Vyndávání sedaček při tepování - potencionální problémy

Údržba plastových, textilních a kožených částí interiéru. Údržba interiérových koberců.
Uživatelský avatar
lukascruz
Moderátor
Příspěvky: 512
Registrován: 20 úno 2012, 11:35
Bydliště: Rakovník, Praha

Dalsi problem s odpojenim baterky muze nastat s PINem k radiu, ktery zakaznik treba nevi... Necha se to zjistit, ale je to dalsi komplikace navic.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

bigtwin_jirka píše:U mnoha aut (typicky Daimler) nastane při odpojení a znovuzapojení baterky problém s ESP, sice se hned nerozsvítí porucha, ale celej systém je třeba resetovat a hlavně nastavit středovou poluhu volantu. U aut s bezrámečkovými okny potom dojde k rozhození dojezdů do koncové polohy a okna se při zavírání dveří automaticky nepootevírají. Atd. Je lepší baterku neodpojovat a sedačky nevyndavat.
Jo to s esp se mi stalo u masařky když jsem jí měl čerstvě. Docela mě to vyděsilo. Naštěstí stačí po nastartování vytočit kola do obou rejdů a zhasne to. Dojezdy oken se dají naučit delším podržením tlačítka v koncový poloze. Souhlas, jsou to další starosti navíc. Proto mám nejradši auta bez pytle
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Ideálně 5 a víc válců s pohonem správný nápravy, sedačku, volant, pedály a fofr klacek. Víc člověk nepotřebuje :mrgreen:
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Presne, když se zabit, tak poradne jako chlap :-D Žádný bagy, pasy podobny nesmysly :)
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Marty
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 07 úno 2016, 17:13

Chlapy díky za názory.
Ale asi jednotné stanovisko není odpojovat baterku mne taky napadlo ,ale bál bych se právě těch kódů k rádiu, imobilizéry a podobné el. udělátka. Podobné obavy mám u mytí motoru jasný schovám baterku,altík ,pojistky ale pořád tam je plno elektriky ,která když bude pod proudem může udělat dost vážné zkraty :nea:
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

Ja osobne na aute delam vsechno s elektrikou az kdyz se uspi.. to je u meho auta cca 15 minut, pak ale nesmim otevrit dvere nebo stisknout jakykoli tlacitko, hned se zase probudi :D
http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
retron
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 21 led 2014, 11:18

nebudu šířit paniku, ale vím od dodavatele nástaveb, že je předepsáno po demontáži sedaček použít nové šrouby a utahovat momenťákem na určitou hodnotu
taky bacha u OII/Golf 5/6 a Audi A3 zvlášť u třídveřáků na kabel od bočního airbagu, vzniká tam studený spoj a pak svítí kontrolka, někdo to dokáže opravit, mě to měnily v servisu celý
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

Tak tak, v BMW to dřív, nevím jestli i teď, ještě zakapávali nějakým lepidlem..
http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
Uživatelský avatar
Rocco
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 741
Registrován: 18 úno 2015, 19:28
Bydliště: okr.Kutná Hora

Zajímavé čtení.
Asi je opravdu lepší se domluvit s majitelem,že sedačky je bezpečnější nechat na místě.
Pokud tedy ale trvá na vyndání,tak nejlépe na jeho odpovědnost. :smile:
Kdo si hraje,nezlobí ... tak pořád myji a leštím auto,abych nezlobil. 8-)
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

Ono hlavně stačí sedačky odšroubovat, pak si je jen naklápět..není třeba odpojovat kabeláž :)
http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
Odpovědět