Co na gumove koberce

Údržba plastových, textilních a kožených částí interiéru. Údržba interiérových koberců.
Uživatelský avatar
Rocco
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 741
Registrován: 18 úno 2015, 19:28
Bydliště: okr.Kutná Hora

Zkusím......napadlo mě to taky,ale myslel jsem,že se to bude "tahat" za tím štětcem.
Děkuji za tip. ;)
Kdo si hraje,nezlobí ... tak pořád myji a leštím auto,abych nezlobil. 8-)
Igo
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 56
Registrován: 21 čer 2016, 13:17

Uživatelský avatar
Rocco
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 741
Registrován: 18 úno 2015, 19:28
Bydliště: okr.Kutná Hora

Aplikátorem to jde dobře,ale na ty čtverečky je to hrozný oj*b.....do těch rohů řtverečků to dostat je něco. :D
Kdo si hraje,nezlobí ... tak pořád myji a leštím auto,abych nezlobil. 8-)
Igo
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 56
Registrován: 21 čer 2016, 13:17

To máš pravdu...já naštěstí nemám čtverečky takže pohoda :dance3:
Helmut
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 31 říj 2017, 05:51

Ahoj, já je jen čistím Muc-Off Bike cleanerem. Párkrát stříknu, pošmrdlám kartáčkem, opláchnu... krásně do hlubky vyčistí a jsou krásně černé...
Ničím radši nenapouštím...

Jinak MucOff je parádní na čištění plastů obecně, výplně dveří, plastové prahy atd... krásně vyčistí a zvýrazní původní barvu plastu...
Sabian
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 19 bře 2018, 20:36

na gumu a plasty jsem toho zkoušel hodně, Carpro Perl, Autoglym, Meguirs, Total od Autofinesse, ale nejlepší výsledky jsem dosáhl jak na gumě tak na kobercích s Chemical Guys New Look Trim Gel.
Sabian
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 19 bře 2018, 20:36

Rocco píše: 01 zář 2016, 12:23 Aplikátorem to jde dobře,ale na ty čtverečky je to hrozný oj*b.....do těch rohů řtverečků to dostat je něco. :D
Právě protože jsou tam čtvrečky je aplikace gelu ideální. Já používal stejný aplikátor jak se používá na kola než to roztírat pěnovým aplikátorem. Takový ten tvar co kopíruje tvar běhounu pneu a dobře se drží v ruce.
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Impregnovat gumové koberce? No, já jsem to taky jednou udělal a málem jsem si rozbil pusu jak mi při nasedání do auta podjela noha.
Na pohled to vypadá pěkně, ale klouže to neskutečně.
Sabian
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 19 bře 2018, 20:36

ano, ale pochopitelně pouze na zadních sedačkách, kde se děti žel ještě nenaučili si před usednutím do auta oklepat boty , u řidiče je ani nemám, tam je čalouněný pokrytý GTechniq L1 a ten neklouže :smile:
Uživatelský avatar
Mr.Brain
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 372
Registrován: 06 kvě 2014, 00:11
Bydliště: ČB

Trochu to tu oživím... Nestalo se vám někomu, že by se v zimě (auto co moc nejezdí) na gumových kobercích začala srážet nějaká mastnota? Prostě se mi zdá, že chladem na guma změní trochu strukturu a póry se stáhnou = zbytek pajcu, co v nich je to vytlačí ven (před 3 roky jsem tam dával AG Vinyl & Rubber Care). Bohužel se tohle stalo už vloni, po důkladném ohřátí a vydrhnutí APC byl klid a teď se to stalo zase (a bohužel po 14 dnech se to tam vysráželo zas).

Díky za tipy, nepočítám bohužel s tím, že by se to dalo odstranit nějak trvale (možná to něčím převrstvit, otázka je čím). Nejvíc divný je ale to, že to dělá jen koberec u spolujezdce, zadní koberce (stejná dávka a stejná aplikace) to nedělají vůbec (u řidiče jsem to nedával - důvod je jasný, tam je to úplně cajk).

edit: Ještě jsem si vzpomněl, že jsem to aplikoval jen na horní stranu, mastné je to ovšem z obou dvou. Těžko říct, jestli to může tu gumu penetrovat tak, že by to prolezlo skrz (aplikace byla rozprašovačem a pak vytřeno mikrovláknem do matna).
Odpovědět