Zimní test ochran laku od Šamota

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Ahoj dělal jsem pouze jednu vrstvu u všech ochran.To vajíčko je kupovaný zde https://www.detailingpro.cz/p/shine-mat ... grip-73-mm a aplikační polštářky mi dělá kamarád.Grip se velmi příjemně drží já jsem spokojenej.Fussu věřím taky že se ještě vzpamatuje dávám mu největší šance na vítězství i když po posledním testu nevím nevím.Může to taky být tím že už ho mám od jara a mohl trošku zesteřet neustálím otvíráním jináč si to nedovedu vysvětlit.Ale i přes to je to stále můj favorit a ukáže svoji silnou stránku :dance3:
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Helmut píše:To fusso je hodně zvláštní... je z ofiko distribuce nebo z ebaye odněkud? Případně skladován v pokojových teplotách či přemrzlý v garáži?
Nemusi byt premrzly ani fake, ale on si proste nekdy nesedne a sleze skoro hned. V tom 100strankovem tematu o Fussu se to resilo v dnesni zhruba nekde 1/3. :D

edit: http://detailingclub.cz/viewtopic.php?p=44975#p44975
Helmut
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 31 říj 2017, 05:51

Mno jsem zvedav. Auto jsem umyl, od-ironoval, od-taroval, znovu umyl, osusil a odmastil 20%roztokem IPA a pak aplikoval fusso... uvidime
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Zdar tak tu máme pokračování testu ochran po měsíci a ujetých celkově od začátku testu cca 1500km.No co k tomu říct samé překvapení krom reloadu ten byl jasný od začátku testu že bude nejslabší.
Střecha byla umytá a osušená a mohlo se testovat.
Pro mě je zatím největší zklamání Fusso 12 ale zase překvapuje Fusso 7.
Žebříček po 2 měsících a ujetých cca 1500km

1:SOFT99 Fusso Coat F7
2:Bilt Hamber Double Speed Wax
3:Sonax Xtreme Brilliant Shine Detailer
4:Collinite Super Doublecoat Auto Wax 476s
5:Soft99 Fusso Coat 12 Months Dark Wax
6:CarPro ReLoad Spray Sealant

CarPro ReLoad Spray Sealant už je téměř po smrti proto příští test už bude bez tohoto kandidáta.Jak už jsem psal velké zklamání mého favorita Fusso 12 stále přemýšlím kde nastala chyba no nic všechny testované ochrany mají stejné podmínky a je to tak jak to je. :cray:
testy 065.jpg
testy 064.jpg
testy 063.jpg
testy 062.jpg
testy 061.jpg
testy 060.jpg
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Pokračování testu.
Připravuju test ochran na inter.plasty a oživení venkovních plastů.Tak snad vás to bude zajímat test už tedy začal ale na forum to dám v průběhu týdne :thumbup:
Přílohy
testy 066.jpg
testy 067.jpg
testy 068.jpg
testy 069.jpg
testy 070.jpg
testy 071.jpg
testy 072.jpg
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Že nepříjde reakce neznamená, že by to nikoho nezajímalo ;)
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Tak to je jasný,že nejde jen o reakce vidím přeci shlédnutí.Ale třeba nebude nikoho zajímat test ochran na plasty.Proto se radši ptám abych neztrácel čas ono to vypadá jednoduše udělat test ale realita je trošku jinde kdo někdy dělal test na forum tak ví o čem mluvím.Dnes jsem se dostal k údržbě mého přibližovadla v půlce zjistím ,že bych mohl pokračovat v testech ochran laku a když už jsem byl v tom tak jsem se vrhnul na test ochran plastů.Po hodině a půl testování jsem zjistil že nemám dokončený interiér kvůli kterému jsem dal auto do dílny abych ho trochu pofackoval tak takhle špatně na tom jsem.:smile: Naštěstí jsem vše dotáhl do konce.
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

To fusso je fakt divny, nejde mi to do hlavy. Schvalne asi umeju auto nekdy jak bude svetlo a vyfotim fusso myslimze rijen (jeste dohledam kdy jsem daval)
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

No právě že tomu taky nerozumím co se děje.Konzistence Fussa je stále vláčná jako po otevření žádný hrudkování vosku nebo jiný náznak stárnutí nebo odvětrání myslím,že ho mám od jara což mi nepřijde jako dlouhá doba.Po aplikaci Fussa vše OK to už by bylo možná něco poznat že se něco děje že ten beading není takový jak ho znám ale vše bylo v pořádku.
Helmut
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 31 říj 2017, 05:51

Fakt mě to Fusso zaráží... Mno já na něm zatím mám od vánoc cca 2000km ale nemyl jsem ho (jen oplachuji - dnes jdu mýt)...
Odpovědět