Jaký vosk?

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Vlasta73 píše:No není to ono, protože ten vosk mám a těším se na něj. Měl by dodat hloubku lesku jak v katalogu Meguiars :smile:
A dvakrát to mydlím kvůli prachu a pylu,někdy asi i třikrát, protože nemám koule sundávat to na sucho.
Jsem teprve začátečník. :smile:
Prvni odstavec: http://www.detailingblog.cz/priprava-laku-pro-vosk/
Uživatelský avatar
Vlasta73
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 41
Registrován: 29 lis 2016, 21:50
Bydliště: Kousek od Plzně

Jo jo. Mám přečteno několikrát. Moc dobrej blog. Mám nakoupeno vše, i lesticku , jen toho času je málo. A tak zatím jen patlam detailery a pořád myju.

Joshiki : Zajímal by mne ten zakroužkovanej katalog. Podělíš se ?
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

brabus: U mě má výhodu vosk Fusso v tom, že nemusím každý měsíc obnovovat ochrannou vrstvu na laku. Prostě navoskuju a 4 měsíce nemusím ničím krmit apod. Až po 4 měsících na to šplíchnu BSD, Reload, Spritz nebo něco takového.
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

dobře takže 4 měsíce nemyješ auto nebo jak to pak probíhá ? Umyješ třeba BTBM a usušíš utěrkou třeba Gyeon Silk a hotovo ? Umývaš osmotickou nebo obyč ?
BSD maniac
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Normálně se umyje šamponem a usuší ručníkem, co ybs chtěl jinýho dělat? :D
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Taky oplachuju demi a na auto už nesahám.
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Ja asi chapu kam brabus miril.

Faktem je, ze i pri velmi poctivem umyvani to ani po poradnem ususeni neni uplne top - a cim vic ma clovek tvrdou vodu, tim je to horsi. Jedine reseni krome detaileru je oplach demi vodou a poctive ususeni, ale k tomu ma doma malokdo pristup (navic ani tohle reseni neni uplne 100% oproti stavu po cerstve aplikaci detaileru, ale k dokonalosti uz to ma dost blizko). Tohle uz je ale samozrejme fakt z detailerskeho pohledu, kdy ja vidim jednotlive slabe zaschle tecky tam kde demi voda dostatecne nesplachla obyc vodu ze studny (na cerne sklenene strese je to videt strasne), zatimco normalni clovek si pochvaluje, ze takhle to naposled vypadalo v autosalonu. :D

Tedy, auto ktere se se za 4 mesice jenom umyvalo a jenom susilo (treba 8x), tak na tom vzhledove bude pravdepodobne hur, nez auto, ktere treba kazde 3-4. myti vezme detailerem, jinymi slovy, kdo chce fakt top vzhled, musi ten detailer jednou za cas pouzit. Pokud je tim detailerem zrovna nesmrtelne BSD, tak tim ma rovnou zajistenou i ochranu na celkem dlouhou dobu, a ten zdanlive bezudrzbovy vosk trochu ztraci tu vyhodu v te bezudrzbovosti.
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

pokud to umýváte osmo tak to chápu.
BSD maniac
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

brabus: Psal jsem že 4 měsíce nemusím obnovovat ochrannou vrstvu - dokrmovat ničím. O mytí nebyla žádná řeč.
Ano, po dobu cca čtyř měsíců pouze myju šamponem a usuším. Umývám obyčejnou vodou. Sem tam ostříknu na veřejné vapce demineralizovanou vodou.

Jestli jde o to, že nepoužívám detailer, tak je to z toho důvodu, že mě stav po umytí a usušení stačí. Zaschlé kapky nějak nepozoruji na svém laku, protože se snažím umývat ve stínu a v méně teplých hodinách.

BSD beru spíše jako sealent než detailer.
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

a čím sušíš konkrétně ?
BSD maniac
Odpovědět