Jaká ochrana na nové auto - keramika vs. folie vs. vosk

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
tomika
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 28 srp 2019, 09:56

Řeším takové dilema, mám cca rok staré auto a přemýšlím, jak nejlépe ochránit lak. Možnosti co zvažuji:

1) ochrana kapoty, světel a nárazníku do čiré polyuretanové folie - cca 15tkč
Prošel jsem si pár diskuzí ohledně sundavání folie po letech a trochu se bojím toho, že to poškodí lak nebo lak bude pod folií v jiném odstínu, než zbytek auta. Na druhou stranu, je to nejlepší ochrana proti odlétajícím kamínkům a posypu na vozovce. Zbytek auta bych asi hodil čas od času do syn. vosku (FussoCoat nebo podobné).

2) Keramika - např. zde: https://www.carwashpraha.com/cenik - cca 15tkč
Konkrétně program č. 9:
- nanesení keramického ochranného povlaku CARTEC
- životnost a záruka 3 roky
- každý půl rok kontrola ochranného povlaku
- doplnění zdarma po dobu 3 let dle servisní knihy, kterou u nás obdržíte
Tady absolutně netuším, co je Cartec zač a jak moc odolný povlak keramika vytvoří, zda odolá nějakému tomu fyzickému kontaktu či je to spíše optické zhodnocení.

3) Syntetický vosk na bázi polymerů, např SOFT99 Fusso Coat. Častější aplikace. Nejlevnější varianta - jsem si schopen nanést sám, ale ochrana nic moc. Investice cca 600kč, vlastní čas a něco za ruční mytí.

Co poradíte? Díky
Luky Zan
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 28 srp 2019, 07:57

Vlastní zkušenost nemám, ale tady na odkaze dole se to řešilo, je tam celkem jasně řečeno, co ti která varianta dá..

Takže jde o to, co očekáváš.

viewtopic.php?t=3056

Pokud to máš víceméně nové auto, šel bych asi do folie, jelikož ti za stejnou cenu dá i ochranu proti kamínkům a hovadům na parkovištích..
Uživatelský avatar
yankee31
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 08 dub 2018, 21:48

asi takhle, to co dám teď do fólie, za to si za pár let pořídím novej lak. otázka zní: chci mít za pár let novej lak nebo pod fólií, která mi stejně úplně 100% nezajistí, že ten lak nebude požkozený, starý lak?
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Originál lak bude lepší, než znovu stříkat nový. Navíc se většinou nepovede chytit původní odstín. Já jsem nyní zvolil kombinaci fólie (exponované díly) a keramiky (zbytek auta).
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Mrkni na přední část svého bývalého auta a uvidíš, jestli má smysl do fólie investovat.
Pár odseklých míst se dá snadno zakapat barvou...no pokud je předek opískovaný, tak folií určitě zvážit.
Folie sice neochrání povrch před 100%kamenů, ale takových 95% zvládne....těch zbylých 5% jsou velké šutry, které holt i skrz fólii udělají tečku jak po špendlíku(nebude prakticky viditelná), ale záleží od použité fólie. Jsou fólie a fólie že :smile:
Keramika jako ochrana před kameny? V žádném případě. Keramika má sílu v řádu nižších jednotek um, kdežto kvalirní fólie třeba více jak 150um.

Pakliže tě práce kolem auta baví, tak si sám voskovat a ideálně nechat přilepit předek folií ;)
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Odpovědět