Vosky, sealanty a keramiky - obecný pokec

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
Uživatelský avatar
3dclub
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 80
Registrován: 28 led 2019, 19:59
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Osobně s LPP používám Bilt Hamber Double Speed-Wax a jsem spokojen, můžeš kouknout na místní test ochran viewtopic.php?f=13&t=3059, kde je i zmíněn :)

Tuším, že s LP se snese i třeba Collinite 476s nebo třeba Finish Kare 1000P
Po dekontaminaci a přípravě pod vosk je samotné voskování už hračka - dle mého nejméně časově a fyzicky náročná činnost :)
MACI
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: 21 bře 2020, 17:51

OK, super. Na kolik aplikaci mi bude stacit 50ml toho Bilt Hamberta? Na S-Maxe... Diky :)
Uživatelský avatar
majxi
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 13 dub 2016, 19:38

Nejlepší je použit na dodo lime prime vosk lime prime,na tvoji barvu bych dal Blue Velvet Pro. Take neni problem použít BSD i bez odmaštění :) , nebo také future Armor od doda.

Odesláno z mého Redmi Note 7 pomocí Tapatalk

MACI
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: 21 bře 2020, 17:51

Krasa, diky. Tak to mam nad cim premyslet a z ceho vybirat :D
Porad me laka jednoduchost toho BSD nebo Future Armoru, ikdyz zas pisete ze nanaseni vosku uz je to nejmensi... Klidne bych BSD nebo Future Armor pri/po umyti striknul co 2 tydny a udrzoval to "jednoduse"... :)
libor1990
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 23 dub 2019, 17:22

Čau borci.Mám dotaz.Ted po zime jsem nanesl na auto dve vrstvy hybridního vosku Bilt Hamber Double Speed-Wax.Zajimalo by me jestli má smysl nanest na tento vosk pro zvyrazneni lesku tekutou carnaubu Butter wet wax od ChG ktery mam doma jeste ze starych zasob.Bude to spolu fungovat nebo je to blbost?Díky za radu
Lukašu
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 48
Registrován: 28 led 2016, 19:58
Bydliště: Kousek od Ostravy

Dodo Lime Prime mám(nikdy jsem ho nepouzil a taktéž nejaky Polish primo od Soft99 pod Fusso umi to pry skvele maskovat ....proste je to podle me zbytecna ztrata casu a maskovani neceho co tam proste bude vždy/skrabance atd)tedy pokud neberu v potaz ze je nekdo kdo absolutne nevhce a nebo nemuze prejet auto nejakou stredni pastou na orbitce)
Ja dosahl nejlepsich a co se tyce pomer cas s praci/ vysledek s tim ze poctive dekontaminuji,vyclajuju a stejne ro preletim nejakou pastou co vycisti ty skrabanecky z provozu,a i z myti takove ty vlasecnice..takze ttlreba nejakou stredni pastu nebo nejakou finalnejsi...a je to...dobra treba Menzerna 400...rychla a pokud clovek pouzije me moc hruby kotouc umi i obstojny finis ktery proste LP ani jine ruzne Polise neumi (dle meho nazoru).. a dale na to pak vosk a je to...
Kdyz se tady byla zminka o BSD tak jsem pred cca mesicem chtel rychle nanest na neosetrene a castecne dekontaminovane auto vosk..ale z dusledku casove tísne jsem se na to vybodl a zkusil udelat mini test detaileru . Po umyti silnym samponem jsem 2x odmastil Prepem at je jistota ze neozivim zadny pripravek co byl predtim aplikovan.. a pak jsem na ruzne dily dal toto (Fusso Speed/Barrier detailer 180days), BSD,Dodo Future Armour a Gyeon Qucik detailer...a světe div se...BSD je všechny totalne posralo!!!! FUSSO detailer chcíp dle mě už po pár dnech..pak odešlo Dodo tak do 14 dni, Pak Gyeon quick detailer a BSD dopadlo jak??? Po mesici kdy uz bylo uplne vse kompletne mrtve se BSD chovalo jak cerstve naneseno..vzadu na blatnik jsem dal dve vrstvy BSD a bylo to o chlup lepsi..a BSD je tam do dnes aplikovano 25..1. 2020. Auto denne resp obden v provozu...myto jen samponem...Ph neutral.
zdenek63
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: 06 led 2020, 15:35

Zdravim kluci, mel bych takovy mensi dotaz... Dostal jsem se konecne k voskovani... poslu potom fotky jestli to treba nekoho zajima vcetne interieru kde jsem cistil kuzi, ale spise ted mam jiny problem :cray: na aute mistama byl stary vosk, a tak jsem auto poradne vycistil, vysusil a vsimnul jsem si zaschle vody, kapek a tak jsem si rikal doprcic, jakto? DObre jsem to vysusil :D a zjistil jsem ze je to pod starym voskem, nekdo predemnou... :( tak si rikam snad to zmizi po odmastenim, nezmizelo. Kdyz jsem to ale cistil asi 4hod, tak jsem to uz navoskoval vcetne tech kapek od predchoziho majitele... neni to nejhorsi, ale kdyz se na to zamerim je to videt a tak se dostavam k otazce, az to budu za pul roku, za rok voskovat znovu, jak se zbavit veskereho vosku abych se potazmo zbavil kapek? Pripadne nejaky jiny tip? Dekuji :)
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2944
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Finišovací pasta a přeběhnout to (strojně nebo ručně).
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Lukašu
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 48
Registrován: 28 led 2016, 19:58
Bydliště: Kousek od Ostravy

Vodni spot je na laku..tzn idealni je sleštit...a nebo zkusit pouzit treba Gyeon Water Spot rozprasovac...nejde jsem ted zahledl od Mothers..je to asi nejaky polish...nebo tek neco...mozna kdyz nad rim tak premyslim mohlo by to jit fakt dolu nejakym polishem...ale urcite ti kluci reknou...na tmavych autech je to problem...a halvne pokud se nesusi necha se to tam je to jistota...auto od mladé bylo uplne komplet celé od toho a kdyz to bylo mokré sedl na to nejaký sírný prach(ze struskárny) kdyz to tam kazdy den 8 hod poarkovalo a vyresilo tonjen komplet prelesteni...jeste me cekaji okna :(
zdenek63
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: 06 led 2020, 15:35

soray - a jak se to pouziva? To odstrani i kdyz je nanesenej vosk...?
Odpovědět