Jaký vosk na nové auto

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Uživatelský avatar
Ewors
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 107
Registrován: 24 kvě 2015, 15:48

nedávno sa tu písalo o supermafre. to je jeden z produktov ktorý sa dá považovať za bezdotykové umývanie akurát že je brutálne agresívny. či je zdravé to dávať na lak nakoľko sa to používa skôr na priemyselné znečistenie je už na úvažení toho kto s tým narába..
Atrani
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: 11 srp 2016, 20:16

Zdravím,

v září si půjdu pro nové auto - černá metalíza. Prosím o radu jaký vosk za rozumné peníze (do 600Kč) pořídit. Umývám auta wapkou a nemám problém 2-3 za rok navoskovat celé auto, zatím jsem používal želvu, ale chtěl bych to s novým černým lakem trochu posunout výš.

Díky.
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Jestli ti nevadí 2-3x za rok voskovat auto, tak třeba Poorboys Natty's Paste Wax - Blue by ti mohl vyhovovat. A nebo legendární Collinite 476S.
Mám doma Collinite 915 a taky není špatný.
Atrani
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: 11 srp 2016, 20:16

Díky za tip, vypadají zajímavě. O tom Collinite jsem dokonce i kdysi slyšel.

Jen se zeptám zda můžu nový lak hned navoskovat, někdo mi říkal, že by se měl pár měsíců nechat bez přípravků...nejraději bych ho totiž ošetřil hned při příjezdu ze salonu
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Určitě můžeš. To je blbost že musíš pár měsíců nechat lak bez ochrany. Někdo dokonce hned po vyzvednutí nového auta, si nechává auto leštit a natahovat keramickou ochranu.
Atrani
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: 11 srp 2016, 20:16

Ještě mi prosím poraď, jestli jde jít i línou cestou - rychlého vosku. Resp. jak dlouho vydrží na autě toto Meguiars Ultimate Quik Wax 450ml rychlý vosk + nějaký levný clay?
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

A pak jsou naopak ještě lidi kteří maj nový auto a myslej si že je na autě nějaký vosk z výroby :D :D
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Před chvilkou jsi povídal že ti nevadí voskovat auto 2-3x za rok :D
Nemám zkušenosti s tím tekutým voskem od Meguiars, který jmenuješ. Mám doma od Meguiars tu jejich tekutou verzi Gold class quick wax a to drželo na laku asi 1 měsíc. Pak to dost sláblo.
Levný clay je od Valetpro (100g) a nebo když jdeš po ceně, tak vem od DJ to malé balení 55g.
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nové auto a šetřit :D
Clay bych vzal určitě DJ Supernatural měkký
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Atrani
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: 11 srp 2016, 20:16

Tak bude to Rapid, ne Panamera :)

Myslel jsem to spíš jako doplněk během léta k před a po zimnímu tvrdému vosku. Nebo spíš nějakou leštěnku?
Odpovědět