Soft 99 Fusso Coat - Stránky 58 - Detailing Club ČR

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Zdravím, měl bych dotaz.
Přivezl jsem z německa stříbrné auto a chtel bych ho před zimou navoskovat. Dobrý kamarád má nové fusso na tmavé laky, které má jen pro sebe na jedno auto, takže vi ze ho jen tak nepotřebuje, tak mi nabídl ze si ho můžeme vzít napůl, ale neví co může udělat když by se používal vosk pro tmavé laky na stříčerný lak. Může to mít tedy vliv na výsledný efekt? A pro zajímavost i naopak, kdyby se použil pro světlé laky na tmavý. Co by to mohlo udělat? Nebo v čem by mohl být horší výsledek?

Předem díky :)
Naposledy upravil(a) wildT dne 12 lis 2017, 12:11, celkem upraveno 1 x. Důvod: presunuto do spravne sekce
musel bys to mít vedle sebe na přímé srovnání a ještě k tomu vědět, jak se koukat a co hledat. Normálně rozdíl nepoznáš a na míře ochany to nebude mít vliv.

Vyjímečně se může stát, že nějaká (syntetická) ochrana si s autem "nerozumí", viz různé příspěvky jako "Fusso (wetcoat, BSD... dosaď co chceš) mi dělá fleky, co s tím?". Ale i tak si dovolím tvrdit, že většinou je problém někde jinde, například špatná příprava, aplikace nebo že produkt stářím a nebo špatným skladováním degradoval.
Od samot0506
Zdar nejhezčí práce taková třešnička na dortu a ty by si to chtěl dělat strojně fuj.Nikdy by mě nenapadlo tohle dělat strojně a ani jsem to nikdy neviděl že by to tak někdo dělal.Nevymýšlej kraviny a rozleštuj klasickou cestou.Strojně by sis tam mohl udělat nechtěně nějakou paseku.
Od Helmut
Růčo, podélné tahy... jakýmkoliv kroužení si uděláš akorát škrábanečky, které budou krásně vidět odkudkoliv (podélné jsou prakticky neviditelné).
Od Kubasky
Tak vosk je doma, ale když jsem ho vzal do ruky, tak hrkal.. no a po otevření jsem zjistil, že je odloupnutý od okraje, jakoby oschlý. Doufám že to nemá vliv na funkčnost? Jinak jsem ho zkoušel v ruce mnout a nedrobí se, ale krásně se maže, tak to bude asi v poho.
  • 1
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 65
Work from samot0506

odkaz už běhá ;)

Mercedes Benz C Class

tak ono staci jet jednou do mycky a mit tmavsi lak[…]

zase ale v zimě rychle rozmrzne[emoji23]