130705.jpg
Beading samozřejmě už nebyl jako za mlada, ale odvod vody tam ještě byl poměrně solidní. Vosk jsem nakonec sundal až pomocí utěrky namočené v roztoku IPy a poměrně pracným utíráním. Zjevně tedy i klasické vosky něco vydrží, syntetiky by na tom mohly být ještě lépe - to bude námět na nějaký další testík :smile:
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
leos
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: 29 kvě 2014, 10:30
Bydliště: Praha

Super zpráva, hybrida jsem o víkendu nahodil na zimu:)
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Taky přimáznu ještě jednu vrstvu na zimu, ten vosk se mi fakt líbí :)
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
adko13
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 11 dub 2014, 17:29
Kontaktovat uživatele:

Supernatural hybrid + Supernatural po 4,5 mesiacoch.. po poslednom umyti akurat 24.12 bol aplikovany detailer Supernatural... zaujimave ak to vydrzi 6 mesiacov :) bude to zaujimave... odvod vody po umyti stale v pohode :)
Přílohy
10872327_892759447411468_1598795196_n.jpg
Zydrunas
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 14 srp 2018, 18:35
Bydliště: Králův Dvůr

Ahoj,

Tak nějak si skládám v hlavě co bych chtěl v nejbližších dnech objednat a zajímá mě tenhle vosk.
Jen pro představu: chtěl bych něco "celoročního" (ve smyslu výdrž přes zimu, hlavně) a pak taky něco, pod co by šlo aplikovat DJ LP a nehádalo by se to spolu. A tak nějak si říkám, že Dodo a Dodo se spolu domluví :smile:
Starat se o auto chci vždy na jaře a na podzim, pak udržovačka - 1x za 2 týdny oplach vodou na wapce a 1x do měsíce mytí šamponem, něco takového. Auto je parkované venku a já bydlím v bytovce, proto v podstatě musím využívat veřejné wapky.

1) Jak se s tímhle voskem pracuje. Jde to lehce jako např. s Finish Kare 1000p? Ne že bych měl tu zkušenost, ale četl jsem, že práce s ním je fakt easy.

2) Je má domněnka správná a aplikace LP pod vosk neovlivní nijak životnost vosku na laku? Jelikož je to polosyntetika, tak si nejsem úplně jistý.

3) Jedna taková blbá...Jak moc obtížné je dostat vosk na aplikátor z té malé krabičky?

4) A když jsem u aplikátoru, je lepší mikrovlákno či molitan?


Jinak jsem ještě koukal po právě zmiňovaném Finish Kare a také po Fusso. Fusso ale asi nechci, protože by mělo jít na odmaštěný lak a já chci použít LP (ruční aplikace) pro zamaskování škrábanečků, které jsem stačil pochytat za krátkou životnost auta :dash:
Pod FK myslím, že LP jde, ale také se bojím, že by bylo lepší povrch odmastit. A pak to velké balení - kdyby se mi to nezdálo, tak co s tím, že.


A tak mě napadá za 5) Jak je na tom Supernatural Hybrid v porovnání s FK a Fussem? Někde tu je test, ale nenašel jsem k němu konec :(


Díky za odpověď a trpělivost, jsem pořád (zatím) ve fázi teorie. V říjnu chci právě auto pořádně připravit na zimu a pak na jaře po zimě a tak pořád dokola...a postupně se zdokonalit. Čas a chuť tu je :dance3:
Helmut
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 31 říj 2017, 05:51

Ahoj. Já dělám komplet auto (mytí, mytí JARem, dekontaminace, opět umytí JARem, šamponem, odmaštění IPA, Fusso) přes Vánoční svátky (což mi v pohodě přes zimu vydrželo, a místy stále ještě Fusso asi je), nicméně cca od dubna přiživuji BSDčkem... (tak jednou za dvě kontaktní mytí což je tak jednou za dva měsíce) jinak myji WAPkou...
Odpovědět