Údržba plastových, textilních a kožených částí interiéru. Údržba interiérových koberců.
Uživatelský avatar
Od Rocco
#52868
Zkusím......napadlo mě to taky,ale myslel jsem,že se to bude "tahat" za tím štětcem.
Děkuji za tip. ;)
Uživatelský avatar
Od Rocco
#52871
Aplikátorem to jde dobře,ale na ty čtverečky je to hrozný oj*b.....do těch rohů řtverečků to dostat je něco. :D
Od Helmut
#59356
Ahoj, já je jen čistím Muc-Off Bike cleanerem. Párkrát stříknu, pošmrdlám kartáčkem, opláchnu... krásně do hlubky vyčistí a jsou krásně černé...
Ničím radši nenapouštím...

Jinak MucOff je parádní na čištění plastů obecně, výplně dveří, plastové prahy atd... krásně vyčistí a zvýrazní původní barvu plastu...
Od Sabian
#60706
na gumu a plasty jsem toho zkoušel hodně, Carpro Perl, Autoglym, Meguirs, Total od Autofinesse, ale nejlepší výsledky jsem dosáhl jak na gumě tak na kobercích s Chemical Guys New Look Trim Gel.
Od Sabian
#60709
Rocco píše:
01 zář 2016, 12:23
Aplikátorem to jde dobře,ale na ty čtverečky je to hrozný oj*b.....do těch rohů řtverečků to dostat je něco. :D
Právě protože jsou tam čtvrečky je aplikace gelu ideální. Já používal stejný aplikátor jak se používá na kola než to roztírat pěnovým aplikátorem. Takový ten tvar co kopíruje tvar běhounu pneu a dobře se drží v ruce.
Uživatelský avatar
Od Neozin
#60713
Impregnovat gumové koberce? No, já jsem to taky jednou udělal a málem jsem si rozbil pusu jak mi při nasedání do auta podjela noha.
Na pohled to vypadá pěkně, ale klouže to neskutečně.
Od Sabian
#60715
ano, ale pochopitelně pouze na zadních sedačkách, kde se děti žel ještě nenaučili si před usednutím do auta oklepat boty , u řidiče je ani nemám, tam je čalouněný pokrytý GTechniq L1 a ten neklouže :smile:
Uživatelský avatar
Od Mr.Brain
#62708
Trochu to tu oživím... Nestalo se vám někomu, že by se v zimě (auto co moc nejezdí) na gumových kobercích začala srážet nějaká mastnota? Prostě se mi zdá, že chladem na guma změní trochu strukturu a póry se stáhnou = zbytek pajcu, co v nich je to vytlačí ven (před 3 roky jsem tam dával AG Vinyl & Rubber Care). Bohužel se tohle stalo už vloni, po důkladném ohřátí a vydrhnutí APC byl klid a teď se to stalo zase (a bohužel po 14 dnech se to tam vysráželo zas).

Díky za tipy, nepočítám bohužel s tím, že by se to dalo odstranit nějak trvale (možná to něčím převrstvit, otázka je čím). Nejvíc divný je ale to, že to dělá jen koberec u spolujezdce, zadní koberce (stejná dávka a stejná aplikace) to nedělají vůbec (u řidiče jsem to nedával - důvod je jasný, tam je to úplně cajk).

edit: Ještě jsem si vzpomněl, že jsem to aplikoval jen na horní stranu, mastné je to ovšem z obou dvou. Těžko říct, jestli to může tu gumu penetrovat tak, že by to prolezlo skrz (aplikace byla rozprašovačem a pak vytřeno mikrovláknem do matna).
Mercedes Benz C Class

Tak a máme léto, po jarní smr[…]