Údržba plastových, textilních a kožených částí interiéru. Údržba interiérových koberců.
Uživatelský avatar
Od Majloo
#5328
Ahoj detaileři ;)
jsem tu nový a hned bych měl dotaz (možná jich bude víc :D ) .. poraďte mi prosím nějaký přípravek na vyčištění světlé stropnice, v BMW e46, kolem střešního okna atd. je po předchozím majiteli lehce zahumusená, tak bych to chtěl dát do precizního pořádku :) Čištění bude asi nejvhodnější pomocí nějakého kartáčku.. :?:
Díky za tipy a cenné rady :)

Milan
Uživatelský avatar
Od mario-fm
#5330
Ja jsem teď zkoušel Valetpro Heavyduty cleaner a musím říct, že funguje skvěle. Naředíš silnější roztok do rozprašovače naneseš, kartáčem vyčistíš a vytřeš špínu mikrovláknem. Předtím jsem zkoušel různé aktivní pěny ale nezabralo to jako tohle.
Uživatelský avatar
Od Tom
#5332
no a ta vůně pak.... ;) Jako nové auto :D
Od Dallen
#5347
Ideál je tu stropnici sundat a vyčistit celou na jednou. Když budeš čistit jen část tak tam budou fleky pořád, protože i ty části co vypadaj čistě jsou trošku špinavé a ten přechod je viditelnej.
Jen to nepřeháněj s vodou, je to lisovanej papír.

Já to klasicky normálně tepuju
Uživatelský avatar
Od paveld
#5348
BMW stropnici bych určitě netepoval, je to látka přilepená na tenký molitan a až pod ním je papír nebo něco takovýho. Mě to šlo dobře AG Interior Samponem, ale bohužel celé jedno balení mi nevystačilo na celý interier. Dělal jsem to prvně, možná s ním šlo víc šetřit.
Každopádně určitě netepovat, mohla by se odtrhnout!
Od Dallen
#5350
!Všechny! stropnice jsou takhle udělané.
Upravují výrok asi to nebylo uplně jasné.
Netepovat (tedy netlačit do toho vodu pod tlakem), ale normálně nakropit vodou z rozprašovače a pak vysát.
Uživatelský avatar
Od paveld
#5352
Netušil jsem že všechny, ale bál bych se toho. Ten molitan se po čase začíná drolit a stropnice u starších aut díky tomu jen svoji vahou začínaji odpadávat. Proto bych se bál tomu napomáhat vysavačem, při nejmenšim pokud už ano, tak něčim se slabšim tahem.
Uživatelský avatar
Od Onionek
#5358
Teď mám nově vyzkoušený na stropě, kde bylo záhadně vylité kafe a jinak u řidiče silně zakouřené Fabric wash od Chemical guys, ředí se 1:20, takže opět šíleně ekonomické a přitom skvěle funkční :) vůně po citrónech, v obalu s nálevkou jak ChG šampony, je to v prvotním stavu gel :) jinak samozřejmě i na sedačky, koberečky.. :) + colourlock kartáček a mikrovlákna :)
Uživatelský avatar
Od Majloo
#5362
Díky za rady, tipy pánové ;) Tepovat to ale nebudu, moc nevěřím že by to stropnice neodnesla bez újmy. A sundavat se mi jí opravdu nechce..
Mám představu, že bych ta znečištěná místa (a že jich není nějak moc, a ve velkym rozsahu) jemně vzal třeba jemnym kartáčkem na zuby s hodně štětinama (Curaprox) za pomocí přípravku, Valetpro Heavy Duty Extraction Cleaner, co mi poradil zde grapherx, poté vysušil mikrovláknem.
Co říkáte..je to cajk :?: :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Mazda 6 gh

Vypadá to pěkně :thumbup:

Work from samot0506

já chtěl koukat na auto, ale jak si to v mo[…]