Údržba plastových, textilních a kožených částí interiéru. Údržba interiérových koberců.
#18381
Rozhodl jsem se s vámi podělit o test přípravků sloužící (dle mého) jako protekce interierových plastů. Úvodem chci říct, že jsem koncový odběratel, kdy nakupuji různě od všech detailingových českých shopů, neboť mě dosud ani jeden 100% neuspokojil, přípravky mi nikdo do testu nedaroval, s prodejci se znám max po telefonu nebo mejlu, takže výsledek testu je můj vlastní dojem z přípravků, chci uvést, jak na mě působí a pomoci Vám v případném rozhodování, aby jste nenakupovali stylem pokus omyl a nemám důvod ničemu nadržovat nebo něco schazovat:-)

Do soutěže jsem vybral tyto přípravky (protože je mám doma)
na dveřích nejvíce vlevo Gtechniq C6 (100ml/199,-Kč)
na dveřích druhý z leva Optimum Protectant Plus (120ml/139,-Kč)
na dveřích třetí z leva Valet Pro Classic Protectant (500ml/289,-Kč)
na dveřích nejvíce vpravo Auto Finesse Spritz Interior quick dash detailer (500ml/348,-Kč)

Takže nejdříve jsem plast očistil APC Valetpro classic all purpose cleanerem a pak začal aplikovat v tomto pořadí.

1) Gtechniq, je to malá lahvička, za dost peněz toho je nejmíň, malá pumpička je ale fajn, dobře se aplikuje, nestříkáte kam nemáte, prostě pohoda.
2) Optimum, gel který nanáším pomocí aplikátoru, rozetření v pohodě, snadná aplikace stejně jako u předchozího
3) Valet pro, rozprašovač ohromný, trochu mi tekl, horší manipulace, postříkate si i sklo ale je ho hodně.
4) Auto finesse, pěkný rozprašovač, lepší než od Valetu, nejlepší vůně ze všech, opravdu moc příjemná.

Po aplikaci jsem přetřel všechny produkty mikrovláknem a nafotil. Nejvíce změnil barvu G techniq, barva povrchu byla stálá, bez fleků, pro mě velice příjemná matná, možná mírně lesklá barva, pro mě určitě nejlepší změna proti původnímu.

Optimum změnil odstnín mnohem méně než Gtechnig, ale povrch stálý, bez fleků, také příjemná barva. Valet pro bych hodnotil naprosto shodně, když by ve prostřed nebyla páska, naprosto bych nepoznal rozdíl mezi Valetem a Optimem.

Autofinesse jednoznačně nejmenší změna v odstínu povrchu, opravdu málo znatelná, pro mě nejhorší výsledek.

V žádném případě nejsem zastánce lesklých plastů v interiéru, právě naopak, ale když něco kupuji, chci aby tam nějaká změna nastala, minimálně ucelení barvy, povrch bez fleků od kapek vody,prostě pocit, že jsem neaplikoval zbytečně. V tomto ohledu mě nějvíce nadchnul Gtechniq a nejvíce zklamal Autofinesse. Valetpro a Optimum hodnotím na stejno co se vzhledu týče. Ohledně množství výhrává valetpro. Optimum mi na tvrdých plastech dělalo neplechu, házelo fleky a když se plast pokapal vodou tak to bylo dosti vidět, nafoceno to mám, ale není to součástí testu neboť jsem tak zbylé tři nezkoumal a píši to spíše jako upozornění. Na výsledek testu to nemá vliv:-)

Poté jsem se rozhodl provést druhou část testu, kterou asi nikdo nedělal a to po zaschnutí jsem vzal obyčejný hadr, namočil ho do vody a ošetřený plast třikrát přetřel tam a zpět. Tím jsem chtěl nasimulovat rychlou údržbu bez další protekce a zjistit jak na přípravky voda působí a co se stane. Zde mě výsledke naprosto překvapil neboť u Optimum, Valetu a Autofinesse nezbylo ani památky. Okem viditelný na plastu zústal pouze Gtechniq, sice sytost barvy zeslábla, ale opravdu jako jedinný byl ještě vidět. Tímto se pro mě stal jasným favoritem mezi uvedenými produkty. Vysledek testu hodnotím takto:
1. Gtechniq
2. Valet pro
3. Optimum
4. Autofinesse
s tím, že produkty na 3. a 4. místě si už opětovně nekoupím.

Snad test někomu pomůže v rozhodování, každému se líbí neco jiného, budu rád za komentáře, případně někdy udělám další test něčeho, co bude zajímavé. Děkuji.
Přílohy
P5130682.JPG
P5130683.JPG
P5130684.JPG
#18405
Kvalitní test, škoda, že v něm není víc produktů :thumbup:

Spritz od AF prej ale hodně dobře odpuzuje prach, i když není po ošetření skoro vidět. Tak to zkus třeba sledovat.

Kdyby to tak bylo, tak bych Spritze používal jako druhou vrstvu třeba po tý C6.
#18445
Mám úplně stejnou zkušenost s Pritze AF. Povrh nijak nesjednotí a je opravdu velký problém poznat kde už je aplikován a kde ne. Pro mne velké zklamání. S tím odpuzováním prachu mi nepřipadá nijak lepší od běžných noname produktů.
Mazda 6 gh

Vypadá to pěkně :thumbup:

Work from samot0506

já chtěl koukat na auto, ale jak si to v mo[…]