Fólie na rodinné auto

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
DavidP
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 09 dub 2024, 19:17

Zdravím vás,
Koupil jsem zbrusu nové auto Dacia Sandero Stepway (bílá glacier).
Auto bude sloužit k běžným rodinným účelům s parkovaním na městských parkovištích (nebude garážované).
Jako každý majitel nového auta chci, aby vydrželo v dobrém stavu co nejdéle i když vím, že ve městě je to nemožné.
Zvažuji vystříkání podvozku a dutin, ale s ochranou laku si nevím rady jelikož aplikace ochranné fólie odborným servisem, která chrání i před kamínky a škrábanci je velmi drahá.
Pohybuje se kolem 70 000 na celé auto.
Já kupoval celé auto za 430 000.
Tuto fólií nepokryje ani havarijko a musí být pojištěná zvlášť myslím.

Má pro mě něco takového jako ochranná fólie vůbec smysl, nebo je lepší smířit se s osudem laku ve městě?

Sice mě to neochrání před škrábanci a kamínky, ale mohl bych nanést alespoň Keramický sealant Gyeon Q2 CanCoat EVO, u kterého prý nepotřebuji garáž, vydrží jeden rok, ochrání před trusem, hmyzem, bordelem ze stromů a usnadní údržbu.

Děkuji všem předem za cenné rady.
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ahoj, můžeš ještě zvážit polepit předek + zrcátka, ať lak netrpí hmyzem a kameny. Ale pořád to bude cca 20-30tisíc. Keramika ochrání proti drobnému poškození, proti blbcům bohužel... Pomáhá parkování někde bokem, ale ne vždy je to 100% jistota.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Odpovědět