Soft 99 Fusso Coat

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
Uživatelský avatar
3dclub
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 80
Registrován: 28 led 2019, 19:59
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Nejlepší na odmaštění máš IPU nebo třeba Gyeon Prep :)

Mezi clayem a voskem bylo mytí ?
Po těch 14-ti dnech jsi byl umývat na veřejné wapce ?
S3T
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 06 bře 2016, 23:59

zdenek63 píše: 06 led 2020, 16:02 Dobrý den, pročítat celých 77 stránek je téměř nereálné ... Zkusil jsem nechat třeba i 5min zaschnou vosk, ale pak to rozleštit byl celkem záhul a vosk se drolil na laku... jak kdybych nevoskoval... :shout: Nesetkal se s tím někdo? Vůbec nechápu co to a vcelku mě to štve, protože 10hodin v háji :( Děkuji za pomoc.
Na tom neni nic nereálného, já to přečetl taky :D fusso sem nechával klidně hodinu.. při 25°C.. ale jak sem ti psal v jiném příspěvku, poohlídnul bych se po jiném vosku.. nebo klidně i nějaký tekutý sealant jako wetcoat atp.. jinak fusso je potřeba rozhodně dát na odmaštěný povrch, kdybys přečetl 77 stránek, tak bys to věděl :D reset se na to vůbec nehodí, chce to naředěnou ipu nebo aspoň prep od gyeonu, či třeba panel wipe od gtechniq.. a po clayi určitě umýt pořádně auto, teprve pak odmastit
Naposledy upravil(a) S3T dne 06 led 2020, 18:53, celkem upraveno 1 x.
zdenek63
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: 06 led 2020, 15:35

Jasný mezi clasem a voskem bylo umytí, mezi každým krokem :) umýváno domácí wapkou.

Tak tekutý asi nebude tak dobrý jako vosk? To radši koupim něco na odmaštění jak pisete a zkusim znovu nooo :)
Uživatelský avatar
3dclub
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 80
Registrován: 28 led 2019, 19:59
Obdržená poděkování: 1 poděkování

jojo, Fusso si právě nejlépe "rozumí" s odmaštěným povrchem, IPA tě vyjde na pár peněz :)
btw proč používáš zrovna Reset ?
Naposledy upravil(a) 3dclub dne 06 led 2020, 18:14, celkem upraveno 1 x.
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

zdenek63 píše:5min zaschnou vosk, ale pak to rozleštit byl celkem záhul a vosk se drolil na laku.
To jsi pracoval venku? V tomhle počasí je asi 5 min málo... Jestli se ti vosk doslova drolil, tak jsi ho asi nanesl strašně moc! Fusso jen velmi velmi tenkou vrstvičku (jak psali kluci) na čistý odmaštěný a připravený povrch.
Pokud jsi před voskováním umýval CarPro Reset, možná mohl vosk slézt právě kvůli tomu.
Sice je inzerován jako, že nemá přísady jako vosky a pod., ale protože je primárně určen pro oživení keramických povlaků, může dost dobře s povrchem laku nějak interagovat.
Reload jsem osobně nevyzkoušel, jestli někdo po něm vesele voskujete a vše OK, tak mě prosím opravte :smile:
zdenek63
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: 06 led 2020, 15:35

S3T: teď když jsem kouknul co je IPA, tak mám litr doma a používám to na okna :D nevěděl jsem, že to můžu hodit i na lak :) takže tím to mohu před voskováním odmastit?

3dclub: to mi bylo poraděno :( asi blbě, používal jsem to jako šampon co odstraní zbylej vosk, což je teď nesmysl, když jsem si to přečetl tady :( jojo, moje hloupost, že jsem dal na radu známého :D

HonzaD: jojo venku, mohlo být tak 7°C a nechal jsem to cca těch 5min zaschnou (tipuji) a vosk zaschl ale rozleštit to byla vcelku fuška a jako by se ten vosk drolil, prostě mezi kapotou a světlem mě zůstávaly kousky vosku a řekl bych že to bylo i se šmouhama :( tak jsem to nechával míň a to bylo v pohodě, takže vlastně nevím co teď...
1) je to opravdu taková fuška...?
2) nebo jsem ho dával hodně ač mě nepříjde a mělo by to jít rozleštit lépe
3) nebo nvm :-D
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Zaschnutí musíš vyzkoušet. Moje zkušenost ze sychravého počasí nad nulou je, že Fusso schne klidně 15 min (odhadem). Na 99% jsi dával hodně. U fussa platí, že když si myslíš, že dáváš málo, furt nanášíš moc 8-) Tenká vrstva jde pak sundat v pohodě, ale samozřejmě že přírdní vosk se sundavá lépe....
Najdi si citlivou váhu, zdejší borci maj spotřebu do 5g na auto. Pokaždý se přemlouvám, že to taky zvážím :D

IPA pro odmaštění laku se ředí 1:3 až 1:5, nejlépe destilkou.
zdenek63
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: 06 led 2020, 15:35

noo, tak 5g jsem určitě neměl... :D :D 2 auta a mam tak půlku balení... :D

Mimochodem, na černý lak mohu použit ten ma světlé laky nebo je opravdu potřeba koupit tmavý?
S3T
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 06 bře 2016, 23:59

zdenek63: no ty si expert teda :D :D po dvou autech půlka pryč :rofl: né v poho:) ale neni to jak v roce 80, že to napastuješ starym trikem a teplákama rozetřeš..
u fussa musíš opravdu tak malou vrstvu, že jí ani okem téměř nevidíš, ale když si posvítíš ledkou z mobilu třeba, tak uvidíš vrstvu:) dělám to mikrovláknovým aplikátorem, nebo piškotem..
5minut je fakt hodně málo, zaschnutý vosk poznáš prstem, pokud uděláš kousek prstem čáru a vosk se nemaže, je zaschnutý.. klidně zajeď do podzemních garáží, nedávno sem tam voskoval.. venku sem to nechal v létě schnout klidne hodinu, neni problém.. jojo, ipa se ředí viz výše 1:3 / 4..
a neni potřeba rozlišovat bílá černá, myslím, že to nikdo okem nepozná
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

Fusso koupeno normalne tady na nejakem eshopu?

Fusso nechavam zavadnout v lete klidne i pres noc, takze v tomhle pocasi musi bejt 5 minut strasne malo.
Na jedno nabrani aplikatorem jde udelat cela kapota octavie, takze si to asi fakt dal moc....
Odpovědět