Gyeon Q2M Wetcoat

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

co myslíš? :mrgreen:
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

:mrgreen: No, ja jen ze po BSD ty fleky nafocene mam. :D (Za posledni tri dny jsem naspal asi 6 hodin a z toho jeste 4 v letadle, tak mam premysleni trosku pomalejsi) :D
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Tak to tě omlouvá, trochu :D Jestli jsou ty fleky stejný jako ty „zdanlive bezduvodne“, tak je to asi jedno ne? Nebo se nějakým způsobem liší?
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Tak vzdycky to asi ma nejaky duvod, jenom se clovek nevykecne hned ze to pred aplikaci umyl nejakym samponem plnym lestidel a vosku/aplikoval to na rozpaleny lak/atd. :D Ale popravde ani nevim jestli uz sem nekdo nekdy ty wetcoatovy "mapy" nafotil.
shawt
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: 05 srp 2016, 13:23

Tak jsem take nove majitelem WC 500ml a chystam se aplikovat v sobotu. Auto stare 2 mesice a uz na nem mam vosk Turtle Wax - Metallic + PTFE.
Sampon se chystam pouzit Turtle ZIP WAX šampon s voskem.
Auto je uz docela spianve, tak nevim v jakem stavu bude ten vosk.
Myslite, ze muzu auto umyt tim samponem s voskem a aplikovat Wetcoat?
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Radsi ne, po aplikaci na povrch umyty samponem s prisadama to casto nechava fleky/tecky. Pripadne prvni zkusit nekde na spodku narazniku jestli to bude v pohode.

Zkusit = umyt, dat WC, pockat tak jak bys cekal u celeho auta, splachnout, ususit a pod sluncem/lampou se podivat jak to vypada. Pokud ok, tak muzes cele .)
shawt
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: 05 srp 2016, 13:23

Dekuji za radu.

Dnes umyte auto a vyzkousen - Gyeon Q2M Wetcoat. Auto sem umyl samponem za 60Kc - COYOTE Autošampon bez vosku pH NEUTRAL. Myto na wapce v boxu, bohuzel foukal vitr a tak jsem musel aplikovat vice Gyeonu, nez bylo potreba (z 500ml, zmizela necela polovina, mam i30 kombi).
Po aplikaci a oplachu jsem auto vysusil a dolestil mikrovlaknem. Lak je krasne hladky.
Jedine co me stve jsou na predni strane krev, musky a takovy ten humus, ktery umyt nesel uplne. Na to musim poridit asi neco extra...umyte, nedaval jsem to na spinave auto, ale obcas maly flicek trosku zustal, nic tragickeho.
Jinak jsem musel nanaset na cele auto a nektere casti, nez jsem smyl, uz zasychaly, ale to jsem pak rozlestil mikrovlaknem. Duvod toho postupu na cely vuz je placena WAP, ktera strika vodu jen cca. 3min.
Vysledek meho snazeni viz. foto - bohuzel jiz byla trosku tma. Doby myti a aplikace a lesteni 1:15hod.
IMG_4513m.JPG
IMG_4513m.JPG (145.25 KiB) Zobrazeno 9496 x
IMG_4517m.JPG
Naposledy upravil(a) shawt dne 30 zář 2016, 23:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Kmoda
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 596
Registrován: 23 bře 2012, 18:54
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

To si to na to auto stříkal hodně dlouho,když ti to stačilo zasychat. Aplikuje se to na mokré auto. Nejvíc se mi to líbilo,když jsem auto umyl jarovou vodou. Bylo to nejlevnější a krásně odmaštěný,tak že po oplachu jarové vody byla na autě souvislá vrstva vody a na to je nejlepší to aplikovat.
Koukám že si to aplikoval pěkně "na prasáka",když si měl na předku krev,mušky apod.
Neznáš clay? Měl bys tady na fóru hodně číst...
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Clay bez lesteni je "o drzku", kor na tak mekkem laku jako ma Hyundai. Spise nejaka chemie na mouchy, klidne benzinkova.
shawt
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: 05 srp 2016, 13:23

No ja to nejdrive myl a kdyz pisu o krvi, tak spise takove temer neviditelne zbytky, ale trosku obcas byly. Holt nejsem profik na myti, spise se ucim...ale urcite bych nerekl, ze jsem nanasel wetcoat na prasaka, blbe to vyznelo v mem predeslem zapisu.
Clay jsem uz ve foru zahlidl, ale nezjistoval jsem vice. Auto mam 2 mesice, tak nevim, jestli je ten clay vhodny.
Odpovědět