Soft 99 Fusso Coat

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
CHEeSE951
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 46
Registrován: 23 úno 2018, 18:19
Odeslaná poděkování: 1 poděkování
Obdržená poděkování: 1 poděkování

tom.i píše: 18 čer 2018, 13:26 Cili kdyz bych chtel vylestit nejake skrabanecky, tak neni moznost pouzit Fusso jo?
To je divny. Nebo to je duvod, ze to musi mit nejakou "poskrabanou" strukturu laku, aby se to na to lip chytlo?


EDIT: Cili kdyz bych chtel vylestit nejake skrabanecky, tak neni moznost po DODO lestence pouzit Fusso jo?
To je divny. Nebo to je duvod, ze to musi mit nejakou "poskrabanou" strukturu laku, aby se to na to lip chytlo?
Predpokladám že chceš lime prime použiť ručne. Po 1. žiadnu slávu v podobe odstránenia škrabancov nečakaj a po 2. nie je leštenie ako leštenie. Keď budeš leštiť auto strojovo s nejakou leštiacou pastou napr menzerna 2500, samorejme môžeš fusso použiť aj na takto vyleštený a "dokonalý" lak, ale musíš ho pred tým poriadne odmastiť. Pod fussa sa nesmú používať leštenky ako vyššie spomínaný lime prime, super resin polish, ultra deep shine a podobne. Teda "leštenky" ktoré robia podkladovú vrstvu pod vosk.
Uživatelský avatar
FreeMaroStyle
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 115
Registrován: 21 črc 2012, 11:46
Kontaktovat uživatele:

Tak si dej na Dodo lestenku dodo vosk, to fungovat bude nebo i to fusso ti na tom taky bude fungovat, však o co jde, klidně si to dej nebo máš strach že ti po tom sleze lak? Jen to vydrží určitě méně protože LimePrime je Glaze bude mastná a teflon na mastném nebude držet tak jako na odmaštěném povrchu.
..!! Mercedes-Benz C-Classe w204 !!..
CarInStyle.cz
tom.i
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 15 pro 2017, 15:48

CHEeSE951 píše: 19 čer 2018, 06:24
tom.i píše: 18 čer 2018, 13:26 Cili kdyz bych chtel vylestit nejake skrabanecky, tak neni moznost pouzit Fusso jo?
To je divny. Nebo to je duvod, ze to musi mit nejakou "poskrabanou" strukturu laku, aby se to na to lip chytlo?


EDIT: Cili kdyz bych chtel vylestit nejake skrabanecky, tak neni moznost po DODO lestence pouzit Fusso jo?
To je divny. Nebo to je duvod, ze to musi mit nejakou "poskrabanou" strukturu laku, aby se to na to lip chytlo?
Predpokladám že chceš lime prime použiť ručne. Po 1. žiadnu slávu v podobe odstránenia škrabancov nečakaj a po 2. nie je leštenie ako leštenie. Keď budeš leštiť auto strojovo s nejakou leštiacou pastou napr menzerna 2500, samorejme môžeš fusso použiť aj na takto vyleštený a "dokonalý" lak, ale musíš ho pred tým poriadne odmastiť. Pod fussa sa nesmú používať leštenky ako vyššie spomínaný lime prime, super resin polish, ultra deep shine a podobne. Teda "leštenky" ktoré robia podkladovú vrstvu pod vosk.
Cus, jj delal jsem rucne a mam tam jeste v baleni, tak to budu jeste patlat pak nekdy na auto.
Cili rucne zadna slava jo? Hmm.. :-/
FreeMaroStyle píše:Tak si dej na Dodo lestenku dodo vosk, to fungovat bude nebo i to fusso ti na tom taky bude fungovat, však o co jde, klidně si to dej nebo máš strach že ti po tom sleze lak? Jen to vydrží určitě méně protože LimePrime je Glaze bude mastná a teflon na mastném nebude držet tak jako na odmaštěném povrchu.
Samo ze pouzivam od Doda vosk a tu lestenku a funguje to. Jen jsem chtel vyzkouset co nejdelsi ochranu na auto ;)
A presne tohle jsem potreboval vedet, ze DODO je mastna a proto na to FUSO nechytne. To mi neslo do hlavy, proc se nesmi "vylestovat".
Dik za osvetu ;)

Jeste se zeptam, porad jsou s tim FUSSem takovy problemy, ze to nejak meni konzistenci?
Kdybych to tedka koupil a pouzil az treba za rok, bude to vadit?
Uživatelský avatar
FreeMaroStyle
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 115
Registrován: 21 črc 2012, 11:46
Kontaktovat uživatele:

Konzistenci mi nikdy Fusso nezměnilo, jen když jsem ho měl středem na dně a na krajích něco bylo a chtěl jsem to roztavit ve vodní lázni, aby se rozlilo zase po dnu plechovky, tak pak už to nefungovalo, nanášet šlo ale rozleštit už mi šlo strašně težko, to je má zkušenost.
..!! Mercedes-Benz C-Classe w204 !!..
CarInStyle.cz
hooq
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 19 bře 2016, 13:26

ObrázekObrázek

Čao lidi, mám problém na mé černé metle s Fussem12months.. tohle je druhý pokus o nanesení, celá kapota nejprve Menzernou 3800, pak levá část 2x odmaštěna Ipou 1:4, pravá část přejeta AF Tough Prep bez odmaštění, prostřední část je na zkoušku BSD - bez odmaštění a jak vidíte bez mastných skvrn. Fusso jsem nechal zavadnout cca hodinu při trenýrkové teplotě v garáži, rozleštit šlo bez problému. Při první aplikaci na celé auto vydrželo sotva 3 měsíce.. Pár stránek zpět je tady podobné foto na černé kapotě, stejný mastný flek, tak zkouším jestli náhodou někdo neřešil a nevyřešil :|
Naposledy upravil(a) hooq dne 10 črc 2018, 03:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

zkus to vzit BSD
BSD maniac
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

Jelikož mám taky černou metlu a taky jsem voskoval Fussem tuším to bylo v dubnu a žádné mastné fleky nemám. Fusso koupeno na Ebay a teď jsem voskoval podruhé kapotu a přední blatníky. Pomalu už Fusso sláblo. Po leštění Menzerna 2500 a pak finiš CarPro Reflect následně odmaštěno Gyeon Prep.
Mám Fusso na tmavé laky
hooq
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 19 bře 2016, 13:26

Obrázek
Dnes, cca 3 měsíce od aplikace, myto je PH Neutral šamponem. Ono fleky zmizely, ale i s Fussem, viz. foto..
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

Tak to ti slezlo hodně dolů. Já to myju každý týden BTMM a Fusso drží na střeše jak přibité. Sice už jde vidět, že slábne, ale tohle fakt nemám. Jestli nebude problém v tom odmaštění po finiši. Třeba ten Prep odmašťuje líp než zbytek prostředku a nebo je problém v tom Lime Prime
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

Hosi co s tím fussem děláte? Já ho dával v září a porad tam jeste obstojně je...
Odpovědět