Dezinfekce interiéru Ozónem ano/ne?

Údržba plastových, textilních a kožených částí interiéru. Údržba interiérových koberců.
HansCZ
Příspěvky: 4
Registrován: 04 zář 2011, 15:05

Máte nějaké zkušenosti s dezinfekcí interiéru pomocí O3? Poslední dobou se mi zdá, že se to vcelku rozmáhá, a Ti co to nabízí to samozřejmě maximálně vychvalují.

Mě by zajímal nezaujatý názor.

Díky
retron
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 21 led 2014, 11:18

nechci oživovat starý téma, ale ozon můžu doporučit
trvalo to asi 20 min, generátor O3 v interiéru, zapnout vnitřní oběh a potom to nechat 10 min vyvětrat aby se člověk neotrávil (desinfikuje se tim i v nemocnicich)
klimoška se zbavila takovyho toho nakyslýho smradu a drží to už druhou sezonu, takže narozdíl od těch plechovek co se daj mezi sedačky a něco to pšouká to opravdu funguje
Uživatelský avatar
Mr.Brain
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 372
Registrován: 06 kvě 2014, 00:11
Bydliště: ČB

Sic OT, ale - ono smradu z klimatizace se dá předcházet - důsledným měněním pylového filtru a hlavně - správným používáním klimatizace - tj. než člověk někam dojede, tak alespoň 5 minut nechat foukat jen vzduch z venku a klimatizaci už vypnout - tím se filtr vysuší od případného kondenzátu a nevzniká prostředí, kde rostou plísně a množí se bakterie.
retron
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 21 led 2014, 11:18

pylovy filtr na puch klimy nema vliv max na mlzeni oken a jine smrady vznikajici provozem a to pouze ten s aktivnim uhlim. filtr ani nevlhne naopak klimatizace odvadi vlhkost
postup ktery pises se tyka vymeniku, kde se kondenzuje vlhkost, navic to neni zrovna jednoduche reseni u automatickych klimatizaci a hlavne kdo by se tim zabyval
Uživatelský avatar
Mouse
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 201
Registrován: 16 dub 2012, 08:08
Bydliště: Praha 5

tak já jsem si jednou nechal dělat auto tím ozónem a je to úúúplně na dvě věci na h*vno a na nic
, mě to teda vůbec nepomohlo :thumbdown:
Uživatelský avatar
Mr.Brain
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 372
Registrován: 06 kvě 2014, 00:11
Bydliště: ČB

Chtěl jsem něco napsat, ale radši nic :)
Uživatelský avatar
Xander_Cage
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 188
Registrován: 24 zář 2013, 00:05
Bydliště: Ostrava

Co mě pomohlo od smradu klimatizace, tak byl pěnový čistič (prakticky jakýkoliv), avšak nestříkat to podle návodu do výdechu ventilace, ale dát si tu práci a najít cestičku přímo k výparníku (u BMW E39 automatická klima - se musí rozdělat kousek obložení u spolujezdce, odšroubovat zavírací klapku a je malý přístup k výparníku), a stříknout to párkrát na ten výparník a je po smradu - já to měl tak zašpiněné (od původních majitelů, kteří to asi nečistili nikdy), že přes dírku kde má normálně unikat kondenzovaná voda tekl černý humus, ale od té doby mám klid. Jinak na ozónu jsem byl předtím než jsem to pořádně takhle vyčistil, ale bylo to chvilkové řešení.
Uživatelský avatar
Mouse
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 201
Registrován: 16 dub 2012, 08:08
Bydliště: Praha 5

Mr.Brain píše:Chtěl jsem něco napsat, ale radši nic :)
a proč ? nekecej a napiš
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

ozon má pouze sanitační účinky...jestli je v klima potrubí větší neplecha-vyloženě nános tak je nejlepší to vyčistit mechanicky a až pak zakončit dezinfekcí ozonem nebo jiným způsobem.
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Pavel Kudrna
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 15 zář 2018, 12:35

Je rozdíl, protože né každá firma s ozonem to dělá správně jak by měla a potom je výsledek jasný. Já mám všechny auta čištěné už podruhé.
1. mi nejmenovaný servis "čistil" auta ozonem s výměnou filtrů, za jedno auto si účtovali asi 1400,- Kč a po pár týdnech stejný smrady!
2. firma přímo na ozon (můžu doporučit Dezon) mi vyčistila vozy a super! Drží to už přes rok (takový čerstvý vzduch jako u moře :D ) a navíc si účtovali za auto necelé 300,- Kč :mytwocents: a v ceně byla výměna filtrů. Pán přijel až k nám, takže jsem nemusel ani nikam jezdit a za hodinu vracel klíče.
Vysvětloval, že právě musí hlídat nějaké teploty pro aplikaci, atd. prostě profík... 8-)
Přikládám co mám telefon na chlápka, kdyby někdo chtěl, tak na zavolání přijede a udělá - tel. 731 059 552. (firma Dezon je i na fb) :sunny:
Odpovědět