Vycisteny Interier

Údržba plastových, textilních a kožených částí interiéru. Údržba interiérových koberců.
Odpovědět
Lud3k
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 01 kvě 2014, 12:23

Caute chlapi
Jsem v oblasti detailingu amater. Spis hobby.
Chci se zeptat. Kdyz vycistim interier ( Auto Finesse Verso) nebo jinym apc. Nechavate interier tak nebo jej napoustite necim dal ruznyma detailerama atd
Doted jsem vycistil interier a nicim jsem na nej nemakal 😉
B
Hanyss
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: 31 pro 2020, 22:41

Ahoj, vždy po vyčištění jakéhokoliv povrchu je nutné ošetření (ochrana). Ať se jedná o plasty, textil, kůži, koberce nebo cokoli jiného. U plastů je potřeba ochrany hlavně z důvodů degradace silným UV zářením, přes to sklo ty plasty - vlastně vše uvnitř auta dostává zabrat. Hlavně po ošetření plastů se sniží intezita následného znečištění (prachu), hlavně spousta ochran dodají perfektní aroma co provoní celý interiér lépe než nějaká vůně či parfém. Pak jsou lakované dekory, kde je vhodné po čištění, leštění a nejlépe aplikace ochranné folie, jelikož se jedná o nejvíc náchylné prvky. Co se týče textilu, koberců - tam je nejvhodnější napustit materiál nějakou impregnaci co nepropustí vodu, snižuje riziko znečištění (například dítě vyleje Colu nebo jiný nápoj, káva apod. - tehdy postačí setřit hadrem, ochrannný film neprospustí tekutinu do vnitra látky) například "CarPro Fabric". Jsou i čističe textilií s výbornou ochranou například "Optimum Carpet & Fabric Cleaner & Protectant". Kožené povrchy to je zase na další, delší psaní - tam je čištění a ochrana snad samozdřejmostí. Toď můj pohled na věc. Ale je to takový souhrn, je toho více proč, co a jak. Vše taky záleží na tvém požadavků, či požadavku tvého klienta co očekává na čem se domluvíte apod. cenový rozsah práce atd atd.. :)
Odpovědět