Vinyl, ošetření sedaček na lodi

Údržba plastových, textilních a kožených částí interiéru. Údržba interiérových koberců.
Odpovědět
bigtwin_jirka
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 103
Registrován: 01 bře 2015, 12:18

Pánové, opět po čase hledám radu: Mám doma DODO JUICE Supernatural Leather Sealant a ptám se, jestli jde použít na klasickou koženku. Mám loď, a všechna sedadla a opěradla jsou z převážně bílého vinylu. Právě Dodo mám doma a jsem s ním spokojenej, dělal jsem si s ním bílou koženou sedací soupravu a výsledek skvělej. Na té lodi je toho spousta, má to patnáct míst k sezení plus nějaký doplňky. Barva je z tak z 80% bílá, zbytek námořní modř. Není to nijak neobvykle zaprasený, ale z blízka je vidět, že už to není ono. Čistit to DODO JUICE Supernatural Leather Cleaner jsem si troufnul, ředil jsem 1:2 a colourlack kartáčkem to šlo dobře. Tím sealantem si nejsem jistej, neměl bych to spíš ošetřit glycerinem?
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Ja bych se toho asi nebal, samozrejme vyzkouset na skrytem kousku, jestli to neudela nejakou nechtenou reakci, ale vzhledem k tomu ze ten leather sealant bez problemu pouzivam i na rekneme synteticke materialy (umela kuze, poloplastove??? potazeni sedaku na motorce a tak), tak na vinyl pujde taky, ne? To bude v podstate plast, takze na to pujde asi skoro cokoliv, spis aby to vydrzelo prime UV zareni a tu sul... dlouhodobe by mozna stalo ze to najit nejakou marine obdobu Doda na kuzi :smile:
bigtwin_jirka
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 103
Registrován: 01 bře 2015, 12:18

Tak to už jsem zkoušel (taky na skrytým místě) a neudělalo to nic. No, je to ale jenom dva dny, snad to za půl roku neprožere díry skrz. Taky by mě zajímalo, jak se to zachová při styku se slanou vodou a dlouhodobém působení UV. Je to otevřená loď bez jakéhokoliv krytí a sedačky jsou dlouhodobě vystavené působení povětrnostním vlivům. Koukal jsem i na hraniční fóra, ale tam jsou vysazení na konkrétní přípravky určené jen pro lodi. Zvažoval jsem taky svůj oblíbenej včelí vosk, ale tady váhám, mohlo by to udělat fleky a to by byla katastrofa, sedáky jsou obvykle na celý lodi to nejdražší a nevyplatí se experimentovat.
MacTeine
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: 20 pro 2015, 17:30

Pokud už sealant máš a funguje, tak není co řešit ;)
Naposledy upravil(a) MacTeine dne 05 úno 2016, 01:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Co zkusit od Valetu přímo Argus? Leather vinyl cream.. Ale klidně bych tam dal toho sealanta když ho máš. Neudělalo mi to nikdy nic ani na plastech.
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Vinyl je plast. Říká se mu měkčenné PVC. Neměly by nejlépe fungovat prostředky na plast? Myslím že nějaký sealant na plasty bude fungovat stejně nebo lépe. Rozhodně by to byl zajímavý test
Uživatelský avatar
Glossworks Detailing
Moderátor
Příspěvky: 571
Registrován: 25 srp 2014, 18:14
Bydliště: Ružindol (Trnava), Slovakia

Čo tak trochu prejsť pár najznámejších detailing shopov na nete a hľadať produkt na kožu a vynil?

OPT Protectant Plus (na 500ml baleni je napisane leather protectant ale je to ten samý produkt). Používam ho na plasty, kožu, chrom v interiéri, displeje. Max spokojnost, povrch trošičku stmavne, zanechava uplne matny povrch.

"kompatibilní se 100% povrchu - přírodní i umělá kůže, plasty, PVC, polykarbonát, lakované díly, dřevo, chrom"
Přílohy
optimum-protectant-plus-32oz-500x500.jpg
optimum-protectant-plus-32oz-500x500.jpg (76.83 KiB) Zobrazeno 6306 x
Odpovědět