rez na brzdových kotoučích

Údržba všech typů disků kol a pneu.
Uživatelský avatar
martin51253
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: 22 led 2012, 13:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

pattapuf píše:Mám tam keramiku a nešpiní nic. Ale vlastně na žádném autě nemám potíže, které popisuješ. A u všech zreznou dřív než auto oschne.
keramika je jiný level. já mam origo audi. to co je nafocené na první fotce (fotka nic moc ,byla pořízená jen kvůly odřenému límci na opravu)
ale než omyji a osuším auto cca 2hodiny(myji i kola atd) jsou v takovém stavu. udělám časovou osu při dalším mytí,ale myslím ,že buddou za 45 minut takové jako na fotce. dokonce když je nechám neobržděné přez noc ráno při rozjezdu mam pocit ,že jedu pár metrů na ruční brzdu ,pak se rez utrhne.

to samé má známí na new audi A6 rezne to doslova před očima.

když rez co je pak na kolech nesundám (ted mytím ONR) a nechám více jak týden mužu vyndat ironX jinak to už nesundám jak se to zažere :roll:
Naposledy upravil(a) martin51253 dne 30 črc 2013, 21:30, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
martin51253
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: 22 led 2012, 13:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

martin51253 píše:
pattapuf píše:Mám tam keramiku a nešpiní nic. Ale vlastně na žádném autě nemám potíže, které popisuješ. A u všech zreznou dřív než auto oschne.
keramika je jiný level. já mam origo audi. to co je nafocené na první fotce (fotka nic moc ,byla pořízená jen kvůly odřenému límci na opravu)
ale než omyji a osuším auto cca 2hodiny(myji i kola atd) jsou v takovém stavu. udělám časovou osu při dalším mytí,ale myslím ,že budou za 45 minut takové jako na fotce. dokonce když je nechám neobržděné přez noc ráno při rozjezdu mam pocit ,že jedu pár metrů na ruční brzdu ,pak se rez utrhne.

to samé má známí na new audi A6 rezne to doslova před očima.

když rez co je pak na kolech nesundám (ted mytím ONR) a nechám více jak týden mužu vyndat ironX jinak to už nesundám jak se to zežere :roll:
Uživatelský avatar
Kmoda
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 596
Registrován: 23 bře 2012, 18:54
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

martin51253 píše:dole to sice je po prvním silnějším brždění ,ale kola komplet špinavá od rezi :evil:
a není to zrovna málo. zatím se mě osvědčilo po obrždění umýt kola ONR (to už jde rychle ,prakticky jako detailerem)
Sorry ale vůbec ti nevěřím. Aby ti ta rez zaprášila kola to by muselo být orezlý jak prase tak po měsíčním stání. U tohohle bych chtěl fakt být...
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

martin51253 píše:dole to sice je po prvním silnějším brždění ,ale kola komplet špinavá od rezi :evil:
a není to zrovna málo. zatím se mě osvědčilo po obrždění umýt kola ONR (to už jde rychle ,prakticky jako detailerem)
To snad staci otrit suchym (nebo APCckem navlhcenym) mikrovlaknem, tady z toho delate, jak kdyby se to do toho zapeklo jako do kol, ktery 5 let nikdo nikdy necistil
Uživatelský avatar
martin51253
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: 22 led 2012, 13:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

při dalším mytí vám udělám pár fotek ,vy nevěřící :lol:
alex12
Příspěvky: 5
Registrován: 01 dub 2012, 20:09

mam téměř nové Bmw a kotouče mam rezavé jak lišku jen po lehkém ostříknutí vodou. kola jsou pernamentně zaprasené viz. martin51253
Uživatelský avatar
martin51253
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: 22 led 2012, 13:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

wildT píše:
martin51253 píše:dole to sice je po prvním silnějším brždění ,ale kola komplet špinavá od rezi :evil:
a není to zrovna málo. zatím se mě osvědčilo po obrždění umýt kola ONR (to už jde rychle ,prakticky jako detailerem)
To snad staci otrit suchym (nebo APCckem navlhcenym) mikrovlaknem, tady z toho delate, jak kdyby se to do toho zapeklo jako do kol, ktery 5 let nikdo nikdy necistil
nic ve zlém,ale
že bych zrovna kola drbal na sucho(leštěný límec) :roll:
APC na navoskovaný kola :roll:
ONR 1:50 v postřikovači použití jako detailer,lubrikant

ono se nejedná ani o moje kola(já si je bez problémů přejedu znova)
ale jde o auta zákazníků přece jen když děláš komplet auto se vším všudy. zapomeneš auto projed a probrzdit(což se může normálně stát ,věčinou málo času)
pak pokud narazíš na člověka co bude hledat kde jakou šmouhu co si zapoměl rozleštit a necháš ho odjed ,mášho za hodinu zpět a budeš za blbečka stěží mu vysvětlovat ,že to je kotoučema.
jen mě zajmá kdo má stejný problém-řešení.
velkovevodalix
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 29 led 2013, 00:23

na novém soukromém autě mám keramiku a problém je vyřešen...
Odpovědět