Turtle Wax PTFE

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Obrázek

Nevím, jestli si tento "vosk" vůbec zaslouží být v této kategorii :D
Tento vosk se lehce nanáší a lehce stírá, ale zůstává z toho strašně moc bílýho prachu. A taky se nesmí dotknout nelakovaných plastů, jinak tam nechá bílou památku na hooodně dlouho. Sice na flašce píšou, že má výdrž půl roku :shock: , ale myslím si, že ve skutečnosti je pryč už s druhým deštěm.

"Odvod" vody pár minut po aplikaci


"Odvod" vody po 2 měsících
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Pikachu
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: 03 zář 2012, 20:01

Než jsem přešel na Swiss. Shield,tak jsem používal tenhle a sonax čistý tekutý vosk. Na téhle želvě píšou až 12 měsíců a po cca 10 měsících co jsem na test napatlal přesně polovinu auta,tak při ranní rose to šlo krásně vidět a kapky za deště tvořil vždycky. Já si nemůžu vůbec stěžovat,za ty prachy perfektní vosk. (kromě toho že moc práší,a barví plasty,to je fakt) na proti tomu sonax extreme tekutý vosk se perfektně nanášel,nebarvil plasty a neprášil,jenže výdrž už jsem nezkoušel,ale želva s ptfe bude určo lepší.
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Tak to jsem asi udělal někde chybu :D
A nebo jsem narazil na nějakej šmejd. Co si pamatuju, tak jsem ho kupoval v obi za cenu okolo 150. Jinde stál 200+
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Pikachu
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: 03 zář 2012, 20:01

JJ,já ho kupoval na netu za 245 :-D,ale třeba stýc ho má přemrzlej a je po něm kulový,takže bůch ví jak to přepravují 8-)
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Bůh ví, kolikrát to maj převařený, přemrzlý a nevim co ještě :D
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Pikachu
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: 03 zář 2012, 20:01

Ještě je tu možnost,sice tomu u těchto produktů moc nevěřím,ale třeba tesco si nechá přímo od kunínu vyrobit nekvalitní smetanu,aby na ní měli co nejvíc money-jinak jim hrozí že od nich nebudou brát vůbec a kunínu nic jinýho nezbyde,než dělat ten vírobek v horší kvalitě než třeba z polska. Např. televize z japonska je kvalitněji smontována než v Plzni atd. Jestli se to může dít i u leštěnek-asi ne,ale přeprava nemusí být moc dobrá :(
Hobbydetailing
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: 29 dub 2014, 08:57

Ve SPARech teď mají výprodej tohoto "vosku" za 99,- Kč.
Tak jsem dnes zakoupil a o víkendu nanesu. Budu zkoušet výdrž. V testech jsem četl, že vydrží 3 měsíce v zimě bez přiživování QD. To já ho budu přiživovat SONAXem BSD. Uvidíme výsledek.
Průběžne sem budu dávat foto....
Nevím jestli jako podklad dát DODO Lime Prime nebo Autoglym Super Resin Polish?
Uživatelský avatar
Glossworks Detailing
Moderátor
Příspěvky: 571
Registrován: 25 srp 2014, 18:14
Bydliště: Ružindol (Trnava), Slovakia

Divím sa ako niekto v roku 2014, kedy sú na trhu omnoho inovovanejšie polymérové ochrany, môže kúpiť takúto zastaralú vec len kvôli "akci".
Ja som prešiel z klasických voskov ako colli 915, 476S a pod. na OPT Car Wax, CarPro Hydro2 a podobne z dôvodu že voskovať auto niekoľko hodín je v dnešnej dobe už neekonomické. Nechcem tu robiť reklamu, iba radím. OPT Car Wax som dlho prehliadal, nanáša sa rovnako ako detailér, no výdrž je až do 6 mesiacov pri správnej starostlivosti. Radšej zákazníkovi alebo sebe každé 2-4 mesiace prebehnem auto týmto za 5 min, vrátane skiel, plastov, tesnení ako 2 hodiny aplikovat a rozleštovať, upratovať bordel a pod...
Keď si mám predstaviť že pri voskovaní musím dávať pozor na plasty a utierať nejaký biely prach... :vomit1: Takýto výrobok by mal upadnúť do zabudnutia, môj názor.
adko13
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 11 dub 2014, 17:29
Kontaktovat uživatele:

Lebo niekto ma rad vosky vies GW :) s hydro o2 mas ochranu ale nedosiahnes takeho pekneho vysledku ako s prirodnym voskom :) nieje vsetko len o tvojej ekonomickosti a rychlosti :) a osobne mam radost ked voskujem auto viem ze je tam aj moj kus prace nie len nieco strieknem a je to ;)
Uživatelský avatar
Glossworks Detailing
Moderátor
Příspěvky: 571
Registrován: 25 srp 2014, 18:14
Bydliště: Ružindol (Trnava), Slovakia

Sprav nejaky testik kde porovnas tento predpotopny vosk s hydrom a uvidíš čo bude mat väčší lesk. Chcel som tym len povedať ze doba kedy platilo ze tuhy vosk spravi najkrajsi lesk a odvod vody je už dávno preč.
Odpovědět