Tornador Beast Z-017

Údržba plastových, textilních a kožených částí interiéru. Údržba interiérových koberců.
bigtwin_jirka
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 103
Registrován: 01 bře 2015, 12:18

Má to smysl pro takové to domácí čištění? Má to už někdo vyzkoušený?
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Dělám s Top Gunem od Würthu a je to super věc před tepováním :). Dám do toho Heavy Duty 1:10 a třeba fleky ze sedačky pak jdou vyčistit napoprvý tepovačem. Na plasty a další věci je to taky fajn, v podstatě to nahradí štětec.

Ale... chce to pořádnej kompresor a je z toho kravál
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Frozz
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 697
Registrován: 12 čer 2014, 19:57
Bydliště: Praha/stř. Čechy
Odeslaná poděkování: 1 poděkování
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Já vám nevím, na Tornador mám svůj názor a např., na tohle, co dělá chlap na videu, bych ho nikdy nepoužil, to je prasárna:

FB - https://www.facebook.com/LTDetailing/
Web - https://www.ltdetailing.cz

Profesionální strojní leštění | keramické povlaky | individuální školení

Více info: info@ltdetailing.cz
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

To jo, prostě to vyfouká ten bordel někam jinam. Takže buď to "na konci" vysávat nebo utírat. A pak stejně je to potřeba nakonec vytepovat/vysát.
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Jak silny kompresor to asi tak chce? Tornadora mam v planu s tim, ze "az koupim kompresor", ale nikdy jsem se jeste poradne nedostal k tomu si zjistit, jak silny kompresor vlastne bude potreba.

Co jsem tak ted rychle procetl, tak to chce output 272l/min a 50L vzdusnik?
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Měl jsem půjčenou první verzi která chtěl hodně. Kompresor takový ten hobby s 20l vzdušníkem. Fungovalo to správně tak 10 vteřin. Druhá verze je líp vyřešená a má tu trysku na ložisku a potřebuje už méně vzduchu, ale v ruce jsem to neměl.
A stejně jsem nějak nepochopil jak to funguje. Ono to umí i nějak tu špínu vytáhnout do toho kornoutu a ne ji jen zatláčet hloub
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

No ja ziju v domneni ze to proste dela maly tornado, a to prave taha spinu nahoru (podobne jako tornado zveda ze zeme vse, co mu prijde do cesty). A kvuli tomu se musi nosit respirator.

Jinak to video co daval Frozz je sice strasidelny (i kdyz asi jen ta cast, kde tu spinu zezene do zahybu nekde v kufru, odevsud jinud se to potom da docistit), ale ja jsem detailer-prasak, :D proto by mi to nevadilo. I kdyz zrovna pri cisteni stropnice bych asi dal po aute stary rucniky, at to spadne do nich.
Naposledy upravil(a) wildT dne 30 bře 2015, 10:23, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Dělám s 50L, tlak a průtok nevim, zjistím.

Když v tom mám Classic APC od Valetu, tak broskev je cejtit i vidět (mlha) úplně všude
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Frozz
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 697
Registrován: 12 čer 2014, 19:57
Bydliště: Praha/stř. Čechy
Odeslaná poděkování: 1 poděkování
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Rety píše:A stejně jsem nějak nepochopil jak to funguje. Ono to umí i nějak tu špínu vytáhnout do toho kornoutu a ne ji jen zatláčet hloub
Jenom to tlačí špínu dovnitř (takže na první pohled vše krásně čisté, ale pak to vyleze a/nebo udělá tohle několikrát a vyčistit to už ani nepůjde, protože to bude plné špíny. A samozřejmě se nějaká špína rozvíří a dostane do okolního vzduchu...Jediné využití, co mě momentálně napadá, je maximálně nějaké škvíry u plastového obložení v interiéru - použiješ Tornador, tu špínu vyfoukáš ven a utřeš do mikrovlákna. Ale je to jen můj a nemusíte souhlasit, já osobně nevidím pro tuto věc využití.
FB - https://www.facebook.com/LTDetailing/
Web - https://www.ltdetailing.cz

Profesionální strojní leštění | keramické povlaky | individuální školení

Více info: info@ltdetailing.cz
bigtwin_jirka
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 103
Registrován: 01 bře 2015, 12:18

Klasický tornadory znám a zkoušel jsem je, používají se skoro v každý leštírně u větších autohausů. Mě jde o tu Z-017, to je nástavec na vysavač, odpadá tak následný otírání nebo luxování: https://www.youtube.com/watch?v=NUGN-BFj6nc[/youtube]
Odpovědět