CarPro CQuartz Lite

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
bob
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: 12 zář 2018, 12:58

Zkoušel už někdo tuto odlehčenou verzi? Začínám přemýšlet ,že bych vyzkoušel keramiku a nevím jestli jít rovnou do CQuartz CQUK nebo jen light. Je to podobný a má to jen kratší výdrž nebo je to jen taková srandička co má připomínat keramiku? Co chemická odolnost? V manuálu píšou o výdrži 6měsíců ,na zahraničních foréch jsem toho sice moc nenašel ,ale jsou zmíňky i o roční výdrži. Moc toho nenajezdím a auto je v garáži ,takže bych se tomu třeba mohl přiblížit.. Případně ,když udělám někomu auto, tak by bylo lepší něco co vydrží víc než hybridní vosky co používám, přeci jen mi je jasný jak se o to pak staraj...
fevlad
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: 04 pro 2013, 09:11
Odeslaná poděkování: 3 poděkování

bramboram340
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 20 říj 2020, 17:00
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Ja to mam na aute od 2020/05. Nechal jsem to davat par dni po prevzeti noveho auta, spolu s lehkou korekci laku. Krome karoserie to slo i na kola. Co by te k zajimalo?
bob
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: 12 zář 2018, 12:58

Zajímá mě hlavně výdrž, myslím tím , když to funguje skoro jako po nanesení, že se od to voda odráží a nedělá efekt fólie. Co lesk, je nějaký pozorovatelný rozdíl oproti vosku? Jak to drží na těch kolech, snese to nějakej čistič kol?
bramboram340
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 20 říj 2020, 17:00
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Mam barvu "mineral white" a na bile mi prijde, ze lesk moc hodnotit nejde, neni to tolik videt. A nic jineho (vosk) na aute nebylo. K vydrzi: kdyz jsem cca mesic zpatky umyl auto Carpro Resetem, tak mi prislo, ze to pri desti na kapote krasne kapickovalo uplne stejne, jako kdyz to tam bylo nove nanesene pred rokem. Az tak, ze si tech "divnych" kapek vsimne i spolujezdec, ktery o nejake keramice nema ani paru. Na jine casti karoserie jsem se moc nezameroval, ze bych to nejak extra testoval. Ale takove dvere a blatniky by mohly bejt mnohem lepsi misto na zhodnoceni vydrze, nebo zadek, protoze tam jde mnohem vic bordelu. Muzu tyhle mista zkusit polejt vodou a natocit/vyfotit, az to v dohledny dobe zase umeju. Takovy rocni "review". Ten C Lite mam pouze na letni sade, ktera tam byla jen od dubna do zacatku listopadu. Ted je tam uplne stejna sada, ale se zimakam, neosetrena nicim, ikdyz jsem to chtel pred obutim do zimaku vzit nejakym Gyonem Q2 neco, co se mi vali v garazi.

Pokud si to budes aplikovat sam, tak bych nad tim moc nespekuloval a dal to tam, vydrz vypada na rok+ jako nic, kdyz to jednou za cas vezmes Resetem. Vic te bude "stat" ta prace (priprava laku, peclive naneseni), at uz za to nekomu budes platit, nebo do toho vrazis svuj vlastni volnej cas. Cena samotneho produktu je oproti te casove/penezni dotaci docela zanedbatelna.

Edit: krome 2-3x Resetu jsem to vlastne v ramci nejakeho detailnejsiho myti jednou jeste vzal Carpro Elixirem a taky jsem nejake casti bral CarPro Spotless Water Spot, kdyz jsem to jednou vzal wapkou, kde mame tvrdou vodu a zustaly spoty na kufru a kapote. Samozrejme na bile to neni tolik videt, ale kdyz o nich vis ...
bob
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: 12 zář 2018, 12:58

Díky za informace chlapy! Koukám , že Fevlad má dole v komentech na tom Facebooku i video po 5ti měsících ,moc toho tam teda vidět není ,ale zdá se mi , že už to docela slábne. Jelikož jsem pacient tak už bych asi v týhle fázi premejslel o reaplikaci, takže by to pro mě zřejmě nebyl až takovej posun od vosků který používám.. Takže jsem se nakonec rozhoupal k plnohodnotný keramice, jelikož se už pár lidí ptalo jestli to dělám, tak budu mít alespoň zkušenost jestli to má smysl. Taky jsem zvedavej jestli to dokáže trochu ochránit od mikroskrabanců, který chtě nechtě vytvořím mytím a pak to zas samozřejmě po půl roce leštim a to taky nejde do nekonečna. Dosud mi přišla keramika jako zbytečnej luxus ,ale teď si říkám , že bych to měl vyzkoušet ,abych nezamrzl někde v pravěku, když už tu máme novější technologie..
Odpovědět