Šmouhy na laku viditelné na přímém slunci

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
jirin
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: 01 čer 2016, 18:48
Bydliště: Brno

Ahojte,

o víkendu jsem moje auto poprvé detailingově ošetřil a zakončil jsem to dvěma vrstvami přírodního karnaubského vosku do Sonaxu. Pokud se ale na kapotu dívám zblízka na ostrém slunci, vidím takové jakoby světlé šmouhy, které se mění s úlhem pohledu a jsou způsobené krouživým pohyby (nebo obecně různými pohyby) mikroutěrky při rozleštění vosku. Pokud dané místo přejedu znovu mikroutěrkou, tak šmouhy jdou dolů ale objeví se zase v tom dalším novém směru :D Co s tím? Dá se toho nějak zbavit úplně? Není to nic, co bych nepřežil, ale třeba mi poradíte. Nebo jsou na to právě detailery?

Díky moc.

EDIT: říkám si, že možná to bude stačit setřít prach vlhkou utěrkou a utřít do sucha, sice je to na vosku, tak je lak snad chráněný, ale asi bych to neměl šudlit na sucho co? :)
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Neni to proste jenom zbytecek vosku? Kdyby jo, tak vzit novou uterku a proste to dolestit.
jirin
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: 01 čer 2016, 18:48
Bydliště: Brno

wildT píše:Neni to proste jenom zbytecek vosku? Kdyby jo, tak vzit novou uterku a proste to dolestit.
To opravdu netuším. Ale napřed bych to měl asi utřít prach vlhkou utěrkou ne? než to začnu dál leštit.
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

Voda nemá moc lubrikační účinek, spíš použij nějaký detailer
http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
jirin
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: 01 čer 2016, 18:48
Bydliště: Brno

oxik píše:Voda nemá moc lubrikační účinek, spíš použij nějaký detailer
Děkuji za info, ale upřímně nerozumím na co lubrikační účinek? Prach snad z navoskované vrstvy stačí utřít vlhkou utěrkou, ne?
jirin
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: 01 čer 2016, 18:48
Bydliště: Brno

Volal jsem ještě do Sonaxu a pán mi řekl, že ta mikrovláknová utěrka, co k tomu vosku bundlujou je moc hrubá. Že to chce něco jemnějšího, proto to dělá šmouhy. Můžete mi prosím nějakou utěrku na doleštění doporučit?

Díky!
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zajdi do kiku.
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
jacker2
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 25 kvě 2016, 21:28

Môj názor ...sposobene je to tím ze si dal moc vosku a nerozlestilndokladne a aj keď si vymenil handricku tak sa ti do nej nasral znova vosk a a robilo ti to cmuhi....cize zobrať ciste mikrovlakno a skúsiť rozlestit potom by si mal.mat po probleme podobný problem som mal ja s detailerom :)
HonzaV
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: 20 kvě 2016, 20:48
Bydliště: Jemnice, okr. Třebíč

Chtěl bych se zeptat, nanesl jsem na auto vosk (valetpro mad wax), dělal jsem to poprvé. po rozlesteni nebylo vidět žádné nedostatky, ale druhý den se začali objevovat šmouhy, vypadá to jakoby se ukazovali stopy jak jsem nanasel. Je možné že jsem udělal větší vrstvu, nebo proč se to neukazalo hned? A jak to rozleštit? Když na sucho prejedu mikrovláknem vypadá to ok. Ale auto stojí venku. Takže asi umýt šamponem a znovu? Děkuji
Odpovědět