Dodo Juice - Future Armour

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Future Armour - půl roku starý produkt od Dodo, na Dodo fóru sklidil hodně chvály.

Docela mě překvapilo, že tu tohle téma ještě není (i když přísahám, že jsem tu už jedno na FA téma viděl :wtf: )

Jaký máte zkušenosti?

Já jsem zatím aplikoval prvně před cca týdnem v jedné vrstvě.

Umyté usušené auto, povrch odmaštěný IPA. Nastříkat pár kapek na panel, jeden střik na utěrku, rozetřít a suchou stranou rozleštit.
Osvědčila se mi krátkosrstá utěrka, dlouhosrstou se rozlešťovalo hůře. Obecně rozleštění a roznesení vrstvy chce trochu úsilí, ale nic strašného.

Chtělo by to příště lepší rozprašovač, než ten, který je k tomu přidáván, stříká spíše kapičky, FA by chtěl ideálně co největší "mlhu".

Auto bylo hotovo hodně rychle, vzal jsem s tím i odmaštěná skla (neměly před tím sealant, nic).

Spotřeba nula nula nic, na celé auto padlo cca 30 - 50 ml a to jsem toho občas použil asi zbytečně moc...

Podle instrukcí lze nanášet i na mokré auto jako "rinse wax", nutné je pak ale po dosušení rozleštit, nebo nechá na autě stopy (prý). Osobně mi to přijde jako škoda / nevyužití potenciálu produktu.
Z mého pohledu se jedná hlavně o sealant ve spreji na vodní bázi.
Srovnání s WetCoatem nemám i když bych řekl, že ač se to může zdát, jsou to podle všeho hodně odlišné produkty.
Přílohy
Tohle je výsledek dnešního mrholení, aplikace před týdnem.
Tohle je výsledek dnešního mrholení, aplikace před týdnem.
Uživatelský avatar
Radim84
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 230
Registrován: 08 pro 2013, 20:04
Bydliště: Ostrava
Obdržená poděkování: 2 poděkování

Honzo, jakou má FA výdrž? Měl jsi šanci porovnat s WetCoat nebo BSD? Koukal jsem se, že je právě možná aplikace ve stylu WetCoatu (nastříkání na mokrý panel) nebo BSD (nastříkání na suchý panel a rozleštění). Zkoušel jsi aplikovat oběma způsoby?
Moje 1.8TSI
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Zkoušel jsem jen "BSD" způsob, rozlešťuje se o něco hůře než detailer, spíše opravdu polymerový vosk ve spreji.
Na Dodo fóru jsem se dočetl, že při mokré aplikaci nechával fleky, tak jsem jej - přiznám se - takto ani nanášet nezkoušel.
Auto jsem neměl pod dozorem, ale kolem 4 měsíců a asi 7tis km jsem FA ještě našel OK, pak už nevím, myto jen vyjímečně VP šamponem nebo BTBM (taky nevím), ničím dalším se na auto nesáhlo.

Sheating za mě lepší než BSD. WetCoat je celkem odlišný produkt.

Co nedoporučuju, je dávat to na čelní sklo, udělalo to prý velmi jemný film, který lámal v noci světlo a bylo velmi špatně vidět. Když se mi pak auto dostalo na větší očistu někdy v říjnu (8 měsíců), na autě už nebyl, ale při mytí skel jsem mimo stěrače ještě tu polymerovou vrstvičku suveréně mikrovláknem sundával (!!!) - určitě to byl FA, nic jiného na předním skle nebylo ani před aplikací ani potom.

Aplikoval jsem FA snad ještě na jednom dvou autech, ale tam jsem vůbec neměl možnost sledovat. Za mě OK produkt, určitě zajímavý hráč do českého WetCoat a BSD šílenství ;)
Uživatelský avatar
Radim84
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 230
Registrován: 08 pro 2013, 20:04
Bydliště: Ostrava
Obdržená poděkování: 2 poděkování

Díky za rychlou reakci.

