Vyčištění stopnice

Údržba plastových, textilních a kožených částí interiéru. Údržba interiérových koberců.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Majloo
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 05 dub 2013, 10:38
Bydliště: Matka měst

Ahoj detaileři ;)
jsem tu nový a hned bych měl dotaz (možná jich bude víc :D ) .. poraďte mi prosím nějaký přípravek na vyčištění světlé stropnice, v BMW e46, kolem střešního okna atd. je po předchozím majiteli lehce zahumusená, tak bych to chtěl dát do precizního pořádku :) Čištění bude asi nejvhodnější pomocí nějakého kartáčku.. :?:
Díky za tipy a cenné rady :)

Milan
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
grapherx
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: 09 úno 2012, 17:49
Bydliště: Brno - venkov

Uživatelský avatar
mario-fm
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 720
Registrován: 18 úno 2013, 14:53
Bydliště: Frýdek-Místek

Ja jsem teď zkoušel Valetpro Heavyduty cleaner a musím říct, že funguje skvěle. Naředíš silnější roztok do rozprašovače naneseš, kartáčem vyčistíš a vytřeš špínu mikrovláknem. Předtím jsem zkoušel různé aktivní pěny ale nezabralo to jako tohle.
Uživatelský avatar
Tom
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 26 říj 2010, 18:57
Bydliště: Praha, Chomutovsko

no a ta vůně pak.... ;) Jako nové auto :D
Detailing Club ČR
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Gyeon, Microfiber Madness, ValetPRO, Race glaze, Bilt Hamber, Autoglym, Auto Finesse, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Carpro, Chemical Guys a další.
Dallen
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: 01 led 2012, 15:11

Ideál je tu stropnici sundat a vyčistit celou na jednou. Když budeš čistit jen část tak tam budou fleky pořád, protože i ty části co vypadaj čistě jsou trošku špinavé a ten přechod je viditelnej.
Jen to nepřeháněj s vodou, je to lisovanej papír.

Já to klasicky normálně tepuju
Uživatelský avatar
paveld
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 138
Registrován: 28 pro 2012, 23:26

BMW stropnici bych určitě netepoval, je to látka přilepená na tenký molitan a až pod ním je papír nebo něco takovýho. Mě to šlo dobře AG Interior Samponem, ale bohužel celé jedno balení mi nevystačilo na celý interier. Dělal jsem to prvně, možná s ním šlo víc šetřit.
Každopádně určitě netepovat, mohla by se odtrhnout!
Dallen
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: 01 led 2012, 15:11

!Všechny! stropnice jsou takhle udělané.
Upravují výrok asi to nebylo uplně jasné.
Netepovat (tedy netlačit do toho vodu pod tlakem), ale normálně nakropit vodou z rozprašovače a pak vysát.
Uživatelský avatar
paveld
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 138
Registrován: 28 pro 2012, 23:26

Netušil jsem že všechny, ale bál bych se toho. Ten molitan se po čase začíná drolit a stropnice u starších aut díky tomu jen svoji vahou začínaji odpadávat. Proto bych se bál tomu napomáhat vysavačem, při nejmenšim pokud už ano, tak něčim se slabšim tahem.
Uživatelský avatar
Onionek
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: 15 zář 2011, 11:40
Bydliště: Tábor

Teď mám nově vyzkoušený na stropě, kde bylo záhadně vylité kafe a jinak u řidiče silně zakouřené Fabric wash od Chemical guys, ředí se 1:20, takže opět šíleně ekonomické a přitom skvěle funkční :) vůně po citrónech, v obalu s nálevkou jak ChG šampony, je to v prvotním stavu gel :) jinak samozřejmě i na sedačky, koberečky.. :) + colourlock kartáček a mikrovlákna :)
Uživatelský avatar
Majloo
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 05 dub 2013, 10:38
Bydliště: Matka měst

Díky za rady, tipy pánové ;) Tepovat to ale nebudu, moc nevěřím že by to stropnice neodnesla bez újmy. A sundavat se mi jí opravdu nechce..
Mám představu, že bych ta znečištěná místa (a že jich není nějak moc, a ve velkym rozsahu) jemně vzal třeba jemnym kartáčkem na zuby s hodně štětinama (Curaprox) za pomocí přípravku, Valetpro Heavy Duty Extraction Cleaner, co mi poradil zde grapherx, poté vysušil mikrovláknem.
Co říkáte..je to cajk :?: :)
Obrázek Obrázek
Odpovědět