Vosky, sealanty a keramiky - obecný pokec

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
Uživatelský avatar
lazi
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 89
Registrován: 04 led 2016, 22:04

EDIT: Ještě mě napadla jedna otázka a nevím, kam jí zařadit. Na youtube jsem viděl, že někdo dával na keramiku vosk (zřejmě kvůli lesku). Má to vůbec smysl? Resp. bude na nějakém takovémhle povlaku (v tomhle případě Curu) vosk držet?


wildT: Oddeleno z puvodniho tematu o Gyeon Cure. link na puvodni post
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

zbytečné překombinování si myslím ;)
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Honza_RG
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: 13 dub 2015, 10:30
Bydliště: Brno/Bratislava/Praha

mnoo, uz existuje vosk, co je vyrobeny primo pro aplikaci na keramice i jako samostatny produkt a svete div se, samotny drzi velmi velmi velmi dlouho.. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Kamikaze Infinity?
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Uživatelský avatar
Glossworks Detailing
Moderátor
Příspěvky: 571
Registrován: 25 srp 2014, 18:14
Bydliště: Ružindol (Trnava), Slovakia

AngelWax - The Fifth Element ;)
Honza_RG
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: 13 dub 2015, 10:30
Bydliště: Brno/Bratislava/Praha

Kamikaze Infinity je takova prvni vlastovka :thumbup: aplikace trosku slozitejsi nez 5th Element od Angelwax, ale oba produkty funguji na stejnem principu. Problem akorat je, ze Kamikaze uz zmizelo z CYC a prakticky ho nesezenes jen tak, ja zatim testuju 5th Element a dela mi jen radost, jak samotny, tak i na keramice
Obrázek
Uživatelský avatar
lazi
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 89
Registrován: 04 led 2016, 22:04

A jaký to má výhody oproti základnímu Si povlaku?
Honza_RG
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: 13 dub 2015, 10:30
Bydliště: Brno/Bratislava/Praha

Jen obecne reaguju na tvuj dotaz, ze uz jsou i vosky, co lze pouzivat i na keramiku. Asi bych vylozene nepsal, ze jsou to vyhody, ale pro nekoho muze byt vyhoda aplikace jako u vosku, pro nekoho ne, asi dost subjektivni zalezitost. Reload a Cure jsou docela maskovacky, tohle maskuje rozhodne min, opet pro nekoho vyhoda a pro nekoho ne. Dalsi subjektivni je nazor na lesk a hloubku, delali jsme srovnani 50/50 kapota 5th Element vs keramika a musim rict, ze v tom rozdil byl a to jednoznacne ve prospech 5th Element, takze pro plno lidi, kterym se nelibi vzhled keramik, je tu reseni, kdy muzou mit vzhled navoskovaneho laku na keramice a bude to tam proste drzet. 5th Element se vaze na lak stejnym zpusobem jako keramiky, snadno se s nim pracuje, vydrzi hodne dlouho, ale proste keramika to neni.

Nechci tu moc rozjizdet polemiku na tema keramika vs sealanty a hybridni vosky a ja nevim, co jeste, ale muj pohled na vec takovy, ze keramika je fajn vec, pokud se ji rozumi, pokud se nerozumi procesum a lakum obecne, tak bych zustal u sealantu a vosku a s klidnym srdcem si kazdy 3 mesice auto prevoskoval, pripadne prelestil nedokonalosti, a mel z toho vzdy vetsi radost. Driv jsem byl velkym zastancem keramik, delal jsem jich vazne hodne, ale dnes se vracim k tem zakladnim myslenkam detailingu - je jedno, co tam davas, ale davej to tam casto :) O keramiku se taky musi starat, poskrabe se, malokdo ji aplikuje v dostatenem mnozstvi, je to drahy, hrozi pripadny problemy v budoucnu... no zlaty vosky :)
Obrázek
Uživatelský avatar
lukascruz
Moderátor
Příspěvky: 512
Registrován: 20 úno 2012, 11:35
Bydliště: Rakovník, Praha

Je fakt, ze kdyz se neco stane s voskem, tak to vemes jen silnejsi koncentraci samponu, pripadne zbytky vosku sundas clayem nebo cisticem a aplikujes vosk znovu a nebo das jiny
Obrázek
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Honza_RG píše:Driv jsem byl velkym zastancem keramik, delal jsem jich vazne hodne, ale dnes se vracim k tem zakladnim myslenkam detailingu - je jedno, co tam davas, ale davej to tam casto :)
To mam ted asi podobne, ale ja jsem se ani nedostal k tomu "delat jich hodne" :D Ale je fakt ze kdyz si clovek jednou rocne to prelesti finisovaci pastou tak se behem roku nemusi desit pokazdy kdyz jede 10 cm od keriku, nebo si to chce parkrat umyt ONR, nebo se mu nekdo opre riflema o auto atd. atd.
Odpovědět