Výdrž kolem 4 měsíců zní suprově, BSDčko mi takhle dlouho nevydrží a WetCoat toho taky moc nedá. Já tyhle tři produkty porovnám z pohledu toho, že poskytujou laku ochranu, jsou jednoduché na aplikaci a mají rozumnou výdrž. Prostě jako bežný uživatel :) Hledám právě něco co rychle nanesu a něco to vydrží v momentě kdy není možnost navoskovat.

Takže jakmile bude příležitost, tak bych určitě vyzkoušel :dance3:
Moje 1.8TSI
Uživatelský avatar
majxi
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 13 dub 2016, 19:38

Vyzkoušel jsem ho jako alternativu BSD, na šedou metlu IV Golfa, umyto, Iron, Tar, a na mokré auto použil jak rinse wax ( nebo sealent?). Auto jsem nesušil a žádné fleky nezanechal, ten odvod vody při aplikaci mě bavil. Jinak to krásně voní, akorát rozprašovač nic moc, teď se uvidí, jak vydrží. Za mě super aplikace.

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk

commanderwar
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 22 dub 2019, 15:02

Ahoj prosím uvažuji o koupit tohoto produktu ale

Mám moc málo času na nějaké voskování auto má cca 1 rok , bílá barva

Chci omýt auto šamponem
Dodo Juice Born To Be Mild

udělat dekontaminaci laku
CarPro Iron X Iron Remover 500 ml

a poté nanést Dodo Juice Future Armour 500 ml

ale u toho produktu není napsáno zda může přijít na plasty., světlomety atd...předpokládám že to nebude vadit, též nemám čas olepovat auto.

a za druhé bych chtěl zkusit mokrou cestu..a píšou že se má nanést na mokrý povrch a jen oplachnout....oplachem lze rozumen néé wapkou??..některé sealanty se musí tlakem vody aktivovat co jsem četl, ale to asi není tento případ??

O kolik může být ochrana vrstva jiná pro nanesení na mokro vs sucho??

Děkuji
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

Future neznam, ale byt tebou koupim
Meguiar's Hybrid Ceramic Wax :dance4:
BSD maniac
Uživatelský avatar
majxi
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 13 dub 2016, 19:38

commanderwar píše:Ahoj prosím uvažuji o koupit tohoto produktu ale

Mám moc málo času na nějaké voskování auto má cca 1 rok , bílá barva

Chci omýt auto šamponem
Dodo Juice Born To Be Mild

udělat dekontaminaci laku
CarPro Iron X Iron Remover 500 ml

a poté nanést Dodo Juice Future Armour 500 ml

ale u toho produktu není napsáno zda může přijít na plasty., světlomety atd...předpokládám že to nebude vadit, též nemám čas olepovat auto.

a za druhé bych chtěl zkusit mokrou cestu..a píšou že se má nanést na mokrý povrch a jen oplachnout....oplachem lze rozumen néé wapkou??..některé sealanty se musí tlakem vody aktivovat co jsem četl, ale to asi není tento případ??

O kolik může být ochrana vrstva jiná pro nanesení na mokro vs sucho??

Děkuji
Ano, na mokré auto nastříkat a roznést tlakem vody. Lze použít na všechny povrchy, nemusíš oblepovat, ale rok nevydrží. Spíš počítej dle podmínek tak 3 až 4 měsíce vydrž, ale vzhledem k "náročnosti" aplikace to nevadí.

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk

commanderwar
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 22 dub 2019, 15:02

Tak jsem to zkusil. Na mokro. A super. Ale asi jsem cune ale vyprasil jsem celou flasku. Na kia ceed...neumim setrit....ja teda vyplacal i odrezovac od dodo juice pul flasky na cely auto
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

ojojoj, celá flaška DJ FA na normální auto je fakt šílená spotřeba :D Já jsem ho dával asi na 6 aut zatím (suchou i mokrou variantou) a jsem sotva ve 2/3 půllitrové láhve :D
Odpovědět