Renovace alu kol

Údržba všech typů disků kol a pneu.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Kdyz to tady oxik nahodil, tak abych zase nerozjizdel diskuzi kde nema byt, tak bych se rad zeptal:

- jak standardne treba probiha renovace alu kol a jake jsou moznosti (videl jsem na YT kde stary kola hodej do valce plnyho kulicek kterej z toho omlati vsechno a pak se to lakuje, jinde zas rucni brouseni atd)
- kolik to stoji
- na co si dat pozor aby to bylo ve vysledku fakt top a vydrzelo to


A tak, pro diskuzi :) Zajima me to protoze zimni sada ALU z multivana by to uz potrebovala ale kdovi jak to bude s jeho opravou (mno on se teda opravi ale pojistovna drzkuje).
Uživatelský avatar
martin51253
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: 22 led 2012, 13:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

do pračky s brusnýma časticema se dávají hlavně na vyleštění.
dají se následně zalakovat bezbarvím lakem (ale sníží se lesk, zas netrpí na oxidaci)
tohle je celkem drahá varianta. tyhle 19" co jsem tu měl se nechávaly leštit za cca 10tis v pračce i s odlakováním původního laku.

pokud chceš jen klasický lak. opískovat, komaxit tam je cena nižší

Obrázek
Uživatelský avatar
Michail
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 549
Registrován: 08 srp 2014, 12:11
Bydliště: Černovice

Opiskovat najemno. Dostal jsem upozorneni pred poslednim komaxitem, ze kdyz se neco necha opiskovat "normalne", tak to nadela moc velky diry a je to pak videt. Jo a pozor na dirku na ventilek: na jedny kola jsem musel dat normalni gumovy, protoze komax ma urcitou tloustku a skryty se tam uz nevlezly :(

Ja mam ted nabidku na moje 16", chemicke odlakovani, lakovani stredu za 3000,-, limce si udelam na soustruhu :D
F**k me, I'm FRENCH!

K4M Renault Mégane Coupé 1.6 16V, r. v. 1999
F4R Renault Laguna GrandTour 2.0 16V, r. v. 2006
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Diky :)

Martin: prave proto jsem tohle tema zalozil, vubec nevim jake jsou metody a co vsechno obnasi :)
Uživatelský avatar
lukascruz
Moderátor
Příspěvky: 512
Registrován: 20 úno 2012, 11:35
Bydliště: Rakovník, Praha

Napiš Sorayovi. Nechával si dělat kola na Smárta
Obrázek
Uživatelský avatar
Kmoda
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 596
Registrován: 23 bře 2012, 18:54
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Mě by třeba zajímalo jak je to s tím komaxitem. Já teď svoje kola brousím ručně a strýc mi je bude normálně lakovat mokrou cestou,metalíza + bezbarvý lak do kterého dá změkčovadlo aby byl lak pružnější a odolával kamínkům. Ale třeba ten komaxit je prý tvrdý,neodlupuje se to? Jinak jak píše Michail,viděl jsem kola,které opískovali a nakomaxitovali a fakt byla vidět ta struktura po pískování,prostě děs...
Uživatelský avatar
lukascruz
Moderátor
Příspěvky: 512
Registrován: 20 úno 2012, 11:35
Bydliště: Rakovník, Praha

Určitě záleží čím je opískují. Mám taky komaxit na kolech a je vidět stopy po pískování, ale musíš se na to zaměřit. Komaxit vydrží hodně, ale jak ho narušíš, tak už se pak odlupuje. Lak je určitě lepší, je víc barevných možností a případný poškrábání se nechá opravit. Ale cena bude vyšší, pokud ti to nedělá někdo známý. Lakýrníci si berou kolem 1k za jedno kolo a mě komplet komaxit i s opiskováním na 16 kola stal 2,6k
Obrázek
Uživatelský avatar
Austin
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: 12 led 2013, 00:17
Bydliště: Brno

Ceny a výsledek jsou jak kde.
Dá se domluvit v lakovně pískovně Troubsko u Brna.
Zvláště zimáky plechy na černý mat udělají za cenu,
kterou jsem jim platil již v roce 1994. Nekecám.
vrbicek
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: 03 říj 2014, 20:18
Bydliště: Praha/Karlovy Vary

výhoda komaxitu je cena a odolnost bych řekl, za sadu 4 kol - opískování a stříkání komaxitem, člověk zaplatí do 3 tisíc... ale jak bylo psáno výše, když se naruší komaxit, začne se loupat...
Škoda superb 2.5Tdi
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

A jinak nějaký obroušení starýho laku + nově nalakovat do původní barvy a opravit oděrky ..na sadu vychází tak kolik? Velikost 18"..
http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
Odpovědět