Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
#59670
Tohle téma mě poslední dobou zajímá víc a víc a kloudné odpovědi jsem se zatím nedočkal a nedohledal, tudíž pokud někdo ví, rád načerpám nové užitečné info.
Jedná se o zjištění přítomnosti keramiky i po odeznění její hydrofobních vlastností-nijak se neprojevuje hydrofobnost.
Mě příjde strašně podivné/šmejďácké, že reklamace probíhají stylem: "To víte, musíte každý půlrok k nám přijet na hloubkové vyčištění, jinak se to zanese"
nebo "to, že odezněla reakce vody nevadí, keramika tam stále přece je"
.....a právě kvůli tomu, že někdo si může být jistý, že keramika tam stále je, mě strašně zajímá, jak se dá poznat zcela transparentní vrstva síly npř 1-5um? Jde to pohledem oka? Měřením? Nebo se na to leje kyselina jako lučavka královská? Nedělám si srandu, myslím to vážně...vážně mě zajímá jak se posuzuje přítomnost ošetření i po odeznění hydrofobnosti.

Proč mě to zajímá? Ono si pak kdekdo může zákazníkovi natřít bsd a pak mu říct, že keramika tam pořád je, jen se vytratily hydrofobní vlastnosti a musí si to každý měsíc přetřít tím "modrým čističem"...a hned ušetřil 7čku za ampuli a den práce, kdy může dělat na jiném autě.
Všem díky za postřehy,názory nebo dokonce tipy, jak to lze detekovat bez zohlednění hydrofobnosti :thumbup:
#59704
1. Dobrá úvaha. Jediný test, který mne napadá, je umytí k tomu určeným (dekontaminačním) šamponem. Pokud se ani tak neobnoví hydrofobní vlastnosti, osobně bych velmi pochyboval, že na laku "něco je".
2. Pokud někdo tvrdí, že "odezněla reakce vody nevadí, keramika tam stále přece je", tak je na místě otázka, k čemu je dobrý takový povlak na laku, když neplní jednu z klíčových vlastností (odvod vody, samočištění)...?
#59721
Umytí, dekontaminace...to je jasný, o tom se nemusíme bavit-to je jako pozorovat funkci hydro vlastností po pouhém bezdotyku, jak se tu občas objeví :smile:
2)Teoreticky by se dalo obhajovat tvrdostí povlaku-že ikdyž se hydrofobnost neprojevuje, tak tvrdost tam stále je a brání do jisté míry před škrábáním. Jenže víme jak to je....poškrábe se všechno, i skla na autech a to je úplně jiná tvrdost než nějaké "vodičky"


Můj dotaz obešel většinu skutečných špiček(dle skills,vědomostmi nebo renomé) v oboru a odpovědi byly následující.
Uvedené info je tak jak jsem ho obdržel:
Distributor a detailer jedné nové polské značky mi neodpověděli vůbec(nejspíš kvůli nepochopení mých předešlých kritik,které asi pochopili jako útok)
Detailer druhé polské značky by to zkoumal pomocí abrazivní metody.
Distributor druhé polské značky by to leštěním nezkoumal, ale dle snadnosti umytí a dotekem.
Distributora zároveň detailer Japonské značky by to řešil dotykem.
Distributor značky z Německa napsal :" myslím, že težko, nenapadá mě žádný způsob..."
Distributor značek z USA a Japonska je názoru, že jakmile to přestane reagovat s vodou považuje povlak za KO, způsob prokázatelného zjištění jsem se nedozvěděl ani od něj.
Detailer, který ví snad všechno se se mnou o tom nechtěl bavit."dávat zrovna Tobě informace na který jsem si musel přijít sám" Prý to zjistit tedy umí, ale podložit svoje tvrzení důkazem odmítl.
Detailer snad top značky povlaků dokonce můj dotaz tlumočil přímo výrobci a závěr: "cau, tak pry neni sance v beznych nelaboratornich podmikach poznat, zda-li tam je ci neni keramika" Opakuji, že to bylo tlumočeno přímo od výrobce, nikoli nějakého distributora nebo detailera.

