Jaký vosk na nové auto

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Atrani
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: 11 srp 2016, 20:16

Díky za názory.

Ještě se zeptám na letní sezónu, zda s nějakým přírodním voskem dosáhnu větší hloubky a lesku u té černé třeba DJ Blue Velvet Pro Hybrid Carnauba Hard Wax nebo Poorboys Natty's Paste Wax Blue?
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Těžko říct, o hloubce lesku rozhoduje stav laku více než co je na něm za vosk. Jinak Dodo vosky jsou kvalitní a na to že to je příroda tak jsou i dost odolné, klidně vezmi malý balení, uděláš třeba 4 vrstvy.
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
umts14
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: 04 srp 2016, 07:57

Zdravím, abych nezakládal nové téma tak to hodím sem. Mám nově nalakovaný nárazník a chtěl bych se zeptat zda ho můžu hned navoskovat nebo mám čekat pár dní než lak vyzraje? Popřípadě po jaké době můžu aplikovat vosk? Děkuji
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

rika se tak odhadem 30 dnu +-, pokud jsi to nemel v nejake cupr lakovne kde maji troubu, tam bych dal klidne po kratsi dobe
ctr
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 28 črc 2015, 22:00

Ahojte; viackrat sa tu spominalo pouzitie clay-u na uplne nove auto z predajne. O par dni idem tiez pre nove (cierna metaliza) ale nie som si isty ci je clay potrebny. Nestaci len auto zobrat dakam na wapku, pouzit napriklad DJ BTBM, utriet do sucha a hned potom na neho aplikovat vosk (napr. DJ Purple Haze) ?
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Clayem bych na nový lak nešel, ale chemickou dekontaminaci Ironem bych určitě udělal.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
pattapuf
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: 21 kvě 2012, 20:38
Bydliště: Mompracem
Odeslaná poděkování: 1 poděkování

To rád slyším. Dneska se mi auto vylodilo a tak ho do 3 týdnů čekám doma. Takže jenom dekontaminovat a voskovat. Mám doma zbytky kolohnátu a takřka celou plechovku fussa.
ctr
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 28 črc 2015, 22:00

@pattapuf, ktory budes davat po zime?
Inak, ako riesite prebratie auta ? Kazdy z predajcov ma urcite nejaky postup ako odstranit transportne folie/nalepky a nasledne vycistenie/umytie auta. Pochybujem ze auto ide dakam na kefy ale predpokladam ze to cistia rucne a nasledne aj umyvaju.
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Se solidním prodejcem se domluvíš. Mě ho nechali zabalené ve foliích a přípravu laku jsem si udělal sám.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
pattapuf
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: 21 kvě 2012, 20:38
Bydliště: Mompracem
Odeslaná poděkování: 1 poděkování

ctr: Auto přišlo v kontejneru a pokud vím, tak ho pouze oplachují wapkou od prachu. Potom jde ke specializované firmě, která dělá dodatečné úpravy. Tam jsou také odstraněné nálepky. Asi bych jednou kartáče přežil, ale jsem si zcela jist, že tam prodejce nejezdí. Navíc, jak píše soray, je s prodejcem dobrá domluva. Tzn, kdybych chtěl, tak mi ho asi předá i neumyté. Ale nechtěl bych se kvůli nějakým svým obsesím připravit o ten příjemný prožitek při předávání nového auto.
Odpovědět