Flek na alcantaře

Údržba plastových, textilních a kožených částí interiéru. Údržba interiérových koberců.
S3T
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 06 bře 2016, 23:59

Dobrý den,

nedávno jsem si koupil nové přemisťovadlo už s flekem na sedadle spolujezdce a nevím jak jej dostat dolu. viz foto v příloze, dále se mi proběhnul pes s mokrejma nohama od bahna po zadní do té doby čisté sedačce :ireful: :bomb: již bez fota. Poprosím o radu, jak alcantaru vyčistit, aby byla zase hezká :)

ps: něco už sem si přečetl, ale nevím jak moc jsou přípravky účinné, tak bych raději se nejprve zeptal a ukázal jakej mam problém :)
Čistě náhodou, nějaký odborník na vůně v interiéru, který dokáže rozpoznat čím interiér voní tu asi není? :mrgreen: Protože voní opravdu hezky a nerad bych o tu vůni přišel.. :blush:

Děkuji
Přílohy
Snímek obrazovky 2016-03-07 v 0.03.21.png
Snímek obrazovky 2016-03-07 v 0.03.21.png (247.31 KiB) Zobrazeno 11888 x
controller
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 05 kvě 2015, 10:20

O víkendu jsem zkoušel čistit alcantaru - šedá světlá. Za pokus stojí značkové čističe z DS, vyčistili dobře. Na zadních sedadlech jsem zkusil slabý roztok woolite na barevné prádlo s teplou vodou.

Důležité je na čištění použít štětec. Dosušit mikrovláknem a vysát.

Postup s čističem:

1. Nanést na alcantaru a trochu na štětec
2. Mírně roznést po povrchu
3. Setřít mikrovláknem
4. Dosušit
5. Vysát

Postup s pracím prostředkem:
1. Štětec namočit do roztoku - nemá být úplně rozmočený
2. Mirně roznést po povrchu
3. Setřít, dosušit, vysát

Schnutí s čističem do pár hodin, při druhé variante tak 2 dny. Dobrou pomůckou je čištění párou.

Každopádně tento postup jsem použil:

S3T
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 06 bře 2016, 23:59

Díky za odpověď!

S párou to vypadá hodně dobře, ale jediný způsob který mě napadá jak se dostat k páře, tak je žehlička s hadrem jako měl on na tom stroji.. Co myslíš, šlo by to?
controller
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 05 kvě 2015, 10:20

S žehličkou bych byl vééélice opatrný. Spíš si myslím, že žehlička by moc užitku nenadělala - rozhodující je i tlak a stálost tlaku páry + k tomu jeden špatný pohyb a můžeš udělat seriózní škodu na materiálu.

Jde to dobře i ostatními metodami, jen je to pomalejší a podle potřeby je nutno celý proces opakovat.
Uživatelský avatar
mario-fm
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 720
Registrován: 18 úno 2013, 14:53
Bydliště: Frýdek-Místek

Nesledoval jsem to teda cele ale Lary nemel zehlicku ale klasicky parni pristroj s nastavcem a kartacem na konci, zehlicka ma hladkou plochu a moc by jsi s tim toho nevycistil. A te pary z toho taky nejak moc nejde. Za levnocha se da koupit ten parni cistic co vypada jako varna konvice ale jak to funguje nevim. To radeji vyvisti necim primo na alcantaru nebo to zavez nekomu odsud koho mas pobliz.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Leonidas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: 30 bře 2014, 14:36

Larry dosť často vo svojich videách používa na interiér Scrub Pad http://www.ammonyc.com/shop/scrub-pad/
Nejako neviem prísť na to čo to vlastne je :smile:
Keď to hodím do googlu tak to nájde hubky na riad :smile:
Nemáte s tým skúsenosť ?
controller
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 05 kvě 2015, 10:20

Leonidas píše:Larry dosť často vo svojich videách používa na interiér Scrub Pad http://www.ammonyc.com/shop/scrub-pad/
Nejako neviem prísť na to čo to vlastne je :smile:
Keď to hodím do googlu tak to nájde hubky na riad :smile:
Nemáte s tým skúsenosť ?

Použil bych tohle: http://www.detailingshop.cz/pece-o-kuzi ... -houbicka/

Je to pórovitá houbička, ale zároveň natolik jemná, aby nedošlo k zbytečnému poškození.
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

controller: Ne, je to prakticky jen jemná houbička s řidším pórováním, o žádný scrub pad se nejedná. Mnohem lepší už bude nějaký kartáč.

Btw. taky by mě zajímalo, kde by šel scrub pad sehnat...
controller
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 05 kvě 2015, 10:20

HonzaD: já jsi ji objednal, a přišla mi houbička v červený barvě, která je drsnější, než ta na obrázku.
S3T
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 06 bře 2016, 23:59

marlo-fm: a kde zjistím, koho odsud mám poblíž? Pohybuji se okolo prahy západ a prahy :smile:
Odpovědět