Impregnace světlých koberečků

Údržba plastových, textilních a kožených částí interiéru. Údržba interiérových koberců.
Odpovědět
Stickler
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 05 lis 2019, 16:56

Ahoj všem,

snad tentokrát volím správnou kategorii. Doporučí mi prosím někdo vhodný přípravek k ošetření světlých šedých koberečků?
Černé vypadají ke světlému koberci a interiéru blbě a ty světlé se zase hned zasviní. Potřeboval bych něco opravdu účinného a odolného, co zabrání špíně zažrat se tak, aby kobereček pak stačilo jen vyklepat, nebo utřít hadříkem a byl jako nový. A hlavně něco, co nepáchne, protože kdysi jsem na staré koberečky něco zkoušel a interiér tím silně smrděl ještě půl roku..

Díky předem za rady :)
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

Tak pokud cheš mít světle koberečky, tak tady máš pár rad.
1) nedávej je do auta
2) pořád je čisti (celekem vojeb)
3) jezdi na boso jak kamioňáci
Když si koupíš světlé koberce do auta tak budeš muset mít i na jejich údržbu. Kapiš to?
Stickler
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 05 lis 2019, 16:56

Já to chápu a na jejich údržbu mám jak finančně, tak emocionálně. Proto prosím o radu, které se mi stále nedostalo.
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Dobře může pomoct kvalitní impregnace na textil, ale zázraky nečekej. Dovolím si tvrdit, že 80% úspěchu je kvalitní koberec jako takový.
Koberečky se špiní všechny stejně, jen na světlých je to vidět...
Stickler
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 05 lis 2019, 16:56

Souhlasím, je to tak, proto vlastně mívám vždy světlé interiéry - je to vzdušnější, elegantnější, méně obvyklé a aspoň můžu každou nečistotu rovnou odstranit.
Otázkou tedy je, jakou ověřenou impregnaci zvolit, aby to fungovalo co možná nejvíce, ačkoli úplné zázraky nečekám..
Odpovědět