Vyčištění stopnice

Údržba plastových, textilních a kožených částí interiéru. Údržba interiérových koberců.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Piškot
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 11 dub 2014, 17:03
Bydliště: Stará Boleslav

Teď jsem dělal stropnici u Yetiho a dík bohu, že byla mimo auto. Pak jsem si vzal krátkosrstou mikroutěrku a nastříkal VP carpet. Následně jsem ji vytíral a pak nechal uschnout. Žádné velké namáčení a výsledek parádní
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Škrabi: 200,- a zdálo moc? :dash: Takové lidi mám nejraději. Spíše takové lidi posílám rovnou do těch myček a že ať si to nechají udělat tam.
[SCHOOT]
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 16 črc 2015, 13:02
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Mě se osvědčil jemný kartáč na kožené boty, APC a vytřít mikrovláknem, ale to bude asi standard u každého. Za mě tohle funguje perfektně.
www.schoot.cz
Detailing + Výměna autoskla s bonusem 1500,-Kč
Uživatelský avatar
Rocco
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 741
Registrován: 18 úno 2015, 19:28
Bydliště: okr.Kutná Hora

Kamarád chce vyčistit stropnici u Superba.
Po pravdě v přípravcích na interiér trochu ještě plavu.
Co tedy použít?
Mám doma VP CLASSIC ALL PURPOSE CLEANER .
Lze ho použít i na tohle,nebo raději pořídit VP Carpet?
Na palubku atd používám VP CLASSIC PROTECTANT jako ochranu.
Dá se před ním pro vyčištění aplikovat VP APC a pak ten VP Protectant,nebo to stačí bez toho VP APC,nebo je to celé špatně?
A nebo doporučíte něco jiného.
Předem děkuji.
Kdo si hraje,nezlobí ... tak pořád myji a leštím auto,abych nezlobil. 8-)
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

Osobně bych stropnici čistil tak, že nastříkáš Carpeta na mirkovlákno a strop vyčistit jen lokálně, už jsem viděl dost odloupnutých a prověšených stropnic.. nicméně dá se to i tepovačem :D

Protectant se používá na plasty jako ochrana, takže 1. vyčistit a 2. aplikovat Protectant, na zabordelený palubce ti moc dlouho nevydrží
http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
Uživatelský avatar
Rocco
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 741
Registrován: 18 úno 2015, 19:28
Bydliště: okr.Kutná Hora

Tepovač nemám,takže to zkusím variantou,co si psal.

Co se týče palubky,tak ta byla celkem udržovaná....dokonce byla i čistá....utřená vlhkým ubrouskem. :smile:
Kdo si hraje,nezlobí ... tak pořád myji a leštím auto,abych nezlobil. 8-)
nemo
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: 06 bře 2014, 14:30
Bydliště: Tomášikova, Bratislava

Takže ak správne chápem, použiť trebárs čistič na koberce, napeniť kartáčikom (napríklad colourlock kartáčik na kožu alebo niečo mäkšie( a následne utrieť špinavú penu mikrovláknom?
Fúha, robota pre vraha :-D
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Staci nastrikat HeavyDuty 1:10 a vydrbat rovnou dlouhochlupym mikrovlaknem, jde to celkem rychle. :) Jen je blby ze je to vzhuru nohama no :D
nemo
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: 06 bře 2014, 14:30
Bydliště: Tomášikova, Bratislava

To ako celý strop naraz nastriekať a potom utierať? No ja sa pýtam skôr preto, že sa bojím aby mi neostali fľaky hlavne keď pôjdem kúsok po kúsku hlavne pri tom pretieraní mikrovláknom :-)
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Ne, kousek po kousku, treba 30x30 cm. Fleky nezustanou, pokud jo, tak se tam vratis a docistis to. :D

Ja jsem na to vlastne prisel tak, ze jsem cistil auto a stropnici mi rikal ze nemam delat, ze to je ciste, tak rikam OK... ale byl hodne spinavy ten bily plast mezi dverma, co vedl az ke stropnici. Tak jsem ho zacal cistit (VP HD 1:10), nahodil jsem i trochu stropnice a jak jsem to vytiral dlouhym Kikem (mikrovlaknem), tak ta stropnice co vypadala cista najednou uplne zbelala. Tak jsem ji musel udelat celou :mrgreen:

(viz ten flek nalevo)

Odpovědět