Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
#61425
Ahoj všem,

plníme si manželkou sen a brzy nám přijde nový MB V v bílé metalické barvě (bílá křišťálová). Chtěl jsem ho odlišit od mnoha černých, šedých a hnědých Vček, co všude jezdí. Černá metalíza byla druhá volba, ale zvítězila větší praktičnost bílé. Navíc s černými koly, skly, zrcatky bude vypadat věřím skvěle.

Auto chci provozovat 5-8 let, proto řeším jak nejlépe uchránit lak? Roční nájezd cca 15.000km. Mýt si budu sám na WAP.

Je lepší folie nebo keramika v kombinaci s touto barvou? Případně fólii jen na předek vozu?

Děkuji za rady i tipy na realizaci.


Michal
#61430
Tak jde o to co od toho chceš. Keramika slouží podobně jako vosk k odvodu vody, snažšímu mytí a odstraňování nečistot - nicméně nechrání vůči mechanickému poškození (kamínky atd) Proti tomu ti levná vynilová fólie z reklamky taky moc nepomůže nicméně m2 stojí jednotky stovek Kč.
Pokud půjdeš cestou kvalitní čiré fólie (3M Clearbra) tak ta stojí spíš v řádu jednotek tisíc za m2.
Asi bych šel cestou (za předpokladu, že se o to chceš starat, bude to tvoje radost atd...) potahem do čiré fólie na předním nárazníku, kapotě, předních blatnících a pak např. od lišty dveří dolů... Tím by ses mohl vejít někam kolem 10 tis... a 1-2x ročně bych to dal navoskovat nějakou syntetikou (např. Fusso, Angelwax...) případně keramika tak jednou za rok, dva...
#61468
Pokud po dobu 5-8 let se chceš kochat ty, tak dej na nové fólii na předek, prahy, kufr a po 3letech sundej a pak keramiku na zbytek životnosti auta.

Pokud to chceš pro budoucí prodej a ať to má pěkné další majitel, tak fólii po celou dobu tvé životnosti auta.
Ať už budeš mít na autě jakoukoliv ochranu ve formě vosku, keramiky, na přední části budeš mít vždy drbky od kamínků a zaschlého hmyzu, toto bude i ve fólii (lze odstranit jedině strojním leštěním).

Moderní dnešní fólie jsou schopné se "samoopravovat" (OpticShiel/Avery) od drobného poškození a jsou také hydrofobní a samotné se lépe udržují i bez následného voskování.

Jinak 2x ročně voskování klasické nebo co 1-2roky keramiku, nevidím v tom rozdíl, důležité je dle mého kvalitní, šetrná a pravidelná údržba.
Mercedes Benz C Class

Tak a máme léto, po jarní smr[…]