Soft 99 Fusso Coat

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
hooq
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 19 bře 2016, 13:26

Jo, už mám objednán Prep, zkusím ten, dám vědět.
tom.i
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 15 pro 2017, 15:48

hooq píše: 10 črc 2018, 03:08 Čao lidi, mám problém na mé černé metle s Fussem12months.. tohle je druhý pokus o nanesení, celá kapota nejprve Menzernou 3800, pak levá část 2x odmaštěna Ipou 1:4, pravá část přejeta AF Tough Prep bez odmaštění, prostřední část je na zkoušku BSD - bez odmaštění a jak vidíte bez mastných skvrn. Fusso jsem nechal zavadnout cca hodinu při trenýrkové teplotě v garáži, rozleštit šlo bez problému. Při první aplikaci na celé auto vydrželo sotva 3 měsíce.. Pár stránek zpět je tady podobné foto na černé kapotě, stejný mastný flek, tak zkouším jestli náhodou někdo neřešil a nevyřešil :|
optimas píše:Tak to ti slezlo hodně dolů. Já to myju každý týden BTMM a Fusso drží na střeše jak přibité. Sice už jde vidět, že slábne, ale tohle fakt nemám. Jestli nebude problém v tom odmaštění po finiši. Třeba ten Prep odmašťuje líp než zbytek prostředku a nebo je problém v tom Lime Prime
Mam taky DodoJuice Lime Prime lestenku, cili, odmasteni IPou 1:4 bude malo. Co kdyby se zvysila koncentrace IPy? Treba 1:3 nebo 1:2?
Nebo to by bylo na lak uz moc silny?
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

To nevím. Já mám IPA 1:5 a celkem rychle vysychá proto používám na odmaštění Prep který tak rychle neschne skvěle se s ním pracuje a keště krásně voní
tom.i
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 15 pro 2017, 15:48

Takze Prep je lestenka s odmastovakem v jednom?
Bavime se o tom stejnym?
https://autokosmetika.heureka.cz/auto-f ... ep-250-ml/
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

Ne Gyeon Prep je pouze odmašťovač nic víc https://www.detailingshop.cz/cistice-la ... c-povrchu/
Uživatelský avatar
shalibaba
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: 19 kvě 2018, 13:06

Dovolím si trošku odbočit. Jak je to s reaplikací fussa? Např. teď lak dekontaminuji, přejedu ručně nějakou opravdu lehce abrasivní leštěnkou, odmastím a nanesu fusso. Co před zimou? Zvládne fungovat od teď až do jara? Ještě mi není jasný, zda, pokud by do jara vydržel, co sním pak? Zdá se mi škoda ladu každý rok jej před novou aplikací brát leštěnkou. Díky za názor.
tom.i
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 15 pro 2017, 15:48

optimas píše: 19 črc 2018, 21:55 Ne Gyeon Prep je pouze odmašťovač nic víc https://www.detailingshop.cz/cistice-la ... c-povrchu/
Aha, dobry vedet, ja myslel ze IPA staci na vse :-/
Moc dekuju.
Helmut
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 31 říj 2017, 05:51

Proč bys to bral abrazivní leštěnkou znovu? Já to s ní např. nebral vůbec (auto mělo najeto cca 80 000 během roku a půl, sem tam zajelo do myčky - takže lehké zdrsnění laku pro zlepšení přídržnosti tam určitě bylo), auto jsem asi 2x umyl JARem, pak šetrným šampónem aby nebyly šmouhy a pak odmastil ještě IPA a vše ok... od Vánoc tam pořád je... nicméně teď to už přiživuji např. na blatnících a pod lištou pomocí BSD...
Uživatelský avatar
shalibaba
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: 19 kvě 2018, 13:06

Lestenku, opravdu jemnou, chci ted pouzit po dekontaminaci pro odstraneni oxidace laku, zbytku predchozich vosku apod. Spis mi jde o to, kdyz ted nahodim fusso, tak jestli pred zimou bude lepsi jej sundat a znovu nanest - zde nemam az tak jasno, cim sundat - vsude pisou, ze prave nepr. AF prep lestenka je vhodna na odstraneni zbytku vosku, anebo pred zimou bude stacit umyt, prebehnout lehce IPOU a dat dalsi vrstvu?
Chci ted pres leto zkusit vrstvu fussa a na to vyzkouset dat nejakou karnaubu, co to udela s leskem.
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

Když mi na kapotě a předních blatnících fusso zesláblo tak jsem to umyl jarem pak DODO BTMN a přeletěl clyem pak odmastil Prepem a napatlal Fussem.
Odpovědět