Swissvax

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Už nějaký pátek přemýšlím že se posunu dále a svému autu dopřeji "maximální" kvalitu. Pokukuju hlavně po vosku, nejvíce mě asi zajímá jejich low-end Onyx.
Máte s touto autokosmetikou zkušenosti? Podělte se :) Stojí to za ty peníze?
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Odpověz si sám- tojí ti to za to dávat za vosk tolik peněz? :D
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Podle mne stojí. Cokoliv od SV jsem použil, tak krásná vůně, snadná aplikace, minimální spotřeba a výborná funkčnost. Cena je vyšší, z toho důvodu poměr cena/výkon není zrovna ideální. Pokud tohle překousneš, tak nebudeš litovat. Je to podobný jak např. s auty - BMW Tě taky odveze z bodu A do bodu B, stejně jako např. Oktávka, ale...
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

joshiki: Mě spíše šlo o to, jestli je to zase o trošku vyšší level než třeba dodo, který teď používám. Příklad: Kdyby se mě teď nějaký uživatel Autoglymu zeptal, jestli opravdu stojí za to si připlatit více peněz za Dodo juice, řekl bych mu ano. Protože dodo je zase o kousek lepší autokosmetika.

soray: No, ta moje naftová plečka není bůj ví co. :D Možná k tomu časem dospěju. Taky mi chvilku trvalo než jsem si začal dělat Dodo juice sbírku, protože ze začátku se mi zdálo, že je to jenom předražená značka.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Problem v tech skocich je to, ze AG je benzinkova kosmetika, pak je tu hromada detailingovych znacek (v podstate vetsina toho co se tu prodava a pouziva) a pak zn. jako Swissvax. Skok v kvalite nebude u tech poslednich dvou takovy, jako u tech prvnich dvou, navic aby to vyvazilo ten skok v cene.

Ja Swiss beru jako lovebrand - z nejakeho duvodu tu znacku mam rad, tak ji budu pouzivat a kupovat i kdyz vim, ze na trhu jsou lepsi alternativy za min penez. Z hlediska funkcnosti se mi ale zrovna cena Swissvax vosku zda neopodstatnena, ale docela rad bych vyzkousel nektere jejich jine produkty (paint cleaner, leather care, seal feed etc.)

Rozumim ale sorayovi v tom, ze kdyz je s necim jednoducha prace, tak clovek tech penez vubec nelituje.
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zrovna ty vosky jsou dobrý, používám Shield a Concorso už několikátou sezónu. Cena samozřejmě nepokryje ten skok, který už není tak velký, ale je tam. Ani s jedním voskem jsem se nedostal do situace, že by byl tzv. "pryč" dříve, než jsem potřeboval. Tj. Shield v pohodě zvládne celou zimní sezónu (cca 4-5 měsíců) a Concorso letní (7-8 mesíců). Spotřeba je podobná jako u DJ vosku, na Smarta 7ml/vrstva, Megane okolo 15ml/vrstvu.

Zrovna nedávno jsem měl spicha z Tomášem ze SV, BMW navoskované Shieldem (oprava: Opaque)po cestě z Berouna do Prahy, počasí klasický zimní humus (mokro, sůl apod.) a auto bylo skoro čisté:
20141202_104242_resized.jpg
20141202_104233_resized.jpg
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
Bejby
Partner DCČR
Příspěvky: 795
Registrován: 01 bře 2013, 22:31
Bydliště: Chomutov

Ten Shield je aplikovanej na matný barvě?
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nedal bych za "obyčejný" vosk tisíce...a v dnešní době to platí dvojnásob,
kdy vosky už nemají takovou suverénní převahu jako před několika lety.

Nemám ani zdaleka průměrné příjmy jak hlásají statistiky ČR, takže pro mě jakožto obyčejného člověka je SV hodně drahý vtip, který mě až tak netrápí vyzkoušet,
kaviár nejím a nezapíjím ho vínem ze Champagne-Ardenne a žiju, takže nevidím důvod proč utrácet právě za luxus v podobě SV.

Soray: tvoje srovnání bych trochu upravil:
je to jako srovnávat motor W12 (SV) proti V10(ostatní lepší kosmetika) až po R4 což by představovala kosmetika, kterou používá kdokoliv,sheron,coyote...prostě volně prodejné masám motoristů.
Takto je to zcela patrné, že sice SV je pojem...ale vážně stojí připlácet za tak malý přínos/vyložené prostředky navíc?
Já osobně využití odhaduju jen u velmi drahých vozítek, nebo opravdovým fandům aut.
Kdoví jak by si SV obstál v testu s "obyč" kosmetikou, kterou na clubu používáme...takový test by mě opravdu zajímal.


CHG mají taky nějaký super vosk za snad 25tisíc, ale to jsou produkty, které mají cenu jen díky tomu, že jsou něčím vyjímečné...třeba carnaubu sklízeli jen v pravé poledne po dobu jedné minuty, protože vědci zjistili že carnauba je v tuto dobu nejkvalitnější....prostě na cenu přípravků můžou mít vliv i totální výmysly, když si lidi za to připlatí.
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
Feri
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 767
Registrován: 10 črc 2013, 12:38
Bydliště: Brno

Já myslím, že je to tady rozebíraný už vícekrát.
Přínos té kosmetiky (tady konkrétně vosku) už je zanedbatelný, jestli vůbec nějaký a cenový skok obrovský. Proto se domnívám, že nemá smysl (ale je to jen můj názor který nikomu nevnucuju)... ;)

Dokážu pochopit, že je s tím příjemná práce, snadněj se třeba buffuje, ale pořád kvůli tomu nejsem ochoten zaplatit několikanásobně víc. Zase takovej nadšenec nejsem a ty peníze se dají vložit do smysluplnějších věcí.
Pokud je někdo ochoten za stejný výsledek zaplatit výrazně víc peněz, nebo chce mít na autě něco "exkluzivního", proč ne. Zklamán tím voskem nebude...

A k tomu čistýmu autu na cestě z Berouna do Prahy. Myslím si, že tohle je standardní na dobře chráněným autě. První špína na umytý auto chytá špatně, ale jakmile uchne už se další znečištění chytá téměř stejně jako na neošetřeným autě... ;)
Uživatelský avatar
Austin
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: 12 led 2013, 00:17
Bydliště: Brno

Ano, já myslím kdo chtěl tak si to přečetl na cizojazyčných fórech, kde se tato otázka řešila vícekrát a je tam jasně odpovězeno slovy jestli vůbec nějaký.
Např. to téma jak testoval na boku auta pro koně všechny vosky na trhu apod.

Na druhou stranu, komu to vyhovuje tak proč ne, vždyť je taková volba v čaji, kávě, koňaku, whisky, látce na šaty, hodinkách,...tak proč ne vosky.
A když má někdo auto za 1,7 mil. což takové stojí skoro v každé ulici, tak ví, že lak na jeho autě má hodnotu 150-170 tis. mnohdy a tak mu 10 nepřipadne nepřiměřené za ochranu.
Ne každej je taková p.č. že růjní, neinvestuje do údržby ani korunu, někteří se o auto, své boty, lyže ap. starají a činí tak dle své volby.

Takže by se zde neměly objevovat oslavné statě na swisswax, bo je to odborné forum a zavání to prostě skrytou reklamou, ale každý se může vyjádřit ke všemu a klidně ať miluje Swissvax. A set entry za 7 tis. není zas až tak přepálený a oni jiné firmy mají nějaké sety ? (ValetPro ap.) ..nemají.
Naposledy upravil(a) Austin dne 25 led 2015, 17:28, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět