Jaký vosk?

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
ladaw
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 11 úno 2013, 23:10

Ahoj, jaký vosk by jste si vybrali? Raceglaze Signature Series Wax 55 nebo Dodo Juice Purple Haze Pro

Používám klasické DODO na černý lak, ale mám pocit, že se na sluníčku spéká (dělá matný film).
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Osobne bych volil Dodo, na cernem aute (metaliza) mame dve vrstvy toho bananovyho (ten je jakoby urcenej pro zivy barvy jako cervena, zluta apod., ale to je fuk) a zadny film se netvori, tam bude chyba nekde jinde.
VWMysak
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: 23 lis 2010, 18:14

Já bych si vybral Raceglaze 55 ;)
Uživatelský avatar
Kendik
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: 09 zář 2012, 20:18

Jako Mysak :)
Uživatelský avatar
Tom
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 26 říj 2010, 18:57
Bydliště: Praha, Chomutovsko

na tmavé laky se doporučuje i typ 42 ;)
Detailing Club ČR
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Gyeon, Microfiber Madness, ValetPRO, Race glaze, Bilt Hamber, Autoglym, Auto Finesse, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Carpro, Chemical Guys a další.
Uživatelský avatar
nexus_cz
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 03 zář 2013, 06:38
Bydliště: Praha

Dochází mi můj milovaný Poorboys World Natty's White

http://www.detailingshop.cz/tuhe-vosky/ ... 220ml.html

a přemýšlím co koupit dál na léto, Natty's mi plně vyhovuje, jediné mínus je vyšší spotřeba vzhledem ke konzistenci pasty. Co byste mi doporučili, cenově tak max do 700 Kč za 250 ml. Samozřejmě chci Carnaubu, auto mám béžovou metlu viz avatar, ale myslím, že to roli nehraje, důležité je aby se s ním dobře pracovalo s vydržel 2-3 měsíce, podklad bude ValetPro Classic Paint Cleanser a AG SRP. Pokud je nějaký extra na WET LOOK, nebránil bych se. :)
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Vzal bych do úvahy i ten Hardcore Paste Wax od Chemiků :thumbup:
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Uživatelský avatar
nexus_cz
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 03 zář 2013, 06:38
Bydliště: Praha

Jen 200ml.. :-/ máš nastudovanou výdrž co se týče sheetingu při wapkování? Já už tak nějak nevěřím tomu, že něco dá víc než 2-3 měsíce. Nevadí mi to, jelikož nový vosk je nový vosk a auto je krásné..přes léto pohodička. :) Ale přeci jenom by mě zajímalo, zda z něčeho za rozumnou cenu dostat víc.. upřímně nedám 1500,- za vosk, pokud neposkytne lepší ochranu.
Uživatelský avatar
grapherx
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: 09 úno 2012, 17:49
Bydliště: Brno - venkov

Zůstal bych u Natty's.
Jiný vosk při zachování poměrů - výsledný vzhled/jednoduchost aplikace/výdrž/cena - snad ani není. :thumbup:
Uživatelský avatar
Bejby
Partner DCČR
Příspěvky: 795
Registrován: 01 bře 2013, 22:31
Bydliště: Chomutov

Možná bys mohl popřemejšlet, jestli si nepřiplatit za nějakej kvalitnější vosk :) Nebo si zkus aspoň vzorečky - Supernatural, RG 55, Rubbish, popř. Hard Candy ;-)
Odpovědět