Jeden velice vzácný člověk(není ovlivněný reklamou,značkou) z sk mi napsal:"Niečo tuším, ale nechcem robiť múdreho." v dalším pokračování rozhovoru jsme k nějakému opravdu průkaznému otestování nepřišli.
Další pro mě velice vážený člověk zo Slovenska:"Moj na keramiky je taky špecificky.. podľa mna je keramika práve určená na to odpudzovanie vody, čiže ak to nieje vodeodpudive, ťažko ma niekto presvedčí ze tam este keramika je.. toľko moj názor"
A v neposlední řadě opravdu mistr tohoto oboru "Ahoj... môj osobný názor - NIJAK... maximálne v laboratornych podmienkach..."

Takže tady máte názory těch nejpovolanějších cz a sk scény
#59954
Čau,

ve zkratce, můj názor je takový - že pokud tam není hydrofobnost, není tam ani keramika.

Výdrž keramického povlaku se dá prokázat jedině tak, že se bude auto pravidelně umývat šampónem bez jakýchkoliv přísad k tomu určený, občas se kvůli vyčištění více zažrané špíny může použít Iron-X - žádný detailer, žádný booster, žádný šampón s přísadami. Ta pravidelnost mytí je dost důležitá, mám totiž vypozorované, že jakmile se auto nechá např. dva tři měsíce nemyté, může být problém v hydrofobnosti a je třeba lak umýt i na několikrát, občas i silným APC, aby zase fungoval. Bordel pak dělaji i klasické šampóny, které na laku vytvoří "povlak" a pak je hydrofobnost velmi špatná.

Člověk, který se alespoň trochu vyzná, byl měl přítomnost povlaku poznat. Stačí auto umýt silným APC, klidně několikrát, může použít i IPU - povlak by měl stále odpuzovat vodu, detailer/vosk jakýchkoliv kvalit bude mrtvý.

Co se týče "hmatu/pohlazením", to je naprosto subjektivní a nedá se to vyhodnotit, jestli je to "více hladké" nebo "méně hladké". Samozřejmě po nanesení a vytvrdnutí keramiky (i zde záleží na druhu) je lak opravdu znatelně hladší, než bez ní (stačí vyzkoušet 50/50 jako důkaz). Nejvíce mě v tomto pohledu překvapil CeramicPro Light nanesený na 9H.

Bylo by to na delší diskusi, ale alespoň něco z mého názoru.

Lukáš
#59955
Tezko rict. Na tom myti neco bude. Ja daval nekdy pred pul rokem keramiku. Po nejakych cca 25tkm najezdenych jsem auto umyl asi po mesici kontaktne s tim samponem,co byl od Labocosmetica bez prisad. Do te doby jsem cekal,ze keramika je uz mrtva. Najedu 50-70tkm rocne. Na dalnici 160-200kmh dojizdim auta, superba myju casto oplachem a mikropraskem a a beading a sheeting nic. Jen na zadnim skle(mam liftback). 2x jsem to umyl a nestacil se divit. Odvod vody se dostavil az na cast od bocnich list dolu. Mam siroky kola a boky a prah to odnasi šíleně. Taky nelze nijak prokazat,ze kazdy sampon bez prisad je sampon bez prisad... video zde narychlo na benzince po umyti. https://youtu.be/lxjCNYSw0zE
#60044
Keramiku uz tam budu mít skoro čtvrtým rokem a musím potvrdit, že rada vzít to dekontaminačním šamponem není "kec". Vždy když to vezmu Resetem, tak mě překvapí jak se hydrofobnost obnoví. Tak 2x ročně to přikrmím kuřetem. Souhlasím, s tvrzením, že když není znatelný odvod vody tak tam už asi nic není, testovat to otěrem nebo hloubkou vrstvy na to tu asi nikdo nemá podmínky.
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]