Soft 99 Fusso Coat

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
JirkaBL
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 23 srp 2020, 10:48
Odeslaná poděkování: 1 poděkování

ahoj, nenašel by se někdo v okolí Blanska, kdo by mi ukázal jak správně voskovat ?
před zimou jsem nanesl 2 vrstvy, 1 jsem to lehce kontaktně myl a už mi přijde, že je úplně pryč, žádný efekt beadingu, ani po tom ručním umytí
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Ahoj, jak jsi připravil podklad pro vosk?
KobyVR46
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: 24 led 2019, 15:05

Tak vám povim, je to hodně divná věc a jsem z toho dost vytočenej... :/ Dostalo se ke mě až teď, verze Dark na tmavý laky, samozřejmě ,,nová" receptura. Auto černá pastelka, vyleštěný tříkrokrově, odmaštěný ipou, pak znovu Prepem a někde panel sprejem od Cartecu. A na autě nerozleštitelný čmouhy... Navíc to drží jak čert, takže muselo proběhnout opět strojí sleštění. Původně jsem si myslel, že jsem to tam nechal dlouho, nicméně jsme si na blatníku zkoušel slešťovací časy a je tam vidět, i když to vybuffuju okamžitě po 5 vteřinách - stáhnu jsem tu vrchní vrstvu, ale takovej film pod tím zůstane a opět nezbývá než roztočit leštičku nebo vzít kotouče a ručně. Na detailingworld je toho o tomhle problému mraky, v podstatě to nikdo nevyřešil.. Předpokládám, že ani tady ne? Díky :)
S3T
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 06 bře 2016, 23:59

já mám jen starou verzi, ale takhle rychle se nesundavá snad ani keramika :D nechal jsem to kolikrát i hodinu a šlo to dolů.. zkus na ty flekatý místa dát ještě vrstvu a počkej, až to půjde lehce prstem sundat - to už je zaschlé a můžeš rozleštit.. jestli to nepůjde dolu
capo
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 25 lis 2013, 09:21

Jak je to s nanášením / rozleštěním Fussa pomocí orbitální leštičky? Je to úplně blbej nápad, nebo to dává smysl? Pokud ano, jaké kotouče použít?

Passat 2015 stříbrná metla, lak v pěkným stavu, ale říkal jsem si že leštička by tomu prospěla, takže plánuju koupit T3000 a vzít to Menzernou 3v1
(hrubší nepotřebuju) ale pak bych chtěl nějakou lepší ochranu než ona sama poskytuje (udávají jen lehce přes měsíc). Auto dostává už 2 roky Fusso, proto zvažuji tento postup a říkal jsem si proč nevyužít leštičky i pro něj....
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Ahoj, za mě na to fusso není moc uzpůsobený. Zkus si to, ale myslím, že buď budeš mít nesmyslnou spotřebu a naneseš zbytečnou vrstvu, nebo se s tím budeš crcat déle než normálně s aplikátorem. Navíc finální ochrana je už jen třešnička na dortu - taková odměna :D
Uživatelský avatar
FreeMaroStyle
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 115
Registrován: 21 črc 2012, 11:46
Kontaktovat uživatele:

Asi tak, zbytečnost, nadřeš se asi víc než ručně, myslím že těch pár desítek minut na voskování už je odměna po tom leštění s leštičkou :D
..!! Mercedes-Benz C-Classe w204 !!..
CarInStyle.cz
Uživatelský avatar
Pavel Jan
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 30 říj 2020, 12:44
Odeslaná poděkování: 2 poděkování

Zajímalo by mě, prosím, jakou silou nanášet Fusso. Jen z lehka přejíždět aplikátorem, nebo přitlačit, příp. jak moc, a zbytek vosku setřít?
Jaký způsob je nejlepší?
(Pamatuju si, byl to sice tekutý vosk, že jsem nanášel zlehka, ale na laku moc dlouho pak nevydržel. Bylo lepší přitlačit. Tak nevím, co je vhodnější u Fusso Coat.)
Duskynko
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 20 bře 2022, 18:23

Ja používam QD od Meguairs

<odkaz smazán> Admin
commanderwar
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 22 dub 2019, 15:02

dneska jsem tento vosk nanašel na bilou kie ceed a šlo to hrozne blbě utěrkou vyleštit, musel jsem celkem tlačit...může se pri takovémto hrubém leštění poškodit lak??...A dneska jsem si na jiném svetle všimmnul že mi tam zustali nevylestene šmouhy vosku, nezatvrda tento vosk tak ze by to pak slo pryč i s lakem ne???
Odpovědět