kůže pouští barvu? nebo hodně špíny?

Údržba plastových, textilních a kožených částí interiéru. Údržba interiérových koberců.
Odpovědět
maxx99
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 30 pro 2018, 15:46

Ahoj..prosím o radu - na bmw e39 jsem se pustil do čištění kůže s Dodo Supernatural leather cleaner a po setření byla mikrovláknová utěrka úplně černá a to stále i po asi 8 umytích, tak si říkám, jestli je možné, aby to byla špína, nebo zda může kůže nějak pouštět barvu?
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2946
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Samozřejmě že může. U takovýchto prací je nutné postupovat opatrně, zejména, pokud nevíme, jaká byla údržba kůže v minulosti.
Dodo čistič se dá naředit. Ale na druhou stranu, pokud je špína již zažraná do barvy, tak jsou možnosti řešení velmi omezené. Většinou je pak vyčištění bez úbytku barvy nemožné. Barva se ale dá doplnit.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
maxx99
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 30 pro 2018, 15:46

Děkuji za vyjádření...barva se po několika čištěních nezměnila, takže jak je ideální postupovat? Čistit dokud nebude opravdu čisté?
Jinak historii neznám, ale ani bych se nedivil, kdyby nikdy kůže čištěná nebyla, nicméně každá část sedačky se chová jinak, např. bočnice takto pouští, zatímco horní část opěradla stačilo umýt jednou..
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

A co ostatní sedadla taky pořád pouští? Tipuju že ten bordel šel z řidičového sedadla. Já měl problémy s volantem kdy na hoře byl dost umatlaný a když zapšelo tak se volant lepil. Měl jsem strach abych to tím Dodo nevydřel, ale teď je volant super a už se nelepí, byl tam nehorázný bordel. A myslím že u BMW by sedadla neměly pouštět přeci jen je to premiova značka. Tipuju že předchozí majitel byl čuně.
maxx99
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 30 pro 2018, 15:46

je to právě zadní sedačka za spolujezdcem....napadlo mě, jestli předchozí majitel třeba nedával nějakou impregnaci černou....na sedadle řidiče pouštělo opěradlo, ale ne tolik teda, zbytek byl překvapivě dobrý....
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

možná byla kůže poškrábaná / poblitá / cokoliv a někdo jí dobarvoval :)
Odpovědět