Cisteni bocnic pneu nej cena/kvalita ?

Údržba všech typů disků kol a pneu.
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

co doporucite za Apc ? Raceglaze tyre cleanse je moc drahy 8-)
BSD maniac
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Zkus zredeny bsd :lol1: (vtip)
Jinak bočnice přejedu VP Bilberry společně s mytím kola :)
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

to muzu vzit teda i naredenim Blue gelem..... Asi koupim Surfex
BSD maniac
Mišell
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: 02 dub 2015, 12:00
Bydliště: Opatovice nad Labem

Pokud jsou pneu dlouho nečištěný, tak jsem používal VP Orange prewash a kartáč. Pokud jsou "udržovaný" tak stačí voda s šamponem, co zbude po mytí v kýblu.
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

Mě by spíš zajímala jiná věc. Nastříkám Bilberry a kartáčem vydrhnu. Wapkou smyju a nastříkám APC 1:4 a vydrbu kartáčem opět wapka a sjedu to ještě IPA vysuším a nanesu Tire. Za týden myju kola znovu a vemu to rukavicí a když přejedu bočnice jde z té bočnice mastný černý humus, který pak nejde z rukavice dolů. To jako by se ta guma rozpouštěla. Je to normální?
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

delal jsem to vodou a samponem, ale hadra byla cerna . Chce to do hloubky tak jak pise Optim jak rozpustena guma. Jinak pouzivam Tradici.
BSD maniac
Mišell
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: 02 dub 2015, 12:00
Bydliště: Opatovice nad Labem

Včera jsem poprvé použil čistič na pneu - Gyeon Tyre Cleaner. Oproti mytí APC a šamponem a drhnutím kartáčem je to luxus. Rozprašovačem na pneu, trochu na štětec a špína leze dolů sama během pár vteřin, to jsem fakt zíral. Cena OK, litrovka cca 330,-
S3T
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 06 bře 2016, 23:59

taky tím čistím.. nějak sem neměl ani sílu to porovnat s apc 1:3.. prostě nastříknu, vemu rejžák a drhnu... opláchnu, a znova, dokud neni pěna bílá
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

pomerne zajimavy produkt na bocnice i disky 2v1 Mothers Foaming Wheel & Tire Cleaner
BSD maniac
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

Ale to pořád neřeší múj dotaz výše. Vydrhnu bočnice (je jedno jestli receglase, apc nebo nějakým jiným sajrajem) a jde z nich jen bílá pěna. Nanesu Tire gel nebo Tradici, vše je ok. Bočnice vypadají super. Buď se lesknou když je neutřu hadrou, ale pak jsou mapy. Ale teď, po týdnu přijedu na wapku. Nastříkám kola Bildberry sjedu bočnice kartáčem a pak to sjedu wapkou. Umyju auto Bathe a jdu na disky. Ty jsou v pohodě, ale jakmile šáhnu na bočnice gum, hadr je černý jako bych stíral asfalt a né týden vydrbanou pneu. Tak mám teorii, že když ty gumy vydrbem, tak je to ok, ale když je napajcujem Tire gel nebo Tradicí tak musíme narušovat jejich strukturu. Odkud se jinak bere pořad ten černý humus co každý týden stírám z gum i když je vydrbu kartáčem a nějakým APC. Proč ta guma pouští ten černý sajrajt?
Odpovědět